Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Choré myšlienky

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Št 2 február 2023 - 17:16


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Št 2 február 2023 - 18:10


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 15 február 2023 - 11:32

oSHo tvrdí, že vašu pravú podstatu "nie ja" a pravú prirodzenosť "nie ja" vidí iba subjekt-vy sami! Je to vaše jediné súkromie na ktoré nemá objekt nárok. Objekt ho nedokáže vidieť a ani počuť...

Preto potom keď vojdete do miestnosti a naberáte dojem, že vás Nikto nevidí a nepočuje, myslíte si, že neexistujete, je to kvôli tomu, že objekt-druhí-verejnosť vás vidia a počujú ako predmet-vec a nie ako pravú a prirodzenú ľudskú bytosť, ktorú máte vo svojom vnútri.

To je normálne, že naberáte dojem, že neexistujete. Tento koniec utrpenia, že neexistujete budete musieť vyriešiť vy sami pomocou pochopenia svojej pravej podstaty "nie ja" a pravej prirodzenosti "nie ja".

Podľa mňa je lepšie neexistovať na úkor existencie. Nikto a Nič vás tak neotravuje, nemáte žiadne starosti... A ak existovať, tak byť tu pre druhých a seba. Slúžiť a pomáhať druhým a sebe....

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ut 28 marec 2023 - 23:06

Dnes Som v knižke našiel konečne ten správny výraz na eGocentrika a to odvodené od eGománie a to eGomaniak.

Niekoľko krát sa mi stalo, že Som nevedel onalepkovať hovoriaceho a tak ho zaškatuľkovať.

eGománia - chorobná posadnutosť vlastnou osobnosťou.
eGomaniak - chorobne posadnutý samým seba.

Satanizmus - uctievanie Satana ako najnižšieho Boha, diabla.
Satan - posadnutosť a uctievanie vlastnej osobnosti, uctievanie samého seba za Satana ako najnižšieho Boha, diabla..

Mnohí si to vlastne ani neuvedomujú, že sú Satani.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 29 marec 2023 - 17:52


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 29 marec 2023 - 19:29


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 29 marec 2023 - 23:06

Viete o čom je budhistický jazyk?

Nie sú to len obyčajné slová, pojmy... Sú to slová založené na skutku, konaní, činnosti, potreby a pod. Budha hovorí nie pero, ale píšem, hovorí nie jedlo, ale jem, hovorí nie Som chodec, ale kráčam, hovorí nie Som robotník, ale robím, hovorí nie špinavý riad, ale umývam riad a pod.

Keď vyslovíte slovo v podstanom mene, dávate mu nálepku a stáva sa tak minulosťou. Napríklad idete do záhrady a poviete aký krásny kvet, alebo aká pekná vôňa. Lenže týmto ste ten kvet zabili a stal sa minulosťou. Ostal vo vašich myšlienkach, snoch, spomienkach.

Ale, keď kvet oslovíte budhistickým jazykom, teda inštrumentálom, ako je sloveso, napr. voniam ku krásnemu kvetu, ide tam o činnosť, skutok, potrebu a pod. Týmto chce Budha napádať svojich následníkov k ukotveniu sa v prítomnom oKamihu. Nie je v tom žiadna minulá prítomnosť, či budúca prítomnosť. Je to tu a teraz! Prítomný oKamih bez nalepkujúcich a škatuľkujúcich myšlienok.

Skutok, čin, potreba... je stav bez myšlienok, bez snov, túžob... O tom je prítomný oKamih. O tom je absolútna sloboda. Byť oslobodený od vlastného "ja".

Rozmýšľam, prečo budhisti a celý východ popiera myseľ, nuž muselo sa im niečo stať, ináč by tak mysľou neopovrhovali. Musí to byť v skutku ozaj chorá myseľ. Keď ju porovnám zo svojou, alebo západom, tak človek je rozpoltený.
Neustále na niečo myslí a trápi sa. Zmyslom budhizmu je oslobodiť sa od týchto starostí (utrpenia, trápenia, problémov a bolestí).

O čom je asi tak chorá myseľ. Z môjho pohľadu, keď nevykonávam nijakú tú činnosť, skutok, potrebu tak snívam, fantazírujem. Hrám rôzne roly. Dosť často aj dramatizujem v mysli. Vytváram si tak priania a želania, sny a túžby, plány a ciele, nápady a prosby, či príkazy a rozkazy. Prichádzam tak o prítomný oKamih, o prítomný zážitok, skúsenosť, skutok, čin, potrebu.

Človek, ako keby celý život len sníval, fantazíroval a Nič nerobil. Myseľ je prefíkaná duša, eGo... neustále nás pokušuje snívať, fantazirovať... a na základe toho konať, činiť, reagovať sa, správať sa a chovať tak, ako chce. Táto chorá duša, menom eGo sa chce kŕmiť našimi myšlienkami a emóciami.

Preto celý východ medituje, aby sa zbavil, alebo na čas odstavil túto prefikanú šibalku, ktorú nezaujíma prítomný oKamih, ale len minulá prítomnosť a budúca prítomnosť.

• Absolútna sloboda - Nirvána, svet bez snov, túžob, oslobodenie sa od "ja", nevečnosť, všetko plynie, prchá...
• Budhistický jazyk - slovesá, žiadne podstatné, prídavné mená a pod. založený na konaní, činností a pod...

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 12 apríl 2023 - 16:16

Ahoj

Pred nedávnom Som uviedol v jednom článku zoznam kníh, ktoré Som sčítal. A hneď naň zareagovali štyria blogeri s tým, že tie knihy, čo Som uviedol, sú ťažké a náročné na čítanie.

Nuž z môjho pohľadu sa jedná o ľahkú literatúru, ľahké čítanie. Jeden forumak sa sťažoval že tie pojmy a výrazy, mu Nič nehovoria a stratil sa v nich. Druhý forumak, za to je na tom tak, ako ja. Nemá problém s takýmito motivačnými a duchovnými a pod... knižkami problém.

Asi sme od prírody každý iní. Niekomu vyhovuje tamto a inému tamto. Takže niet, čo sa čudovať. Keď chcem vytvoriť svet, Novú Zem podľa rovnako zmýšľajúcich ľudí, nebude asi pre všetkých. Vždy bude svet, zem rozdvojená na dve časti. Tí, čo žijú v Novej Zemi, nebo, raj na Zemi a tí čo žijú v pekle a podsvetí. Vytvoriť tak Jednotu Všetkého je nemožné. A keď k tomu dôjde, nebude za potreby hranice medzi národmi, armády, politici a kňazi.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

rasto, Juraj, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Pi 14 apríl 2023 - 23:23

... Bill Gates a celá jeho globálna softwarevová família!!!

Dnes Som sa rozprával so sestrou a synovcom a posťažoval Som sa na tohoto pána. Už je to niekoľko rokov čo sedím pri 10 ročnom NB, 7 ročnom tablete a 5 ročnom smarfoooone.

A keď dôjde nekonečna chvíľa krútenia sa toho kolečka na obrazovke najprv začnem pikovať "jak ti jednu jbnem scena ci dá druhú, do pike.

Keď to zopakujem nekonečne veľakrát, prejdem na fantazirovanie. V prvom rade Som v duchu urobil veľkú dieru do obrazovky NB a to jednou BOMBOU, v druhom do tablet a v treťom do smartfón.

Keď ani toto nepomohlo, začal Som snívať. Predstavil Som si pána Bill Gates v súdnej sieni, hneď potom, ako Som podal naňho a celú jeho globálnu softwareovú mafiu, trestné oznámenie z poškodenia na zdraví, technike a software. Požadoval Som od neho, niekoľko miliónové odškodné, žiaľ výsledku Som sa nedosníval, bo software nabehol, i keď aj na desáty krát.

A to nehovorím o internetovom pripojení. Spočiatku Som mal superrýchly internet, nuž po 12 rokof a tuším troch obnoveniach zmluvy mi znížili na 600Mb/s, 60Mbs, pretože naša ulica nemá optiku. Jak bych do toho jbol, scena im dá druhú, do pike. Hlavná vec, že internet zdochol a poplatky sa zdvojnásobili.

Nemajte mi to za zlé, normálne svoje emócie nevyjadrujem, len Som si chcel trošku uľaviť a zosmiešniť sa.

No nenasre ťa to. Zapneš, alebo klikneš a ty aj 10min. potom snivaš.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana So 15 apríl 2023 - 0:56

No neni sú to nenažranci? Vyvinú novú technológiu a hneď, keď fakčí ako má, dajú ju na trh a potom len čakajú aké množstvo sa predá. Potom začnú prijímať rôzne hlásenia o chybových hláškach novej technológie a vymýšlaju tak nové inovácie, aktualizácie. Hneď potom, ako je technológia v pokročilom veku, ukončujú inovacie s touto technológiou, čo znamená, že technológia už nebude tak plne funkčná. Dajú na trh ďalšiu novú a vylepšenú technológiu, ktorá je už o niečo náročnejšia na technológiu a jej doplnky. A užívateľ je po pár rokof nútení inonovať.

Tak napríklad Win XP pro a Pentium4. Koľko rokof fungovali, nefungovali až to prešlo cez Win7, WinVista, Win10 a teraz vymýšlaju nejakú Win11. K softwéru vymysleli i nový hardwér. Zakaždým keď sa zrodí nový softwéer, treba k tomu nový hardwér. Prečo nevyvinú jeden softwér aj s jedným hardwérom, ktorý by poslúžil na celý život za nejakú tú babku? Ale oni ich vyvíjajú aj do predu, ale ide o peniaze, hneď ako zbadajú, že už na trhu nieje po tejto technológii dopyt, dajú na trh novú, také, s ktorými takticky vyčkávajú. A tak s ďaľšími novými vyvinutými technológiami len vyčkávajú, kedy sa ten predchádzajúci nevypredá.

Dovolím si tipnúť, že sú vyvinuté superpočítače a so supersoftwérmi, ale celé je to o taktike, Je to pyramída. Najprv dáme na trh tie menej výkonné, nech zarobia a až potom výkonejšie. Pozeral Som na alze PC. Tie najvýkonejšie boli pred nedávnom označené, ako, trepnem blbost 5T. Čo znamená najvýkonejší herný PC. Čo bude o 10-20-30 rokof. Vypadá to, že za celý život, čo budem žiť nakúpim, trepnem 7 PC, 7NB, 10 TB a 15 smartfónov. Koľkí z vás, už má takéto množstvo doma? a tie vyhodené peniaze? Ako poslúžili tieto technológie? ASi len informačne a pre zábavu a hlavne na nervy, keď nefakčili, tak ako mali.

Ale prečo takto? Nestačí mi len jeden? Nie, vyhovorka je súčiastky sa opotrebúvajú, bo je vymakaný softwér. Ako keby toho už nestačilo. Kam to spejeme. Dokonca na hjzli, či v autobuse brnkám na display. Čo keď príde nejaký fenomém a všetky tieto PC, NB, TB, smartfón, budú na posmech? To ako keby mena kvoli vysokej inflácii stratila hodnotu, a mi čo sme došli do obchodu si kúpiť chleba za plný fúrik bankoviek, by sa nám obchodník vysmial a ponúkol by nám chleba, za tie táčky. Tak, ako sa to stalo v nemecku počas 2. svetovej vojny, kde aj miliarda bankoviek nemala, žiadnu hodnotu. Verím, že ten fenomén je už na svete, len čaká kedy Bill Gates a spolok okolo jeho softweru a iných si napchá plné vrecká.

Fakt je ten, že by Som asi tiež na diaľku takto bojoval o najbohačejšieho človeka na svete. Tož môj úsudok.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  - Stránka 3 Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ne 16 apríl 2023 - 10:19

Ahoj

Jelikož mávam každý deň fúru voľného času, tak väčšinou čítam knižky.

Musím však priznať, že sa postupne vo väčšej miere zbavujem tohoto odpadu, ktorý znamená nadobnutú vedomosť a múdrosť niekoho iného, nie môju, neokúsenú na vlastnej koži, neprežitú mnou, neuvidenú na vlastnej koži. Odpad je len čisto hypotéza, nepravda. Pravdou sa stáva, až vtedy, keď Som jej súčasťou.

Nebudem vypisovať zoznam, čo sú moje fakty, názory, pravdy a presvedčenia. Na miesto toho postačí sa zamyslieť či daná pravda, múdrosť, vedomosť je hypotézou, alebo nie.

Ale môžem povedať jedno, že tarárenini v knižkách mi veľmi pomohli, najmä po psychickej stránke. Už to nie je ten dušan, ktorý vždy pri pomyšlienke na otázku, kto Som, sa vždy dešktrutívne odpálil na psychiatriu.

Tož toľko k téme odpad.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore