Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kreativita

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kreativita Empty Kreativita

Odoslať  vrana Po 10 október 2022 - 19:01

Niektorí umelci, básnici, sochari, spisovatelia a maliari... sa boja prázdnoty. Boja sa, že keď stvoria umelecké dielo ostanú hlboko prázdny. No a táto prázdnota je výsledkom kreativity. Treba sa jej nebáť. Prijať ju. Po nejakej dobe sa z tejto prazdnoty zrodí ďalšie umelecké dielo. Plnosť.

99% umeleckých diel sú výtvorom psychologickej pamäte (niečo, čo už bolo niekym stvorené), sú to zvratky a len 1% pochádza z faktickej pamäte (niečo, nové, neznáme, nevýnajdené).

Faktická pamäť, to znamená tvorba počas pritomného okamihu. Tvorba znamená meditovanie, stav bez mysle, božskosť prudiaca cez nástroj (vás). Tvorba vyjadrujúca sa cez vás.

Po celé dni dostávam myšlienky, ktoré ma nútia sa vyjadrovať najčastejšie vo forme písanej reči. Robím si poznámky i to je málo. Myseľ sa chce takto vyprázdniť. Mám, čo robiť, aby Som svoje myšlienky nezverejňoval, nakoľko všetko, čo zverejním aj zmažem, bo sa mi to potom nepáči, alebo sú to choré myšlienky.

Nedávno Som sa zmienil, že by Som svojim myšlienkam dal priestor v novom blogu a spotify. Žiaľ zatiaľ to je vo faze uvažovania. Neviem o čom, čo, kedy, ako a pod...

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore