Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 14 november 2022 - 19:01

A koľko trvá asi jedna psychóza? ja som musel prerušiť aj školu lebo som mal stres z nej Sad potreboval som pokoj od všetkého a trochu si to v hlave urovnať. Catherin bol by som strašne rád keby ju mám len raz za život, príde mi že doktorka sa celkom rýchlo rozhodla. Rozhovor s ňou vždy trvá len chvíľu a toto mi povedala
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 14 november 2022 - 19:24

Tak to je ako cez kopirak ako u mna. Jedna psychiatricka co ma prvy krat videla a chvilu so mnou hovorila mi povedala ze mam schizu. Ako dlho trva psychoza je rozne, ja som teraz treti mesiac na PN, este nie som uplne v poriadku. Niekedy dostanem tazku depresiu, ale to je typicka psychoticka depresia, dovtedy som mala niekedy depresie, ale nikdy nie taketo. Plus obcas ma este napadne psychoticka myslienka ale snazim sa si to hned vyhovorit.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 14 november 2022 - 20:14

Dúfam, teda, že sa z toho čo najskôr dostaneš, Držím Ti palce veľmi. Najhoršie je to s týmito našimi chorobami, že nevedia to určiť a jeden povie to a druhý to lebo to nikto nevidí. U mňa trvá psychóza už asi dlhšie len som to neriešil, možno preto mi dala schizu. Len teraz neviem čo ako či treba ísť na sociálku ak to zajtra potvrdí na 100% alebo čo. Lebo chcem sa z toho dostať čo najskôr a nastúpiť do školy.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 345
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Po 14 november 2022 - 20:22

Ahojte. Včera som si pozrel 50 ročný film Kabaret (vyhral plnú prdel Oscarov). Zaujala ma scéna, kde stašne energická Liza Minnelli ťahá introvertného plachého Michaela Yorka (holt jin a jang sa priťahujú, že ,)) pod most a zakričí z celého hrdla v momente, keď po moste prechádza vlak. Zišlo by sa aj mne takto vypustiť paru.

Dnes mám mánický deň. Poslal som balík - konečne sa mi podarilo predať starý notebook doslova za pár ojro (keď si pomyslím, koľko stál, keď bol nový..) Bol som aj na pošte poslať list, lebo vo štvrtok je sviatok. Zajtra idem znova. Od otca som dostal asi 6 margotiek - čo myslíte, kde nakoniec skončili? Zožral som všetky, brucho mám teraz tučné ako slon. Čo sa týka čokolády, som žiaľ "narkoman".. Každý pondelok chodín ku kamarátke - má psa malého - je to skvelý prírodný benzodiazepín. Vždy keď prídem, otravuje, aby som ho hľadkal (tiež má rád oxytocín ako ja). Naučil som ho na ryžu s kuriatkom, ňam, ňam, ale ryža musí byť poliatá vývarom, inak ju nechce (ani sa mu nečudujem). Chutí mu viac ako tie nechutné vegánske umelé granule.. Som rád, keď som busy - nie je čas na blbosti a rumináciu. Majte sa.

https://www.youtube.com/watch?v=RTS-oPcblVo

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 521
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 14 november 2022 - 20:27

Ak ti to diagnostikuju tak si z toho nic nerob, lebo neskor ti to mozu zmenit. Oni nejak radi diagnostikuju tu schizofreniu. Kaslat na nich. Ja som sa zrutila ked mi povedala ze mam schizu ale zbytocne. Lieky uz asi beries, tak potom pojde len o to, kedy sa budes citit dostatocne dobre aby si mohol ist zas do skoly.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  megy17 Ut 15 november 2022 - 6:12

Dobré ránko, má niekto skúsenosť s vysadenim Aripiprazol 15mg .Mám už druhú depot injekciu piatok mi bola vysadena tableta nuž ale je mi všelijako....
megy17
megy17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 12.11.2022
Vek : 38

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ut 15 november 2022 - 7:23

Tak tak s diagnózy schizofrénia si netreba lámať hlavu. Podstatnejšie je robiť vecí správne. Minimalizovať riziko ďalšieho relapsu. Ja som mal ešte 2 relapsy, tak mi prišili túto diagnózu. Lekár jeden môj bývalý, čo bol super, tak neveril som, že z vás ešte niečo bude. Tie všetky 3 psychózy boli pomerne závažné a ťažko sa zastavovali. Mal som aj naposledy elektrošoky, keď som bol naposledy.... Momentálne 6 rokov je to relatívne OK na našu diagnózu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

megy17 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Ut 15 november 2022 - 8:02

@megy17 ja som v minulosti vysadil opakovane, lebo som priberal. Prišla potom opäť ataka schizofrénie, tak po mesiaci-dvoch. Lenže ty máš depot, tak sa neboj! Je to norm.postup. ja mám teraz depot arip.aj tabletu tri mesiace musim uzivat. Teraz som už kompliantný, už nevysadzujem, dúfam, že nezačnem viac blazniť. 

Ahojte. Dnes čítam, snáď aj píšem, chcem ísť so psom a budem variť-teda smažiť rybie prsty. Včera som pozeral Basic Instinct. Dnes možno tiež čosi pozriem. A možno budem aj internetovať. Pekný deň

Posielam od Muncha Výkrik- tento sa mi páči:
Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 260px-11


Naposledy upravil Mous dňa Ut 15 november 2022 - 8:11, celkom upravené 1 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Saladin, Catherin4 and Som hraničiar like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  megy17 Ut 15 november 2022 - 8:08

Ahoj držím palce aby bolo čo najdlhšie ok.... Ďakujem aj tebe pekný dník prajem....
megy17
megy17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 12.11.2022
Vek : 38

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Ut 15 november 2022 - 8:15

@megy17 keď sa užívajú lieky, k relapsu(návratu) nedochádza. Len zriedka- takže sa nebojím veľmi😉🙂. Teraz som už skoro rok len s občasnými príznakmi. Mal som asi dve vidiny, niečo sa postupne zlepšilo(na čo som hrdý-z vidín iných postupne zanikli intrapsych. halušky) len občas musím korigovať myslenie- aby mi neuletelo kam nechcem.

Jaj priatelia a ďakujem Vám za priestor tu, aj za emoc.podporu. dúfam, že vás moje príspevky nenudia.
Pekný deň


Naposledy upravil Mous dňa Ut 15 november 2022 - 12:47, celkom upravené 2 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 184
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ut 15 november 2022 - 10:13

Ja z aripiprazolu tiez priberam, desim sa toho, a lekar mi to zatial nechce znizit. Chcela som znizit z 15 na 10. Tak sa snazim zdravo stravovat, ziadna cokolada, vecer jem len malo a chodim spat hladna. Este nejaky pohyb by sa zislo pridat. Snad to pomoze.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 441
Reputácia Reputácia : 72
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Juraj Ut 15 november 2022 - 15:21

Catherin4, tvoj dnešný článok o stacionári je super.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore