Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Pi 24 marec 2023 - 19:55

Pred takými pätnástimi rokmi, keď som intenzívne športoval, sa mi stávalo že som bol veľmi unavený,  Ale že by som nemohol spať kvôli únave si nepamätám. Vtedy som bol zdravší, teraz musím brať lieky aby som zaspal. Upratovanie nenávidím a mám v izbe hrozný bordel. Je mi jedno čo si o tom ľudia myslia.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  regina Pi 24 marec 2023 - 20:28

Mne sa stava, ze som taka unavena, ze ma vsetko boli a zaspat neviem. Tiež nerada upratujem, no kedze domov k nam chodia pravidelne nielen moje dospelé deti ale aj mali vnuci a k tomu ešte nejaké návštevy, musim dom udržiavať v akom-takom poruadku. Takze pravidelne upratujem. No okna ma len čakajú a už pár rokov ich umyvam dva dni, naraz je to veľa na mňa.
Inak dnes sme docestovali domov. Cesta bola pomerne narocna, mužovi nebolo najlepšie keď sme išli po dialnici. Tak hned ako sme z nej zišli sme si museli dať kratku prestavku.
Ešte mysim umyť riad a potom ma už čaká oddych.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  rene007 So 25 marec 2023 - 1:23

Ahojte. Tak sa ozývam znovu po dlhom čase. V novej práci je fajn, mám to blízko, kolektív je super. Robím od 7 do 15.30. Už som tam druhý mesiac. Poslednu dobu som tahal nadcasy co ma unavilo a presiel som do manie. Ale teraz uz oddychujem. Pojdem aj pomaly spat. Pekny vikend
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 So 25 marec 2023 - 11:19

No k tomu upratovaniu, to mame asi mnohi spolocne, taku nechut k nemu. Ja mam tiez bordel v byte, aj ked uz mensi, nieco som predsa len popratala. Po lieceni mi ma dojst navsteva tak som zacala priebezne upratovat aby som to dovtedy stihla. Okna som tiez umyla, uz boli hnusne. Este ma tam nejaka praca caka a potom uz snad sa mi to podari udrziavat v cistote. Aj ked to som si vela krat uz hovorila. Aj som nejake veci povyhadzovala co som usudila ze nepotrebujem, nech nemam tolko veci.
Inak sa mam viacmenej dobre, korona ustupuje, hrdlo ma uz neboli, aj kasel sa zlepsuje. Momentalne sa ani nemozem stretavat s ludmi kedze mam tu koronu, tvrdnem furt na izbe. Ale nemozem povedat ze je tu dobre a ze by sa mi tu nejak pacilo. Ludia su tu taki uzavreti k novym, nepustia ich medzi seba. Nemam tu ziadnych priatelov. S mojou uzavretou povahou je tazke nejakych najst.

Motylek: to ma mrzi ze tvoj muz urobil scenu kvoli takej blbosti. Nechces predsa norkovy kozuch ale lacnu vec, ktoru vyuzijes v domacnosti pre dobro vsetkych. Fakt to mas tazke. Mal by sa snazit ti nerobit stres, to pri nasej chorobe nie je dobre.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Mischelll So 25 marec 2023 - 12:19

Ahojte Wink

tak reku sa ozvem na par riadkov....mam sa stabilizovne a teda dobre....uz skusam prekracovat svoje zaužívane zvyky...hlavne co sa spánku týka....a tak konečne sem tam ide niečo v telke, čo chcem dopozerat a teda idem o polnoci alebo jednej spat....moj spankovy harmonogram je tym dost narušeny...aj som prve tyzdne bola s toho mimo...ale teraz je mi to jedno teda ten spanok...proste pozriem si relaciu do kolko vydrzim...a zvysok kuknem rano z povedzme ze archivu...dnes je u nas vonku zle počasie....cely den prší...ani okna sa nedaju umyvat a to som chcela 2 umyt..inak k tomu cisicu s lifthaus...ci ako....ja mam doma kärcher ..vlasnte princip ten isty....ale musim povedať, že na to aby okna boli ozaj vylestene, musite mat uplny pristup k oknu....čo napriklad u nas ani nie je....preto sa s nim tažšie robi...inak cisti dobre.....no nic tak o tyzden....dnes som este planovala zafarbit si vlasy čo uz musim....bo to hrozne.....a len nedavno som farbila...no nic...posledne víkendy fakt doma len oddychujem...čo ma tesí, lebo cez týžden je toho v praci dosť ....aj sa Vám zverim, ze mi až vyhrkli slzy v praci...totiž prišiel e-mail od nejakej pani, ze hlada miesto u nas vo firme....ako mozno by sme si ho ani nevsimli lenze sef si vsimol...a upozornil ma na to...ja ze nic neviem....odkial mala našu adresu a prečo vobec napisala....tak sef jej volal....a ona len ze nahodnu databazu staru 5 rokov našla a poslala tam svoj zivotopis....naštastie som pocula ako sef jej hovori ze nepotrebuje druhu sekretarku....viete, ulavilo sa mi...a to tej pani neprajem nic zle....ale, bolo to cele take cudne...inak jej samotny zivotopis tvoril 6 stran....proste nechapem ze ta zena nema pracu...ale tak no co narobime...ja, som sa tak zamyslela co by bolo a nebolo to najlepšie....asi som to aj tu viac krat pisala...ale ja som rada za pracu....a je dost mozne, že mam predpoklady workoholika...ale urcite nim nie som...zase všetko sa nemože prehanať.....ta tak...

prajem pekny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Tuto, regina, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow So 25 marec 2023 - 13:03

Ahojte, no u mňa stále nič nové, 5 týždňov beriem lieky, z čoho 4 zvýšenú dávku a oni ešte nezaberajú, len utlmujú, takže chodím skôr spať, je síce len sobota, ale ja už som pobalená na pondelok, tak dúfam, že tam sa to rozbehne, mala by som byť na otvorenom oddelení. Tak si budem môcť užiť aj slobodu trochu
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 348
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

regina, Juraj, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek So 25 marec 2023 - 13:55

@Catherin4 Ano a navíc prý s tím vysavačem na okna se okna umývají daleko snáz, to mi potvrdilo nezávisle na sobě už hodně lidí, co to používalo. A je k tomu teleskopická (vysouvací) tyč, takže nebudu muset lézt nahoru. Celkově si myslím, že mi to umývání oken hodně zjednoduší. Už jsem to i objednala a příští víkend to vyzkouším, tak možná poreferuju, jak se mi s tím pracovalo.
Akorát muž si pořád myslí, že je to kravina a že to za rok vyhodíme (uvidíme). Za to řvaní se mi nakonec omluvil, ale myslím, že za ta léta už omluva nebude stačit. Budeme si to muset v klidu vyříkat.

Ještě včera jsem byla vyvedená z míry. Dnes má muž narozeniny, tak se snažím být na něj milejší. A zítra jdeme oslavovat do restaurace. Tak uvidíme, jak to u nás bude potom. Je možné, že dokud si vážně nepromluvíme, bude u nás trochu dusno.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 723
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  dzuli08 So 25 marec 2023 - 18:09

Ahojte,
dnes sa musím pochváliť, lebo som bola celkom produktívna. Zas som opravila niekoľko slohov, zopár písomiek a tiež som mamine trocha helfla s upratovaním. A urobila pred chvíľou večeru. Čo sa týka toho upratovania, tiež ho nejak nemám v obľube. Ale dúfam, že to nie je až tak zlé so mnou. Viem sa aj premôcť, ale veľmi často sa mi nechce upratovať. Tiež mám v izbe taký mini bordelík Very Happy a v práci na stole to tiež vyzerá zaujímavo, papiere samostatne alebo papiere v euroobaloch a nikdy hneď neviem nájsť to, čo práve potrebujem. Len škrečkujem kadejaké materiály ....musím si to už raz konečne vytriediť ....len kedy to bude ani srnka netuší. Inak sa mám celkom OK, síce v pondelok som mala dosť krízu, lebo som bola vytočená aj vyvedená z miery, ale chvalabohu to prešlo. Ďakujem za prečítanie a prajem všetkým krásny sobotný večer.
Držte sa a nech vám je čo najlepšie Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, regina, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 So 25 marec 2023 - 20:50

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Doma nemám najlepší program. Je to viac menej o šachu, ktorý ma chytil znova. Uvidíme, že ako dlho. Momentálne sa učím hrať otvorenie Jobava útok, čo sa mi počíta. Je toho však veľmi veľa. Tak chvíľu mi to potrvá. V pondelok sa teším, lebo idem opäť na stacionár. Dovtedy musím vydržať. Tiež minulý utorok som počul vtáka, o ktorom som si myslel, že nie je skutočný. Myslel som si, že je to nejaká hlúposť, ale dnes som ho počul zas a počuli ho aj rodičia...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, Patty_Pillow, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Ne 26 marec 2023 - 14:04

Ahojte, tak od rána mám malé víťazstvo, zobudila som sa bez úzkosti, aj keď po nejakom čase nastúpila. Včera som sa pohádala s mamou, lebo žobrala ešte minulý rok, nech si urobím poriadky v skrini a donesiem jej oblečko, tak po nejakom mesiaci dvoch som vytriedila veci, do ktorých už neschudnem a priviezla cez pol republiky tri veľké plné tašky, tak sa z tých veci vytešovala a ešte viac z jedného kabátu a ona ich vzala a dala na fb inzeráty do kadejakých skupín a ten fb ti proste vyhodí niekedy, keď tvoj priateľ komentoval v nejakej skupine a presne ten kabát tam bol za nejakých 10 eur aj s poštou a reagoval nejaký pán či je to ešte aktuálne a moja mama, že už je predaný, tak včera ráno, keď som s ňou volala, tak kecala, že niekde pôjde a ja, že si môže zobrať ten hnedý kabát, lebo ten bol akurát do takého počasia a ona, že dobrý nápad, tak vravím nech sa odfotím, ako bude oblečená a už začali z jej strany výhovorky prečo nie, tak vravím, ja viem, že si ho predala a ona začala trucovať, že nie, ale neodfotí sa v ňom a či chcem aby sa jej niečo stalo, tak som jej povedala, že sa s ňou nemám o čom baviť a zložila som, zatiaľ tete nevolala, tak asi si je vedomá čo urobila a už sa mi ani včera poobede ani dnes neozvala, aspoň nemusím riešiť jej stupídne témy. Ale toto ma fakt nasrala, že vyžobre oblečko, niektoré ešte s visačkami a chváli si ich ako ich bude nosiť a ona ich popredávala.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 348
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Sweetheart, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Juraj Ne 26 marec 2023 - 14:55

To musí byť hrozné, mať takú mamu. Moja matka bola tiež úplne nanič, našťastie od roku 1998 s ňou nie som v kontakte.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Ne 26 marec 2023 - 15:11

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre, čo mi robí radosť. Mám radosť aj z toho, že nemám zlé myšlienky, čo pri našej chorobe vedie ku problémom. Negatívne príznaky sú síce stále, ale momentálne nepredstavujú veľký problém. To sa mi tiež počíta. Ja mám tú výhodu, že môžem si robiť takmer všetko, čo chcem a nie som vôbec obmedzovaný. Len keby boli nejaké tie inšpirácie, že čo robiť. Musím porozmýšľať o domácom štúdiu niečoho. Myslím samozrejme okrem šachov. Keby bola tak koncentrácia lepšia. Nevadí, nedá sa mať všetko.

Dnes som bol na kratšom výlete, čo sa mi počítalo. Tiež celé doobedu som sa venoval šachu a nemám ten pocit, že som múdrejší. Musím si vypísať variantu po variante s vlastnými komentármi, aby sa mi pamätalo to lepšie. Bude to však beh na dlhú trať. Okomentovať všetko a tiež aj popísať, že o čo sa snažiť vo všeobecnosti. Malo by ísť o nejaký recept, ako hrať spomínaný Jobava systém, ktorý by som sa chcel naučiť. Tiež chystám sa za chvíľu pomaly pozrieť hádzanú. Dievčatá hrajú semifinále európskeho pohára a ja chcem byť pri tom...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Hvezdicka, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore