Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Choré myšlienky

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ut 18 október 2022 - 20:21

Neustále mám nutkanie niečo tvoriť - YouTube videá - podcasty - blog - knihu a pod... Ale, akonáhle začnem, po pár dňoch to zmažem. Niečo, čo viem, ale neviem, ako. Vždy to bola kópia životného štýlu, úspechu a pod... niekoho druhého, iného. Takto to nejde. Na parafrázovanie a reflektovanie druhého je hoden každý. Aj tak budem tvrdiť, že viem to, že nič neviem.

Ak chcem niečo tvoriť, zdieľať to s ostatnými, musím odhaliť svoju pravdu zo srdca, čo Som zažil, okúsil, niečo čo mne funguje. To znamená, že 75% toho, čo viem, je len pravdou niekoho druhého, iného (intelekt-hlava a inštinkt-telo) a len 25% je moja koža (srdce-intuícia).

Ak chcem byť úspešný, musím si vyšliapať svoju cestičku sám, vkročiť do nového a neznámeho, do neistoty, mať odvahu a radostne žiť nebezpečným životom. Iba tak dosiahnem úplnej pravdy a naprostej slobody.

Choré myšlienky  Img_2030

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ne 30 október 2022 - 18:42

Dva týždne sa chystám na nedeľu, kedy zmením čas a pôjdem voliť s prázdnym hlasovacím lístkom a oNo, že to všetko v sobotu. Tak, nech je tak! Však načo! Jeden deň, ako druhý!

Choré myšlienky  Img_2033

Choré myšlienky  Img_2034

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Po 31 október 2022 - 21:26

Odkiaľ čerpáme vedomosti a múdrosti? Z kníh! Jeden zenový majster tvrdí, že sú to ale mŕtve knihy! Pravdy niekoho druhého, iného, mŕtveho. Vedomosti a múdrosti niekoho druhého, iného, mŕtveho. Skutočnú vedomosť, múdrosť a pravdu má človek vo svojom vnútri! Vo svojom srdci. Tam sa nachádza jeho Inteligencia a intuícia.

Intelekt (hlava) je len intelektuálnou inteligenciou (alter)eGa. Inteligencia, ako pamäť a schopnosť si zapamätať. Intelekt je takto od detstva trénovaný. Rodičia, učitelia a pod... nás nútili si zapamätať a pamätať si. Na našu neintelektuálnu vrodenú inteligenciu, nik nezakopol. Zabudli sme na ňu. Na to, aby sme sa vyjadrovali, reagovali, chovali sa a správali sa a konali musíme používať pamäť, intelekt. Ale všetok tento odpad je nám nanič, pretože skutočnú pravdu v intelekte nespoznáme. Nájdeme ju niekde inde!

Intuícia (srdce) nepotrebuje pamäť, nepotrebuje žiadne mŕtve vedomosti a múdrosti. Sú založené na raste vnútorného vedomia. Inteligencia je tak vedomie, priestor v ktorom sa nachádza myseľ a emócie, kde tento priestor si je vedomý sámeho seba.

Človek musí vychádzať zo svojho vnútra, vtedy je inteligentný (bdelý, prítomný, vedomýn a pod...). Inteligentný človek funguje iba v Prítomnosti.
Inteligencia je využívanie Prítomného oKamihu - hlava otrokom a srdce pánom. Inteligencia nesúvisí s vedomosťami, ale s meditatívnosťou.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ut 1 november 2022 - 20:04

Na jednom fóre mi jedna baba odpovedala na tento príspevok, že človek aby bol mudri... musí sa učiť s chýb druhého, získavať vedomosti druhého.

Nuž ja Som ju opravil, totiž knižky tvrdia opak. Pravdu, vedomosti a múdrosť získaš jedine robenim si veľa svojich chýb, z ktorých sa ponauciš. Je to ako s byciklom, či chôdzou. Najprv sme padali a a padali, potom znova povstali, až kým sme sa to úplne naučili perfektne.

Múdrosť je nadobudnutá vedomosť pocítena na vlastnej koži. Prevedená do našej reality.

Čiže knižky tvrdia, že ich človek nepotrebuje, môžu síce byť dobrým smerovnikom, ale sú to mŕtve knihy, vedomosti, múdrosti niekoho iného, druhého, mŕtveho. Môžeš sa nabiflovať kvantum teórií, názorov, ale tie ti budú nanič, pokiaľ ich neprevedieš do svojej reality, pokiaľ ich neokusiš na vlastnej koži.

Čiže treba padať a padať, robiť kvantum chýb, až kým sa z nich nevykluje fakt, pravda, múdrosť, ponaučenie

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj and Som hraničiar like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  Som hraničiar Ut 8 november 2022 - 13:15

Múdrosť je nadobudnutá vedomosť pocítena na vlastnej koži
To si pekne napísal, dobrá myšlienka, páči sa mi
Škoda, že moja hlava tak nejako nefunguje.. už som toho pocítila na vlastnej koži hodne a mám pocit že som není múdrejšia len sprostejšia a robím stále chybu za chybou.. ale to akosi ku mne patrí a možno to je len to ako má vníma okolie
Som hraničiar
Som hraničiar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2022

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana Ut 8 november 2022 - 16:00

Práve to je o robení chýb. Čím viacej ich urobíš tým viac sa poučíš. Rýchlejšie zbohatneš na múdrosti.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  Som hraničiar St 9 november 2022 - 14:18

No a to je to o čom hovorím.. mám pocit, že u mňa sa to prehuplo na druhú stranu, že už len robím chybu za chybou.. vieš mám spasitelský komplex a ešte kedysi to išlo, okolie ma bralo že zachraňujem čo vidím.. ale teraz už to považujú za hlúposť, mám 43, nemám deti, nemám prácu a odkedy som sa zosypala a nedala dokopy mám za sebou 5 ročný vzťah s gamblerom, ktorý sa síce napravil, ale mňa to stálo strašne moc, akoby nestačilo tak z posledného liečenia dom si domov a do života dotiahla narkomana a rok a pól som sa snažila.. výsledok môj život čistá nočná mora, samý hnus, policajti, pokus o samovraždu, ale boj zo závislosťou som nedala, takže on si ide veselo ďalej a ja som absolútne vyčerpaná a neschopná ničoho
Takže preto si myslím, že v tomto som ťažko zlyhala.. ale možno časom z toho vyjdem silnejšia a rada by som verila, že skúsenejšia a nebudem viac bojovať s veternými mlynmi alebo ako ja rada hovorím, nebudem cikať proti vetru, lebo viem že skončím s mokrými nohami, čo som doteraz stále robila, lebo veď ja musím pomáhať.. chápeš že u mňa už to je asi fakt hlúposť, ale ďakujem
Som hraničiar
Som hraničiar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2022

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  Saladin St 9 november 2022 - 14:37

Neber to v zlom, ale aj ty si istým spôsobom narkoman t.j. závislá od pomáhania druhým. A aký je protijed na gamblerstvo?? žiadne automaty - v tvojom prípade PRI-ME-RA-NOSŤ v kontexte zachraňovania sveta! Ale tak ako jemu nedohovorí(š) nikto, tak zrejme ani mne sa nepodarí preraziť tvoj obranný pancier..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Som hraničiar likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  Som hraničiar St 9 november 2022 - 15:39

Ďakujem, máš pravdu a nechcem sa vyhovárať na svoju “poruchu” ale aj tá mi to dosť komplikuje. A tiež tomu nenahráva, že som ako magnet na manipulátorov a aj keď ja už s tým chcem prestať, lebo veď som blázon nie blbec a viem, že už to je aj cez moje hranice, vždy to dokázali uhrať zase na moju potrebu zachraňovať.
Ale áno máš pravdu a vo všetkom. Je to v mojich rukách a som závislá štruktúra.
Je istý prístup v terapii, ktorý nás h raničiarou učí fungovať v normálnom živote, ale u nás som nikoho takého nezohnala. Je pravda, že v tom akosi lietam a keď ma doktor zaliekuje, tak je to len o utlmení, ale už teraz mám problém vstať, čokolvek urobiť. Hotová som, veď aj preto som tu…
Som hraničiar
Som hraničiar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2022

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana So 12 november 2022 - 12:56

Ahoj

Mám nový postreh!!!

Totiž konečne Som rozlíšil rozdvojenú myseľ-dušu-eGo-percepcie-emočné telo bolesti-konanie.
Keď zavriem oči, tak jak na vonok, tak aj z vnútra registrujem rozdvojenú myseľ... Vidím to, čo vidím! Myslím to, čo myslím! Počujem to, čo počujem! Cítim-pociťujem- prežívam to, čo cítim-pociťujem-prežívam! Hovorím to, čo hovorím! Voniam-chutnám tomu, čomu voniam-chutnám!

Na čo chcem tým poukázať? Dlhé roky Som len lehnil v posteli s myšlienkou, konečne zaspať. A popri tom na seba dávala myseľ upozorňovať psychózami, bludmi, halucinaciami, velikášstvam.

Od leta 2018 sa mi podarilo tento chorý nečistý režim preprogramovať na zdravú a čistú skutočnú realitu. Ako Som to dosiahol? Predsa nezaujatým pozorovaním. Totiž keď ticho, prítomne a nezaujato pozorujete myseľ-dušu-eGo-percepcie-emočné telo bolesti-konanie, tak ich tým vypínate, alebo lepšie povedané rozplývate, rozprašujete, roztrusujete, transformujete na zdravé čistoty.

K nezaujatému, tichému, prítomnému, vedomému, bdelému, vnímavému, dýchavému pozorovaniu Som dospel na základe meditácii a kontemplacii. Takto keď si posedite na 30min a budete nezaujato meditovať, kontemplovat,  myseľ-dušu-eGo-percepcie-emočné telo bolesti-konanie pretransformujete, či preprogramujete na zdravé čistoty. Kde čistotami sa rozumie, správny duchovný postoj.

Keď máte otvorené oči, ste len jeden, žiadna rozdvojená nečistá a chorá myseľ, duša, eGo, percepcia, telo, konanie.

Preto nenávidím Nič Nerobenie a lehnenie v posteli s ovládačom od telky v ruke. Takto celý deň zabíjam Nič Nerobenie a lehnenie organizerom, režimom dňa postavený na aktívnych a aj pasívnych aktivitách.

Čiže z tohto plynie, že (alter)eGo je otvorená a odblokovaná myseľ a jazyk, percepcia a (super)eGo-eGo-ID sú ztvorená a zablokovaná myseľ a jazyk, percepcia.

Je veľký rozdiel medzi spánkovými snami, predstavami, fantázijami, obrazmi a symbolmi, manifestsciami, či vizualizaciami, ako zatvorenými očami, zatvorenou percepciou

a dennými snami..., ako otvorenými očami, otvorenou percepciou...

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana So 12 november 2022 - 21:48

Som ohraničený! Mám na mysli svoj mentálny-duševný-psychický, duchovný a fyzický postup v pred.

Ohraničením rozumiem vodu v poháry, ktorá sa vylieva. Kde voda je obsah (vedomosti, veci staré a známe, istota, neskutočná skreslená, iluzórná a nereálna realita, myšlienkárstvo, snívanie, predstavovanie, fantazírovanie, manifestovanie a vizualzovanie). Ohraničený o postup v šachoch, v šípkach, v tanci, v bojovom umení, vo vychádzkach a prechádzkach. Ohraničený na dôchodku bez práce, finančne ohraničený, duševne a duchovne ohraničený, ohraničený programom, organizérom, Time Manažmentom a aktivitami. Nebyť defetistom a neklasť si otázky typu, to si nemôžem dovoliť?! To sa nedá a pod...?!

Nikam nepostupujem, prešľapujem na jednom mieste. Ale je tu pohár (kontext), ktorý predstavuje múdrosť, nadobudnutú vedomosť prevedenú do skutočnej reality, vedomosť pocitenú a odskúšanú na vlastnej koži. Kontex, to jest skutočná realita. Veci nové a neznáme i neisté. Klásť si otázky typu, ako si to môžem dovoliť a pod...?! Kontex, to je učiteľ seminaru a obsah to je žiak školy.

To, čo mi v škole šrobovali do hlavy, mi je nanič. Treba chodiť na semináre, robiť kurzy a zaplatiť si za ne. Rozširovanie kontextu znamená doživotné vzdelávanie. Robiť chyby vo veľkom, prijať ich a poučiť sa z nich. Len tak sa stane človek úspešným.

Ak chcem sa niekam pohnúť, postúpiť, musím rozšíriť kontext a spolu s nim aj obsah. Musím rozširovať a meniť svoju realitu. To znamená, nájsť recept, ako rozšíriť kontext.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Choré myšlienky  Empty Re: Choré myšlienky

Odoslať  vrana St 7 december 2022 - 20:33

Tíe duše ľudí, čo vedome myšlienky-informácie nevysielajú:

neBytie - vyvinuté JKEnetelo, splynutí duša a duch v jedno
Bytie - nevyvinuté JKEnetelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch
(alter)eGo - vyvinuté JKEtelo, vyvinutá duša a vyvinutý duch

Tie duše ľudí, čo nevedome myšlienky-informácie vysielajú:

(super)eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a vyvinutý duch
eGo - vyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch
ID - nevyvinuté JKEtelo, nevyvinutá duša a nevyvinutý duch

JKEne/telo - jemné krehké energetické ne/telo

Všade kade chodím a stretávam sa s dušami ľudí, ide väčšinou o duše ľudí, ktoré nevedome myšlienky-informácie vysielajú, teda prevažná väčšina duší ľudí sú (super)eGami. A myslím si, že je to takto aj globálne. Duše ľudí sa jednoducho zasekli vo vývoji, nachádzajú sa tak v astrálnom jemnom krehkom energetickom tele, v astrálnej ríše, v astrálnom vesmíre.

Najmenšiu menšinu tvoria duše ľudí z neBytia, Bytia a (alter)eGa. Ešte Som sa nestretol tak povediac so sebou samým, so seba rovným, rovnako-zmýšlajúcim. Preto si vmýšlam (auto)sugesciu.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore