Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Radosť z pohybu

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Tuto Pi 29 máj 2015 - 20:48

Ester napísala: "Tuto, ja si ťa predstavujem takého normálnej postavy Radosť z pohybu - Stránka 2 Icon_biggrin"


Ahoj ester,
bohužiaľ Ťa asi sklamem, ale už v prvom príspevku tejto témy, uvádzam prídavok na hmotnosti 25kg. V podstate sa to doteraz nezmenilo. Najväčšiu vinu prisudzujem časom, keď som býval s exmaželkou. Nebola až tak finančná možnosť zapájať sa do športovania v primeranej forme. Chýbali aj známi, ktorý by ma motivovali do pohybu ako sparingpartneri. A sám som strácal chuť do športu. Na svalstvo sa začal lepiť tuk a hýbania bolo čoraz menej... Zaúradovala aj nespavosť, teda som aj v noci konzumoval kade čo...


.........


Ahoj Matej,
s kondičkou sme na tom asi podobne. Hovorí sa, že keď sa nechce, je to horšie ako keď sa nemôže. Mám dojem, že to na mňa tak "trocha" platí.


Radosť z pohybu - Stránka 2 Max256x256tr2(1)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Matej Pi 12 jún 2015 - 14:49

Momentálne radosť z pohybu, ako je názov tejto témy, nemám. Aspoň nie tak, ako by som chcel. Totiž nechce sa mi ísť ani von na prechádzku okolo mesta. Tiež občas zanedbávam série bežných cvikov. Napr. včera som neurobil ani 1 klik alebo drep. Nie je to teda so mnou ružové. Teším sa, že som včera cvičil aspoň 10 minút na rotopede. Ale viac som nedal, lebo som sa začal potiť a to veľmi zle znášam. Cítim sa vtedy strašne nečistý, špinavý, smradľavý. Asi mi rozumiete...

Dnes chcem robiť tradičné série. Ale moc tomu snahy nedávam. Musím sa ešte dosť polepšovať. Mám významné rezervy tak v systematičnosti cvičenia, ako aj v samotných prevedeniach.

affraid affraid affraid

A to horko cvičeniu zrovna nepraje. V minulosti, keď som bol na rotopede, tak som nechal na seba fúkať ventilátor, aby som sa nepotil. Lenže to teraz nemôžem urobiť, lebo som nachladnutý a bolí ma hlava. Question

Asi sú to samé výhovorky, čo píšem, že? Čo už. Zostávam optimista, že to nejak pôjde. V hre je motivácia. Človek si musí vizualizovať potenciálne výsledky, pre ktoré sa vôbec snaží. Potom sa to možno už bude dať... Shocked
Basketball

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Radosť z pohybu - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Matej Ne 4 október 2015 - 10:58

Ahojte.

Horúčavy už zrejme nadobro na tento rok skončili. Takže hurá cvičiť!  jumping Tuto ma v téme o chudnutí nakopol k tejto aktivite, tak hurá idem na to. Už som teraz si vymyslel sériu, ktorá pozostáva:

- asi 15 až 20 brušákov
Radosť z pohybu - Stránka 2 Situps10
- asi 20 drepov
Radosť z pohybu - Stránka 2 Squat10
- asi 20 posilňovačiek tricepsu pomocou 4-kilovej činky
Radosť z pohybu - Stránka 2 Tricep11
- asi 30 posilňovačiek bicepsu pomocou 4-kilovej činky
Radosť z pohybu - Stránka 2 Bicep10

Neskôr pridám kliky a plank. Túto sériu som už dnes aj odcvičil, plánujem ju 2x denne, takže ešte niekedy poobede si ju zopakujem. cyclops Postupne budem zvyšovať počet opakovaní, toto je len na začiatok. Skúsenosti sú z dnešného dňa také, že som sa pri tom nespotil, takže je to velice fajn. cheers

M.
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Radosť z pohybu - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Tuto Po 5 október 2015 - 17:57

Ahojte, špeciálne Matej,
robíš dobre, že si si zaradil cvičenie do bežného dňa. Určite Ti to pomôže cítiť sa lepšie a taktiež kondične stúpneš. Pozrel som si Tvoj pekne urobený plán a predpokladám, že Ti aj pomôže. Držím palce a vytrvaj!

Na začiatok je to veľmi pekné, môžem k tomu doplniť asi toľko, že brušákov môžeš postupne robiť viac, drepy, tricepsy a bicepsy zase menej, ale s väčšou záťažou (ideálne 8-10 opakovaní). V rámci zlepšenia fyzičky sa opakovania robia v sériách, teda napríklad: 8 opakovaní- 30s pauza - 8 op. - pauza - 8 opakovaní. Najúčinnejšie sú supersérie, keď napr. urobíš: 8 opakovaní biceps - 8 opakovaní triceps - pauza 15s - bic. - tric. - pauza - bic. - tric. , ale to asi až neskôr. K cvičeniu doporučujem srvátkovo - kaseínový proteín z mlieka, ale aj to asi až neskôr..., na začiatok stravovania by stačilo viac jesť a piť mliečne výrobky (tvaroh, acid. ml., mlieko, ľahšie syry), viac netučného mäsa, jednoducho bielkoviny... Vlastne až po troch mesiacoch cvičenia sa oplatí kupovať výživové doplnky, jedine snáď ten proteín.


.............

U mňa (to sa radí...) už po rokoch nič nové. Z času na čas utriem prach z činiek a vlastne je to len o teórii. Prax už dávno nie je bežnou realitou. Už sa mi ani o tom nechce vyplakávať. Momentálne, aspoňže v práci a na záhrade som trochu v pohybe. Uvidím, čo ďalej, lebo aj v tom zamestnaní by som potreboval o kúsok viac fyzickú zdatnosť. Tak dúfajme...

Radosť z pohybu - Stránka 2 Saneosport_geraete_paar
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Michal St 7 október 2015 - 12:34

Caues!
Toto je super tema,tak som si povedal,ze teda aj ja nieco pripisem...

Ester,ja som Ta videl tot pred nedavnom a ziadnu tlstu zenu som nevidel.Pribratu ano,ALE TLSTU NIE.Podla mna vyzeras dobre a nepisem to preto,lebo ta poznam osobne,ale preto,ze to tak je.Viem,nemozem pochopit ake je to pre zenu tazke,ked vidi svoje "nedokonalosti",ale poniektori chlapi(myslim seba;)to maju podobne...

U mna je to presviedcaci boj so zrkadlom:Momentalne nedokazem chodit medzi ludmi v lahsom obleceni.Priliz uzke ramena,nedostatok svalovej hmoty,trciace kosti,paradoxne priberam na bruchu,co nenavidim,lebo to vyzera nechutne chorobne.
Cvicenie u mna:"typ extremista".Bud sa idem zodrat alebo na to kaslem.Pri sebemensom/sebevacsom naznaku vlaznosti z mojej strany koncim a odmietam.Narazovy zivotny styl ale inak sa mi neda...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Tuto Št 15 október 2015 - 18:06

Ahoj Michal,
napadá ma, že keď máš ten problém s "veľa cvičenia, alebo nič", zaviesť si zošit o posilňovaní a prípadnom pokroku. Vlastne cvičíš podľa plánu, a to ani menej ani viac, akoby podľa návodu, ktorý si pripravíš. Rozhodne sa vylučujú extrémne výkony a naopak cviky sú stanovené tak, aby si aj slabší deň bol schopný odcvičiť tréning.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  historik So 24 október 2015 - 13:26

Meretseger má vo svojom blogu spomenuté aj niečo o lezení po stene. Ja som na psychiatrii naozaj lozil po stenách. Vyliezol som asi 2 metre nad podlahu. Very Happy
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Meretseger So 24 október 2015 - 14:22

Ahoj historik,
som rada, ze si mi navstivil blog Smile A ako sa ti po tej stene podarilo vyliezt??
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  xkrchnav So 24 október 2015 - 16:54

Tiež so záujmom čakám na historikov návod Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  historik So 24 október 2015 - 18:56

Ja som totižto liezol po dvoch stenách naraz... Shocked
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  xkrchnav So 24 október 2015 - 18:58

Aha Smile. To by ma ale zaujímalo čo na to personál... u mňa stačilo málo na uviazanie a podobne...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Radosť z pohybu - Stránka 2 Empty Re: Radosť z pohybu

Odoslať  Tuto Ne 1 november 2015 - 20:23

Radosť z pohybu, to už u mňa dávno nebolo. Veru, veru, mal by som sa viac hýbať a prirodzene bojovať o svoje svaly s pohodlnosťou a lenivosťou. Ako ľahko sa to napíše, ale horšie realizuje.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore