Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako na (ne)spavosť

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na (ne)spavosť - Stránka 2 Empty Re: Ako na (ne)spavosť

Odoslať  Juraj St 19 január 2022 - 11:44

Ja mám zlý spánok. Budím sa každú noc veľa krát. Najhoršie je to nadránom, keď sa vtedy zobudím, tak sa mi ťažko zaspáva.

Každý večer pred spaním užívam lieky. Zopiclon jeden a pol tabletky a Prothazin. Ten som užíval jednu tabletku, ale keď som sa posťažoval psychiatričke že zle spím, tak mi povedala aby som si dával dve tabletky. Tak som to začal robiť a po troch dňoch som bol na vyššiu dávku lieku už zvyknutý a jedna tabletka Prothazinu mi už nestačila.

Inak pred rokom som na spanie skúšal aj Tisercin. Psychiatrička ho vychválila že je to silný liek, po ktorom určite zaspím. Keď som tento liek vyskúšal, tak som bol sklamaný. Musel som si dať dve tabletky a jeden a pol tabletky Zopiclonu, aby som zaspal. Tak som ho prestal užívať a vrátil som sa k Prothazinu, ktorý je podľa mňa lepší a aj sa po jeho užití lepšie cítim.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 169
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej and regina like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na (ne)spavosť - Stránka 2 Empty Re: Ako na (ne)spavosť

Odoslať  kimi2028 St 19 január 2022 - 12:49

Ja by som bol s liekmi veľmi opatrný. Viem, aký problém dokážu narobiť. Ja by som nebral ich. Na spanie mám predpísaný stillnox, ale ten vôbec neberiem radšej... Very Happy To čo musím brať tak mi bohate stačí. Hoci to moje antipsychotikum reagila, to je čulý liek. Necítim sa vôbec unavene, nech vstanem v hocijakú hodiny...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na (ne)spavosť - Stránka 2 Empty Re: Ako na (ne)spavosť

Odoslať  regina St 19 január 2022 - 16:35

Chlapci,
ďakujem za reakcie. V podstate to liekmi veľmi riešiť zatiaľ tiež nechcem, pretože mi došlo, že je po splne a na ten som citlivá, väčšinou vtedy zle spím. Takže dúfam, že to je len prechodné.
Inak mám na nespavosť predpísaný podľa potreby Hypnogen, ktorý u mňa fajn funguje večer, keď neviem zaspať. Takto nadránom by som si mala dať dva Prothaziny, príp. Diazepam, no po nich bývam aj ráno a doobeda utlmena, tak som to skusila bez nich.
Cele doobeda som však fungovala spomalene, bola som unavená z nevyspatia. Doslova ma nohy boleli. Avšak na veľký nákup potravin som sa dokázala sústrediť. Po obede som asi na pol hodinu zdriemla a potom už fungovala normalne. Práve som doumývala podlahy. Zajtra totiž príde dcera s rodinkou a to chcem, aby bolo čisto. Ešte mi ostáva nejake upratovanie, utieranie prachu a vysavanie kobercov na večer.
Takže tak. Keby nemali zajtra prísť, tak ma tá nespavosť netrápi. Dám si voľnejší deň, no ja som chcela splniť svoj "plán práce" na dnes, takže som potrebovala energiu nejak dobiť. Svoje spravili asi aj dve kavy, kusok čokolady a magnezium.
Čakaju ma štyri dni varenia a tak trochu starania sa aj o vnúčatá. Do nedele nás bude plný dom a vtedy akosi nie je ani veľmi miesto a čas na oddych. Takže dnes idem skôr spať a možno si predsalen dám aj tabletku na spanie, nech sa dobre vyspím pred ich príchodom.
Ešte raz ďakujem za vaše rady a "vypočutie". Cením si to a.prajem vám všetko dobré.
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore