Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Juraj Ut 29 november 2022 - 14:54

Viem že takú ženu akú by som chcel, nikdy nebudem mať, ale radšej budem celý život sám, ako ísť nasilu do vzťahu s niekým kto sa mi nepáči.

Rozhodol som sa takto preto, lebo som si všimol, že keď sú ľudia vo vzťahu s niekým kto sa im nepáči, tak sú z toho frustrovaní a potom sa k svojmu partnerovi správajú hrubo. 

Myslím si že z tohto dôvodu je lepšie byť sám ako v takom nanič vzťahu.

Len ako sa vyrovnať s pocitom osamelosti? U mňa je to tým horšie, že som už dlho nešťastne zaľúbený do ženy, ktorá je nedostupná. Táto žena má frajera a je s ním šťastná. Ja na ňu neviem prestať myslieť a hrozne sa kvôli nej trápim.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Mous Ut 29 november 2022 - 16:01

Ja pocit osamelosti nemám. Myslím, že preklenúť to chce čas a trpezlivosť. Mne sú vernými spoločníkmi knihy, tie sa mi prihovárajú. A nemôžem zabudnúť na psa.

V podstate ma už vzťahy nebavia. Vždy tam je v pozadí konflikt. Tiež by som nešiel s niekým, kto sa mi nepáči na prvý pohľad, teda asi. Aj som mal možnosť teraz nedávno, no sme to dali zatiaľ do stratena. Nie je mi výzorom blízka, nepáči sa mi. Okrem toho bývalá alkáčka, čo má stále chuť, tak neviem či by som to dal. Okrem toho, konflikty sú rôzne-napr. taký postoj k vojne môže vzťahom zamávať. Ale aj viera, náuky, príslušnosť k politickej strane, typ zamestnania, partnerova rodina a jej miešanie sa, názory, iné dieťa, podvadzanie, nepríťažlivosť.. tým všetkým som prešiel a dosť ma to nerzovalo keď to spätne hodnotím. Okrem iného od určitého veku proste nečakám idylku kvôli podobným dôvodom. Stačia kecy "cherchez la femme".veď v čom sú ženy iné od mužov, teraz nebadám veľké rozdiely a nebaví ma to mýtizovanie ženstva len kvôli rigídnym kresťanským náukám koreneným a podobne.haha už som dosť ušiel. 

Zatiaľ žijem s rodičmi, no čo bude potom-neviem. Samota ako taká je ťažká. Asi si dáku kočku vyrobím z hliny😁Pozdravujem vás
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj, vrana and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Juraj Ut 29 november 2022 - 17:09

Je pravda že partneri by sa mali nielen priťahovať, ale mali by k sebe sadnúť aj ako osobnosti, mali by mať podobné názory, vkus. Vo veciach ako viera, názory na politiku, tam by mala byť tiež zhoda. Žena by mala byť nezávislá a samostatná. Nepáčila by sa mi taká ktorá desaťkrát denne telefonuje s mamičkou a každý voľný deň je u nej...
 
Ja sa snažím to moje zlomené srdce nejako využiť, byť kreatívny, písať. Len je to ťažké a nejde to tak ľahko ako by som si predstavoval.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

regina and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Mous Ut 29 november 2022 - 17:57

Ja tiež píšem. Aj ako terapia osamotenia je to dobré. Teraz bolo celkom plodné obdobie, no je to ťažké ako fras - som vďačný za každý riadok
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Saladin Ut 29 november 2022 - 18:26

Treba rozlišovať medzi pocitmi osamelosti a samotou. Samota je liečivá, osamelosť škodlivá..

https://fitastyl.sk/clanky/psychologia-a-vztahy/osamelost-verzus-samota-ako-to-vlastne-je

Samota je byť so sebou sám a ide teda o celkom prirodzený stav.

Osamelosť sú negatívne pocity, ktoré môžeme, a nemusíme v samote zažívať. Po ťažkom rozchode, odchode blízkeho človeka, prepustení z práce sa ozýva ten ťažší druh.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, vrana and Som hraničiar like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Mous St 30 november 2022 - 8:37

Aj tak by ma zaujímalo, ktorí z vás žijú sami a ako dlho. Nerobí vám to problémy?dá sa na to zvyknúť?
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Juraj St 30 november 2022 - 9:45

Ak pod slovom sám myslíš bez partnerky, tak ja som sám celý život. Kedysi som sa kvôli tomu veľmi trápil, ale časom som si zvykol.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Mous St 30 november 2022 - 12:05

Myslel som sami úplne-bez rodičov,že žijete sami. Isté obdobie som býval sám a v niečom to bolo dosť ťažké, v inom zas aj oslobodenie. Myslel som tak, či je tu niekto, kto vôbec nikoho nemá
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Juraj St 30 november 2022 - 12:13

Úplne sám (bez rodičov, bez partnerky, bez spolubývajúcich) som bol od roku 2005 do roku 2022. V rokoch 1998 až 2005 som býval na rôznych podnájmoch, na niektorých som bol sám, na iných som mal spolubývajúcich. Od apríla 2022 žijem spolu s otcom, ktorý je už veľmi starý a treba mu pomáhať.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Saladin St 30 november 2022 - 13:33

Bývam sám (teraz v byte, predtým v dome) a je mi dobre. Kontakt s ľuďmi potrebujem a túto potrebu napĺňam ako sa len dá (napr. aj týmto fórom). Jediné čo mi chýba je intimita (nemám na mysli sex) - proste občas ponoriť môj nos do "jej" voňavých vlasov, cítiť "jej" teplo a tep srdca. Byť mužom nie je žiadna sranda, ale má to jednu výhodu - rodinu môžem založiť aj v 50-tke. Takže som otvorený všetkému, čo príde t.j. nie som rigidný vo svojich postojoch. Ale momentálne, keď so mnou flirtuje nejaká slečna, tak to ignorujem. Vzťah nechcem, lebo v dnešnej dobe je to málo muziky a veľa energie..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí? Empty Re: Ako sa vyrovnávate s tým že ste osamelí?

Odoslať  Mous St 30 november 2022 - 16:12

Ja sa asi budem opakovať, ale nie je veľmi priestor na flirty- nie je riadne s kým. Iste- je to príjemné sa pritúliť k dákej babe, no ako som vravel, asi si ju vymodelujem
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore