Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 12 september 2011 - 19:42

smiesne...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Po 12 september 2011 - 19:48

Dnes som mala pekný deň a teší ma, že aj tu sa nájdu vtipné príspevky. Filipka, chováš korely alebo to je len tak ten obrázok? Ja mám korelu, je to samček, volá sa Kory.
Všetkým prajem pekný večer sunny
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 12 september 2011 - 20:35

Ano, chovam korelky, teraz mam tri. Su to poriadni certi lol!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 12 september 2011 - 23:36

Ahojte,
ako tak vidím, stretli sa nám tu dvaja, teda dve chovateľky vtáctva jedného druhu. Hovorím si, aby nám neodleteli na nejaké chovateľské fórum.

Ja sa mám znesiteľne. Asi sa budem v budúcnosti pokúšať o plný invalidný dôchodok. Takto to nejde. Som blízko nuly, keby nebolo rodičov... Úprimne, asi by som spláchol tie zbytky na účte a sekol by som s týmto svetom. Niekedy je to so mnou na zamyslenie. Hlavne to zamestnanie. Už som sa na prechádzke zbadal ako závidím smetiarom, že sú schopní fungovať v práci. Práve nakladali nádobu do smetiarskeho auta. Ja osobne by som nemal problém ani hambu robiť s Mgr. hocičo, ale nedokážem. Už som sa toľko krát pokúšal, ale po krátkom čase som alebo skolaboval, alebo som prešiel do jednej s bipolárnych fázií. SAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!! very unhappy

Dnes bol znesiteľný deň. V neskoršom dopoludní som celkom OK vstal. Niečo som porobil s predsavzatých činností. Po obede som bol v okresnom meste. Pol hodinku som si zašportoval. Navečer som bol s kamarátom na kofolu. Celkom príjemný deň, ešte keby vstávanie bolo ráno, menej fajčenia a blbá bolesť zuba bola fuč. No a to som zabudol. Bolel a trochu ma bolí zub, tak som to riešil Ibalginom a autogénnym tréningom. Je to pohoda, len neviem či mám ísť zajtra zubárovi.

Dnešná patológia: únava, malá sociofóbia, stredná pasivita, mierna dezorientácia, tabakizmus.
Osobne si myslím, že dnes to bola pohoda.

..............................................

Napíšte, ako sa vám darí. Tuto

PS: Pozdravujem
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ut 13 september 2011 - 12:20

AHoj Tuto a všetci!
Neodletím na iné fórum, mne sa tu totiž veľmi páči. Len som smutná z toho, že mnohí sa nemáte dobre. Ako tak čítam o tom, že ste niektorí na ID alebo polovičnom, tak som veľmi vďačná zato, že ja zatiaľ nemusím byť, ale to neznamená, že nebudem. Moja práca nie je istá, hocikedy môže "skrachovať", sme závislí od darcov, sme občianske združenie a žijeme vlastne z milodarov. Takže môžem povedať, že zarábam len o trochu viac, než je ID. Rozmýšľala som, čo by bolo, ak by som nemala túto prácu, museli by sme to zabaliť alebo tak... nuž, nebolo by to jednoduché. Mám dobrú mamu, ktorá zatiaľ pracuje /hoci je už na dôchodku/ a zarába pekne, teda mi aj pomáha. No ale ani ona nebude robiť večne. Udržat rodinný dom v prevádzke a ešte vyžiť...
Som trochu ako Matej Skalík - v tom, že som veriaca. Preto dúfam, že pokiaľ Pán Boh má so mnou plány, tak mi dá silu, aby som to zvládala. Inak, viera mi veľmi pomáha.
Ďalšie šťastie ktoré mám, je moja psychiatrička, ku ktorej chodím už šiesty rok. Pozná ma ako svoje staré gate a je na mňa prísna. To je to, čo potrebujem, lebo mám tendenciu vysadzovať lieky. Urobila som to aj tento rok. V apríli mi nato prišli a teraz sú lieky zamknuté a ako malé dieťa, dostávam ich od mamy a tá pekne ako na uzavretom oddelení skontroluje moju ústnu dutinu... Viem, že to nie je riešenie, ale istý čas to tak musí byť, kým si nepriznám, že tie lieky potrebujem. Keď ich vysadím, určitý čas sa cítim veľmi dobre, ale potom príde mánia alebo depresia alebo niečo iné, napr. psychotická ataka... Škoda toho roku 2009, predtým už som bola na tom tak dobre, že som brala minimum liekov, iba stabilizátor a niečo, ani sa nepamätám čo. Lenže v onen krízový rok som to pos...la. Kvôli vzťahom. Rolling Eyes Odvtedy nič nie je ako predtým, nebola som šťastná, lebo aj keď boli dôvody na radosť, vždy som si spomenula na tie osoby, ktoré som stratila.....
(úprimná vďaka a obdiv, keď ste prečítali a pochopili a sorry, ak vás to nudilo9
PEKNÝ DEŇ VÁM VŠETKÝM ! welcome or bye
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 13 september 2011 - 20:03

Ahoj psychojane,
mňa Tvoj príspevok nenudil, práve naopak, rád som si ho prečítal. To s tými liekami je zaujímavé, že ich samostatne máš problém brať. Ja som vysadzoval lieky skôr z presvedčenia, že už by som aj snáď mohol aj bez nich... To bolo ale už pár rôčkov dozadu. Teraz sa snažím a aj som v tomto disciplinovaný.

Odkiaľ si psychojane? Máme tu už rôzne zastúpenie. Iste nám píš. Snáď sa rozhýbu aj ostatní a poctia nás svojím príspevkom.

........................................

Ahojte,
dnes mám do pohody deň, až na fajčenie všetko klape ako má. Ešte som aj pekne v ranných hodinách vstal, všetky činnosti poplnil, pomohol na záhrade...

A čo vy???

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ut 13 september 2011 - 20:19

Ahojte ftaci. Ja ako tradicne dost nestiham a dnes som navyse zabudla kupit proso pre moje operene lasky. Takze bude dozajtra rezancova dieta. Snad to preziju lol!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ut 13 september 2011 - 22:53

Ahoj Tuto,
vďaka za povzbudenie, budem písať aj naďalej. Inak, som z okresu GA, tu bývam už 10 rokov. Budem sa snažiť brať lieky poriadne. To s tým príbehom, hej, rozmýšľam nad tým, že by som otvorila novú kauzu...

Filipka, ako sa majú vtáčiky a Ty? Môj Korinko mal problémy so škodcami, tak dostal taký sprej na perie. Nuž čo, u nás ani vták nie je zdravý laughing

PEKNÝ VEČER VŠETKÝM A PÍŠTE welcome or bye
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 14 september 2011 - 6:42

ahoj, decka


tak tu mame opat rano. vstal som. je to nezvykle? mozno...aqle vecer som uzil len predpisanu davku liekov, nic viac a teda jeden leponex 25mg. som velmi rad, ze sa mi dari liecky, teda ich davky minimalizovat. momentalne uzivam 25mg leponex, 375mg alventa a solian 200mg. chcel by som casom samozrejme znizovat alventu, ale vsetko ma svoj cas. ako sa citim? nejdem pisat, ze moj zivot je cieleny, som lucidny a bez priznakov lakrimozity...

mam sa tak normalne, priemerne...pre tych co nevedia...zamenil som pred tyzdnom abilify za solian...davka 200 mg este nemusi byt cielova uvidime podla stavu...vela som si od tejto zmeny sluboval, lebo so solianom mam velmi pozitivnu skusenost z minulosti....takze tak...ty ho tusim uzivas tuto-amisulprid (solian...)...co nan hovoris?

chcel by som sa pustit do citania, ale zatiasl mi to nejde...taqk saq len tak potulujem po okoli...alkohol sa snazim obmedzovat, hoci nie vzdy sa mi to dari...ale akoby som mal trochu pevnejsiu volu...chcem aj trochu schudnut...tych 10kg...uvidime

pisem po dlhsom case...mam taku chut akosi...neviem, co to znamena, ci je to predzvest nejakeho zlepsenia

akoby sa mi trosku obnovilo myslenie...vcera som bol po mesiacoch na dlhsej prechadzke (1,5 hod)...bolo fajn
v mysli som si prehraval rozne prezite udalosti, premielal som si ich

zistujem, ze som v mnohych smeroch iny, ale vobec mi to nevadi...vstavam okolo 5 hod rano

co je so slnecnicou, neviete, mal som ju rad...

nechceli by ste si precitat nieco aj od popolusky? ja rozhodne.

napisal som aj par basni, aj lubostnu...snivat je dovolene...moje city su velmi velmi ochabnute...nechce sa im rozhybat

ako ste na tom vy s citmi? ja sa napr. neviem zamilovat ani milovat niekoho ci mat niekoho vrucne rad, ale tiez mi to vobec nevadi...neviem preco...asi ani schizoidovi nevadi, ze nema zaujem o ludi,,, myslim, ze je s tym spokojny...neriesim

co vy a laska?

budem rad, ked na mna nejak zareagujete, chcel by som spatnu vazbu...

ahoj a drzme sa!!!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 14 september 2011 - 11:20

Ahojte kamaráti. Ja som sa 2 dni pred odchodom domov z kúpeľov zamiloval do jednej dievčiny. A myslím si, že aj ona do mňa. Dva-krát sme sedeli vedľa seba na muzikoterapii a raz sme boli na hipooterapii ona na jednom koni a ja na druhom koni a tak sme spolu na koňoch cvičili. Ináč ma pozýva do jej mesta na hody a ja pozvanie prijímam. Síce ona býva odo mňa dosť ďaleko-od môjho mesta, v ktorom bývam je to mesto na druhom konci republiky, no i napriek tomu som ochotný pocestovať si v rýchliku pár hodín. Mimochodom bude mať tohto mesiaca aj meniny, takže jej budem blahoželať a mám pre ňu aj darček. Ináč včera som bol na kontrole pri mojej psychiatričke a povedal som jej, že nerád sa vonku rozprávam pred susedmi a že mám občas pocit strachu. V piatok 16.septembra sa za pôjdem "porozprávať" ku mojej psychologičke a už teraz sa teším na náš rozhovor. V sobotu 17.septembra ideme zo slovenského zväzu zdravotne postihnutých na výlet do Maďarska do mesta Šarošpatak sa kúpať do aquaparku. Už keby som teraz bol v tej termálnej vode... Ešte stále som bez práce, sem-tam nájdem nejaké voľné miesto,ale keď tam zatelefonujem, tak mi povedia, že miesto je už obsadené. A vôbec ma to neprekvapuje... Veď viete, že ako sa dnes hľadá práca... Všade samá protekcia, "panské" deti, rodinkárstvo... Mimochodom aj v našom regióne je vysoká miera nezamestnanosti.A ešte, že sa liečim, tak o to sa mi viac ťažšie hľadá práca. Rozmýšľam aj o tom, žeby som podnikal. Uvidím... Na úrad práce idem 27.septembra. Ináč, keď tu sedím tak doma ako teraz v mojej detskej izbe, tak väčšinu času trávim pri zapnutom počítači-pozerám si internetové stránky, facebook, našu schiz.stránku a tak. Poobede takmer každý deň idem ku mame do roboty a potom spolu prídeme domou. Ráno a poobede si dám kávu, bez ktorej by som si začiatok nového dňa ani nevedel predstaviť, som proste "kávičkár". V mojom meste sa chystá výstavba dvoch marketov a to market TESCO a market NAY elektrodom. Hurá, sláva, hurá, konečne budeme mať Tesco, a nebudeme už do Tesca chodiť do Popradu, alebo iných miest. Ináč milujem nakupovanie v super a hypermarketoch a obchodný reťazec Tesco proste zbožňujem. Ale chodím aj do konkurencie. Mám aj nákupnú kartu COOP jednota klasik, zákaznícku kartu CBA a mám aj BILLA Card. Minule som si bol aj po kartu do lekárne-keď kúpim v lekárni voľnopredajný liek, alebo zubnú pastu, alebo šampón na vlasy a podobne, tak mám zľavu 10-12%. Mama je teraz v robote, robí účtovníčku-ekonómku a PaM-mzdárku, oco teraz nepracuje, hlási sa na úrade práce a celý tento mesiac až do posledného septembra si rozširuje zváračský kurz,aby mal CO2. Babka je so mnou doma, každý deň okrem víkendu mi navarí chutný obed. Sestra a švagor sú v robote, synovcov mám troch, dvaja sú v škole a jeden v škôlke. Predstavte si, že pani učiteľka toho najmladšieho synovca má 40 rokov, 3 dospelé deti a teraz čaká trojčatá. Je to priam až neuveriteľné, ale je to tak. A viete o tom, že keď je niekto v hmotnej núczi alebo má dôchodok nižší ako 305€, že má nárok na 20 kg hladkej múky a 20 kg cestovín. Nárok mám aj ja a moja babka a dnes poobede s mamou pôjdeme si vyzdvihnúť tie cestoviny a múku. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. it is perfect sunny Basketball jumping2 flower elephant drunken bom tongue alien rabbit cat heart
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina St 14 september 2011 - 19:39

Ahojte,

Oproti včerajšku som dnes omnoho aktívnejsia. Vcera to nestálo takmer za nič. Tri hodiny som bola schopná existovať. Aj to preto, že som musela niečo navariť pre svoju rodinu. Piekla som zemiakové placky a to postávanie pri aporáku ma tak vycerpalo, že potom som znova zalahla do postele a odtial som nacúvala dianiu v dome. Ale to bolo vcera. Vecer som sa dokonca ani neosprchovala.

Dnes som zato vstala s tým, že musím dobehnúť včerajsiu hygienu, upratať byt a znova navarit, kým prídu tí moji domov. Po hygiene som vsak sadla na bicykel a odkrútila si to do susednej dediny, kde býva moja mama a sestra s rodinou. Chodím si tam dobíjať batérie. Mamka má vyše 60, no stále nieco robí a ked ju vidím ako stále sa má k zivotu, tak i ja sa potom lahsie pustím doma do nejakej práce. Takže dobila som si baterie a potom som doma už fičala na plný plyn dog

K tým vzťahom a láske: nemám problém preciťovať, že niekoho ľúbim, ale nebolo tomu vždy tak. Bola som i citovo vyprahnutá a mala som pocit, že som všetkým len a len na príťaž, ale to bolo hádam v mojom najhoršom období, ked mi chodili po rozume aj myslienky na samovraždu. Cítim, že ma moji blízky majú radi, dávajú mi to aj najavo a ja sa im to snažím opätovať.

Čo ma prekvapilo? Máme tu v dedine jedného kolegu, tiež castejsie lieceného na psychiatrii a minule som ho zazrela ruka v ruke na ulici s jednou mojou bývalou spolupacientkou. Zoznámili sa zrejme v Hronovciach. Takze vidno, že láska kvitne aj na psychiatrii. Inak im to obom prajem, lebo viem, že obaja sú dost opustení. Avsak asi horsie by to bolo vsak s dispozíciami ich mozných detí very sad , ale to už myslím moc dopredu.

želám Vám, prietelia, pekný zvyšok dňa flower

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka St 14 september 2011 - 20:00

Ahoj psychojane, dnes som domov dopratala tri kila prosa-zlte aj cervene. Som zvedava, ako dlho im to vydrzi, lebo ten pubertak Kubko ma neuveritelnu spotrebu. Len by jedol, akoby som mu do vodicky rozpustala Zyprexu lol! Musim si zaklopat, su zdravi, parazitov nikdy nemali ani v peri, ani crevnych. Len zaciatkom leta samicka prekonala infekciu noziciek, chodili sme kazdy den na injekciu do bruska k veterinarovi. Velmi sa jej pacila vatova tycinka napustena liehom na dezinfekciu, rada to cuckala angel Taka malicka korelka alkoholicka lol!
Inac sa mam po psychickej stranke teraz dobre. Znizila som si davky liekov, jeden som vysadila uplne, tak beriem len dvojkombinaciu v nizsich davkach. Tak dufam, ze mi to co najdlhsie vydrzi.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore