Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Ut 4 september 2012 - 20:23

ahoj venusa - ja mam posledne dni tiez dost neprijemnjesie. Chapem ta a drzim ti palce.

inak - dnes som mal prijmacky na vs, uvidime ako to dopadne, ja to vnimam tak 50:50. Plus rano som na ne skoro ani nesiel, lebo som sa nevedel zobudit. Uz uz som myslel ze ostavam doma a kaslem na to, aj ked ma budila cela rodina.
v poslednych dnoch mam uplne rozhadzany spankovy rezim, musim si to nejako upravit, lebo toto je hrozne

co vy?

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 4 september 2012 - 21:27

Ahoj venusa,
občas v takomto rozpoložení pomáha, aj keď nie úžasne, zamestnať si mozog primeranou činnosťou. Napríklad sledovanie TV, alebo počúvanie hudby zvykne byť nedostatočné. Naopak silené štúdium, zložitejšie práce, šport sú skôr zaťažujúce. Skús si tak nájsť niečo medzi spomenutým. Snáď tak ilustračne by to mohlo byť čítanie, nie príliš náročné činnosti v domácnosti, maľovanie, kreslenie, pletenie, vyšívanie, možno aj tematické písanie (ako aj tu na fóre), možno záujmové ľahké štúdium... Sú to vlastne všetko záležitosti, ktoré sa zvyknú používať aj v rôznych zariadeniach v rámci terapií.

.........................................

Ahoj Sirius,
tak už aby bol kladný výsledok na tabuli, Nete. Podobne ako u Teba aj ja mám denný režim poriadne rozmrvený, čomu napomáhajú aj lieky. Máš dobrú rodinu, keď sa tak snažili pri budení...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 5 september 2012 - 10:29

Ahoj ľudkovia Shocked

Tieto dni mám také nejaké zvláštne. Chvíľu hore, chvíľu dole. Niekedy apatia a ničnerobenie, dokonca by som povedal, že až nuda... inokedy smútok a trasenie sa v posteli, v ďalší čas zas plánovanie a optimizmus. Momentálne v tejto chvíli som v stave akejsi otupelosti, kedy nevidím veci ani príliš čierne, ale ani zrovna optimisticky. Vládne vo mne akési sklamanie, hoci neviem presne z čoho - iba ten pocit je identický so sklamaním a s akousi únavou zo života. Chcel by som, aby mnohé veci fungovali ináč, než fungujú, mám ešte také tie mladícke ideály v sebe a nepáčia sa mi mnohé zabehnuté spôsoby. A zároveň si uvedomujem, že aj tak s nimi nič neurobím, tak sa len tak ponevieram po byte v nejakom jemnom opare temnoty a sklamania. pale very sad2

Mrzí ma, ako sa Vám vyvíjajú niektorým dni, napríklad ťažšie ich má venusa, Sirius, ale aj Tuto s tým spánkovým rytmom a únavou. Často na Vás v tieto dni myslím a chcel by som Vám napísať aj viac, než len "držím palce", no presne neviem ako. Sú to ťažké chvíle, na ktoré však platí to známe: "keď nad Tebou zapadne slniečko, neupadaj na duchu, hlavu hore, aby si mohol uvidieť hviezdy." Myslím, venusa, že to, čo Ti radil Tuto, je fajn, dal som mu aj za to reputačný hlas, lebo asi sa nič moc iné poradiť ani nedá. Napíš čoskoro, ako si dopadla u tej doktorky. Myslím, že Ti môžem aspoň vyjadriť podporu, tak ako ostatní - som s Tebou a myslím na Teba, drž sa. A nezabudni sa často vyrozprávať aspoň tu na fóre medzi nami, Tvojimi známymi, ktorí chodili a chodia obutí v podobných topánkach ako Ty. giving a hug

Takže psychicky sa mám ako-tak, je to skôr o akejsi otupelosti a sklamaní. Fyzicky sa to zdá byť lepšie.

Asi Vás dosť prekvapím, čo mi je ľúto. Nuž, upísal som sa svojej fakulte na ďalšie roky. Včera prebehol zápis do magisterského stupňa štúdia, síce som ho dosť pobabral - musím tam zavolať a riešiť to - ale na druhej strane je zápis platný a stal som sa opäť študentom, tento raz štvrtého ročníka, resp. prvého mgr.

Ospravedlňujem sa, ak som tým niekoho sklamal. Už niekoľko dní čítam celkom dobré literatúry o psychológii učenia a samoštúdia. Dosť mi to už pomohlo v snahe zistiť, ako sa mám učiť. Rodičia súhlasili so zápisom, tatino však nebol moc nadšený, lebo po prvé: žijeme len z ich starobných dôchodkov, a po druhé: mávam veľké stresy zo skúšok a dosť vtedy upadám na duchu, čo sa mne ťažko prežíva, a im sa to ťažko počúva tie všetky vtedajšie moje pesimistické a seba-zatracujúce reči či pseudofilozofovania. Som si vedomý, že tie stresy sú spôsobené vlastne na 90% hlavne mojou prokrastináciou, a síce že všetko večne odkladám. Aj na tento problém som si požičal hneď dve knihy z knižnice. A sú tam viaceré publikácie, tak postupne si ich vypožičiam a prejdem. Ja som typ, ktorý sa takými radami vie ľahko riadiť, tak skúšam. Mal som asi 15-minútový dlhý rozhovor v ambulancii so svojím psychiatrom ohľadne školy, že či to mám skúsiť ďalej, a on mi na záver vlastne obhajoval, že by som to skúsiť mal, že reku bakalára mi už nikto nevezme, takže môžem len získať. Ak zistím v októbri či novembri, že mi to nejde, že nevládzem cestovať a podobne, tak to jednoducho skončím a budem mať iba bakalára, čo je celkom pekný študijný výsledok.

Zároveň som pozvaný na pracovný pohovor ohľadom brigády. Bola by to práca na doma alebo jednoducho práca v hocijakých priestoroch, kde mám dostupný mobil a internet. Pracoval by som pre jednu spoločnosť, ktorá pracuje v oblasti reklamy a propagácie tovarov a služieb. Ešte neviem, o čo presne ide, viac mi vraj dajú vedieť na tom pracovnom pohovore, ak so mnou podpíšu zmluvu. Práca sa dá vybavovať brigádne, avšak i tu je dosť telefonovania, tak mám strach. No ako vidím, telefonovanie je dnes asi v každej nerobotníckej práci. Suspect

Rodičia mi radili, aby som to súbežne tú brigádu cez víkendy a voľný čas aj popri škole vzal, ak ma budú chcieť. Vraj aj po podpise zmluvy nie som im upísaný, takže môžem kedykoľvek oznámiť výpoveď, ak to nebudem stíhať psychicky alebo časovo. Trochu sa toho bojím, aj som do toho nechcel ísť, ale rodičia ma veľmi lanárili do veci, že reku je 400 tisíc nezamestnaných, druhí by išli na takú ponuku ozlomkrky a aj študenti by radi skúsili a zistili, o čo presne ide, najmä ak ide o flexibilný pracovný čas ako tu. Tak som dal na ich radu. Pohovor je na budúci týždeň. scratch

Chudnutie nebeží vôbec, skôr sa prejedám. Asi s tým niečo ešte dnes spravím. Vždy, keď Vám tu mám napísať, ako mi ide chudnutie, tak dostanem chuť s ním nejak pohnúť. Tak voľačo vymyslím snáď aj teraz po odoslaní tohto príspevku.

Prajem Vám veľa síl a nádeje. Pestujte si ju za každú cenu, lebo bez nej sa zlomíme ako pierko. Mám Vás rád.

S pozdravom

Váš online-kamarát
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  xkrchnav St 5 september 2012 - 17:04

Ahojte,
ja len v skratke. Prvý deň som zvládol viac menej v pohode. Mal som jednu chvíľu s rozbušeným srdcom a hovoril som si "zle je". Ale našťastie to ustúpilo a v pohode sa zapracuvávam. Ináč Matej, tá práca z toho ako si to popisoval mi znela veľmi podozrivo. Len sa náhodou mrkni, či to nie je niečo takéhoto:

http://podvodnefirmy.cz/katalog-obchodu-a-sluzeb-s-r-o-ul-pocernicka-p-10/

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-95247.html

Ináč všetkým prajem veľa zdaru!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 5 september 2012 - 21:35

Zdravím Matej,
veď to nie je zlé, že pokračuješ v štúdiu. Nech to znie akokoľvek, pokiaľ máš možnosť finančne fungovať ako študent, tak v tom problém nie je.

Do pracovných ponúk choď prezieravo. Tí čo ponúkajú zisk za málo práce sú spravidla podvodníci lační po Tvojich financiách.

..................................................

Ahoj x,
super, len tak ďalej.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius St 5 september 2012 - 22:34

Caute
matej - parada, studuj kym sa da a kludne vyskusaj aj pracu popri studiu, uvidis ako to budes zvladat, ja ti drzim palce.

x - super, tiez ti drzim palce, aby si v pohode zvladal pracovny stres, nezabudni aj oddychovat Smile

tuto - ten denny rezim, to je sila, musim si znovu zacat zapisovat asi a planovat kazdu hodinu dna, lebo toto vylehovanie pri pocitaci do noci je bieda.

dneska som zo seba nechapal trochu laughing cely den sa tesim ako pojdem na trening, a ako odbije pol piatej, ze sa idem balit a vyrazam, tak zrazu uplne ze nieee, nechce sa mi vobec sa trepat do mesta atd, plno vyhovotriek a celkom logickych argumentov som nasiel Smile uz som myslel ze ostanem doma nicnerobit, nastastie som sa vytrepal aspon takto k veceru do posilky a tam si dal do tela, uz som to potreboval lebo som sa citil ako prezraty tulen. Teraz mam fajn pocit ze som nieco pre seba urobil a aj ma to nakoplo k tomu aby som sa znova dokopal k pravidelnemu pohybu, lebo ked nicnerobim cele dni tak mi je zo seba uz zle
it is perfect
zelam vam vela sil, a ak chcete napiste ako sa vam dari jumping2

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 6 september 2012 - 9:26

Ahoj pale

Veľmi Ti ďakujem, x, že si ma upozornil, lebo naozaj ide o taký typ ponuky. Uchránil si ma pred popálením z vlastnej naivity. Ďakujem ešte raz.

---

Ach, priatelia, som veľmi smutný a dosť znechutený. Včera večer som ležal v posteli a počúval smutné empétrojky, ktoré dobre vystihovali atmosféru veľkého znechutenia a smútku v mojej hlave. Ľudia sú zlí, čestnosť v tomto svete už dávno zomrela. Morálka nikoho nezaujíma. Všetci kašlú na všetky hodnoty. Na prvom mieste sú všade EGO a peniaze. To sú bôžikovia súčasného ľudstva. Ani Vám tu nemôžem rozoberať, z čoho všetkého som výslovne znechutený, lebo by som odišiel z roviny psychologickej a psychiatrickej do roviny filozofie a náboženstva, ktorá by nás ako online-kamarátov mohla skôr rozdeliť, ako spojiť. Som jednoducho sklamaný a znechutený všetkým navôkol, to ako veci fungujú, ako to je v politike, ako to je v náboženstve, ako to je v morálke ľudí, ako je spôsob tohto sveta vôbec zabehnutý. Ako dospelí vraždia mladícke ideály, a potom, keď zostarnú, tak frflú na celý svet, a pritom by stačilo si svoje ideály zachovať a zrealizovať ich. Neznášam také vyjadrenia, že "to je život", alebo "to je realita". Začínam sa cítiť viac akosi protestujúcim a akousi "svetovou" opozíciou. Stále sa vo mne mieša smútok, protest, vzbura, znechutenie, a sem-tam aj plač a trasenie na posteli. Únava zo života a túžba po anihilácii. Pocit bezvýchodiskovosti a frustrácia. Podráždenosť. very sad2

Mrzí ma to. Mrzí ma celý život, že je taký a ja nezmôžem nič. Som sklamaný aj zo svojej tuposti, naivity a zo svojej nemohúcnosti. I disagree very sad5

Psychicky sa mám teda teraz v týchto posledných dvoch dňoch zle. A už ani neviem čo mám písať do tohto príspevku. Chcel som si len uľaviť tým, že sa Vám tu zverím. To som asi už urobil. Vďaka za túto možnosť a že si to prečítate.

Želám Vám veľa zdaru a snáď aj lepšie pocity, než aké mám akurát teraz ja.

S úctou

Matej
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Št 6 september 2012 - 11:39

Vies matej ako sa hovori, keby kazdy zacal od seba a snazil sa zlepsit seba a svoj charakter, tak by sme sa mali lepsie.
Taketo zmyslanie nema zmysel, kazdy z nas je dolezity svojim sposobom a kazdy moze zmenit ten svoj kusok sveta, ktory zije a to je dolezite. Utapat sa vo vlastnej nemohucnosti je uplne zbytocne a neproduktivne. Kazdy je dolezity a kazdy clovek ma hlas ktory moze pouzit pre dobro vsetkych.
Wink

_________________
Falun Gong je starodávna čínska metóda, slúžiaca na zušľachťovanie mysle, tela a ducha. Zastavme prenasledovanie Falun Gongu v Číne. Podpíšte internetovú petíciu na falungong.sk
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  xkrchnav Št 6 september 2012 - 14:56

Ahoj Matej,
nie si sám naivný. Keby sme so ženou na to nenarazili sami, tiež by som o tom nevedel, že je to podvod. Žena je celkom zúfalá, už cca 4 mesiace hľadá prácu a za celú dobu bola na jednom rozumnom pohovore a tam ju po druhom kole nevzali. Tiež kto vie, či to bolo dopredu dohodnuté alebo čo, každopádne nič z toho. Potom to boli už len také pofidérne práce ako presviedčanie ľudí na ulici k nejakým produktom, telefonovanie a predávanie po telefóne no a potom táto pyramídová hovadina. Ten chlap, čo nám to prezentoval vyzeral v pohode, krásne nám to predviedol, čo by sme robili. Že len nejaký tiper na reality. Krásne ukázal aké veľké provízie by z toho boli a už sme si začínali plánovať, že hlavne treba kúpiť veľký tarif na telefón potom nejaký notebook. Skrátka veľmi sme sa natešili. Pri ďalšej prezentácii vyhaluzil, že treba dať 27 000 Kč za licenciu aby sme to mohli robiť. Trošku mi to prišlo podozrivé, ale boli sme tak natešení, že sme do toho boli ochotní ísť. Doma sa nám to nejak uležalo a povedali sme si: "ok on tvrdí, že garantuje do pol roka vrátenie, ale kde budeme mať záruku my?" Aj keby to bolo u notára a na meno. Proste firma môže skrachovať, meno a občiansky môžu byť vymyslené... takže ak nikomu neverím, tak nie je šanca nijak zabezpečiť, že by sme ešte niekedy potom tie prachy videli naspäť. Takže sme sa zaľakli a pustili sa do googlenia. Jeden odkaz (ten prvý) už bol podozrivý, ale stále ešte nebol presvedčivý, pretože tam bola jedna pozitívna reakcia a nejaké neutrálne a naše nadšenie ešte stále viac obhajovalo tú firmu. Po nájdení toho slovenského odkazu bolo však všetko jasné Sad. Chlap sa už ani neunúval ozvať. Takže sme radi, že sme ušetrili vyše 1000€. Tak potom, čo som čítal tvoj popis, mi to hneď blyslo v hlave, tak som ťa upozornil...

Tiež sme z toho boli sklamaní a hovorili si, jaký je svet nespravodlivý a ťažký. Netreba však strácať nádej, ako píše Sirius, každý človek je dôležitý. Tak ti prajem aby si čoskoro našiel pevnejšiu pôdu pod nohami a nielen tebe, ale všetkým tu čo máte pochmúrnejšiu náladu.

Ja opäť v skratke. Pracujem už 2. deň. Zatiaľ je to celkom fajn, pomaly sa zapracúvam. Vyriešil som už aj nejaké 2 problémy, takže to snáď bude dobré.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Št 6 september 2012 - 20:15

Ahojte kamarati,

ja som vcera podla planu navstivila svoju psychiatricku. Predpisala mi kazdodenne injekcny apaurin a zvysila mi haloperidol. Dnes som si bola dat znova pichnut apaurin ale obhajila som sa tym, ze jeho ucinky vobec nepocitujem, reagovala na to pohotovo a hned ho vysadila. Zhodli sme sa na tom, ze je zbytocne napchavat sa niecim, co neprinasa ucinok. Namiesto neho mi znova navysila haloperidol, s ktorym mam uz z minulosti kladnu skusenost. Som si ista, ze mi pomoze ale neviem kedy mozem cakat prve kladne ucinky. V pondelok mam ist na kontrolu a uvidime, ci ponechame aktualnu davku alebo to skusime nejak inak.

Okrem toho sa mam stale podobne. Nechut do zivota, sklesnutost, strach a uzkosti. Moja psychiatricka to prisudzuje nastavajucej zmene celeho zivotneho stylu, ktory ma caka odchodom do skoly. Myslim, ze z casti ma aj pravdu a aj ja citim, ze sa zmeny bojim ale nehcem z toho zutekat, chcem sa tomu postavit.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 33

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 6 september 2012 - 23:28

Ahoj Matej,
svet? Je taký istý už vyše štyroch miliárd rokov. Úplne ľahostajný. Je mu úplne jedno, že je tu nejaký život. Má "na háku", že tu bola stotisíce rokov nejaká éra dinosaurov a teraz je nenávratne fuč. To isté platí aj na šablozubích levov, mamutov, homo neandrtalis... Je mu takisto "na háku", že sa tu rozťahuje pár tisíc rokov nejaké ľudstvo, alebo nebodaj pár desiatok rokov človek-jednotlivec. Zem sa bude točiť bez Obamu, Putina, dalajlámu, pápeža a siedmim miliardám ďalších vrátane Tuta aj Mateja. Kašli na svet. Snaž sa užiť si tú šprtku času čo tu môžeš žiť, lebo je možné, že je to Tvoja jediná šanca.

.................................................

Ahoj x,
to je celkom slušná "pecka", ten príklad. Keby taký hajzlíci oberali tých megaboháčov, aj by som im fandil. Ale všedných ľudí?


...................................................

Ahoj venusa,
udivuješ ma svojou vnútornou silou. Možno sa Ti to zvláštne číta, ale mám nezvyčajne silný dojem, že práve Ty si človek, ktorý sa z nás všetkých dokáže postaviť chorobe zoči voči s najväčšou odvahou. Keď je v Tebe viera (nemyslím náboženská), smeruj ju na Tvoj vlastný optimizmus, že to nakoniec bude všetko Ok. Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 7 september 2012 - 21:41

Ahojte,
aby som sa vrátil k tematike celého fóra, a to bez zbytočných úvah typu zmysel života, budúcnosti človeka, miesta jednotlivca vo svete... Dnes som bol u doktorky, ako asi každý druhý raz tam bola len sestrička. Tá mi zobrala krv, dala mi recepty a celkom sme si až prekvapivo dlho príjemne poklábosili. Priznám sa, že som bol aj v pomykove, či by som ju nepozval na kávu, ale nakoniec vo mne vyhralo, že asi by to bolo veľmi zvláštne stavať niečo na vzťahu sestrička z psych. a pacient. Možno je taká ku každému, hoci mi to prišlo viac ako jemné flirtovanie ako profi rozhovor.

Posledné 3 dni som odfázoval z akože depresie, či skôr pasívnej časti fázovania. V tomto období už nemám veľký problém vstávať, doobedia sú celkom Ok, zvláštne je že pozorujem o kúsok lepšie zaspávanie. Ohľadom sucha v ústach je to rovnaké, takže tých 6 litrov tekutín denne dám. Znamená to teda, že lieky mám rovnako. Od manickej fázy mám na míle ďaleko. Nevykazujem žiadne jej znaky či už subjektívne alebo objektívne.

Zatiaľ sa majte a napíšte vetu o sebe.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore