Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Strana 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  anonym Pi 14 január 2011 - 13:42

"Čím menej človek o sebe vie, tým je sebaistejší." ...ak take nieco podobne uz existuje, tak sa ospravedlnujem.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  Matej Pi 14 január 2011 - 14:53

Ľudia, vyjadrujte sa, prosím Vás, kultúrne trochu. Nemám pochopenie pre akési umenie, ktoré je hrubé a vulgárne. Ospravedlňujem sa, že nemám tak rozšírené obzory, ale fakt si kultúru predstavujem inak.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  anonym Pi 14 január 2011 - 15:03

tiez nemam rad vulgarizmy v literarnej tvorbe. slovo p.srany som pouzil preto, lebo som bol na.rany lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  frances farmer Pi 14 január 2011 - 16:29

tomas napísal:treba si uvedomit, ze basen ma rytmus trochu iny ako text piesne, a tu casto zadrhava, inverziu si si tiez mohol odpustit...rovnako by nebolo naskodu trochu si nastudovat teoriu literatury, aby neposobila najma co sa tyka rymov lacno. da sa to aj nenasilne - Utrpenim mladeho poeta.

tiez je tu obrovska frekvencia gycovitych, stokrat pouzitych obrazov na malom priestore - ladove srdce, zamknute brany, komnata krvacajucich ran, ...

kazdopadne na texte je vidiet urcity prislub co sa tyka buducej tvorby...


veľmi dobrá reakcia Smile báseň splnila svoju úlohu Smile nevyvraciam tvoje postrehy a dávam ti za pravdu, že to tak je, vo všetkom, čo si napísal. je skvelé, že vieš takto zhodnotiť niekoho text, vidno, že sa v tom vieš pohybovať a že tomu rozumieš - ukázal si, že si naozaj potencionálne dobrý kritik, už pri tej básni v próze. nemyslím si, že som nejaký extra dobrý a nedovolím si nazvať sa básnikom. ale nikto to nerobí tak, ako to robím ja, a preto to musím urobiť sám. moja tvorba neznie revolučne a viem, že som tu vybral, doslova pseudobáseň, ktorá ma viac hanila, ako prezentovala v tom "lepšom svetle". avšak z takéhoto minima sa nedá vykonštruovať komplexná kritika, ktorú veľmi potrebujem, za ktorú som vďačný a ktorá ma posúva stále ďalej.

poznámka k tvojej kritike: určite si si všimol tú malú poznámku pri mojej reakcii na tvoju kritiku básne v próze: "čítaš povrchne". všetko, čo si popísal sú vonkajšie znaky, neprehliadnuteľné, najviac kriticky zraniteľné a klasicky vždy kritizované. presne ako píšeš, potvrdené platnou dogmou teórie literatúry (ktorú mám mimochodom naštudovanú, myslím, celkom dobre) a tiež takým regimentom rád a pravidiel jedného človeka, ktorý nemôže určovať písanie celej generácie slovenských básnikov (Utrpenie mladého poeta), lebo by to bola podľa mňa veľmi veľká dekadencia, ku ktorej sa takýmto spôsobom približujeme. samotná "báseň" bola pôvodne textom. som rád, že si si všimol napätie, ktoré ju "strpčuje" Wink rýmy sú lacné a jednoduché, pretože o nich vôbec nejde, na ne by mal byť zrak upieraný najmenej a báseň celá pôsobí lacno zámerne - myšlienku a bolesť vyjadrenú v nej sa snažím predať príjmateľovi "pod cenu". Smile má to svoj význam, najmä vtedy ak chceš ponížiť čitateľovú schopnosť pochopiť ťa - vtedy ho zasiahneš presne. gýčovité obrazy sú odrazom samotného gýču života, ktorý s čitateľom pri tomto texte vedieš. uzatváraš ho do, čo najmenšieho priestoru, aby nemohol uniknúť myšlienkam. báseň si prečítal povrchne a skritizoval iba jej vonkajšiu formu a znaky - nad poéziu sa väčšinou sedí dlho a ak si neprenikol do jej útrob a moje vysvetlenie a jej obhajoba sa ti zdá nedostatočná, máš ešte čo dobiehať Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty niečo z prvotín

Odoslať  frances farmer Pi 14 január 2011 - 16:55

00


Naposledy upravil frances farmer dňa Pi 22 marec 2013 - 18:28, celkom upravené 2 krát.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  tomas Pi 14 január 2011 - 17:11

wau, ano, uznavam, klaniam sa. najma potom, co si svoju basen zmazal a moj komentar na nu stratil zmysel it is perfect
v tejto druhej mi chyba poetickost, je na moj vkus prilis opisna.
ale ja som len literarny diletant, priznavam.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  frances farmer Pi 14 január 2011 - 20:24

Very Happy chcel, by som si prečítať niečo od teba

frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  anonym So 15 január 2011 - 12:10

tuto basen som napisal o jednej pacientke zo stacionara. mala sa dost zle, stale pila kavu, myslela si, ze o nejspievaju v radiu, chcela to aj nahlasit na policiu a pod... ale bola mi dost sympaticka

Ona

dievča s veľkými očami

obrátenými dovnútra

sedí na fotelke a vôbec

nevníma tvoj

hodnotiaci pohľad

v ruke drží šálku od

siedmych nedopitých káv

s návlekmi na papučiach

je sentimentálna

až keď sa z ničoho nič

rozplače pochopíš

prečo ju odviezli


it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  frances farmer So 15 január 2011 - 21:57

zaujala ma tá báseň Lapaj, páči sa mi Wink som rád, že tvoríš
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  frances farmer So 15 január 2011 - 21:59

tomáš, mám na teba otázku: nenašiel si žiadne pozitíva v tej básni? stále hodnotíš iba, čo je zlé, pritom si tu sám ešte nič nenapísal, máš strach?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  Matej Ut 18 január 2011 - 10:22

Osobne som za to (napriek vonkajšieho popisu tejto sekcie fóra), aby si tu každý, pokiaľ je to slušné, tvoril, čo chce... aby si tu hocijaký člen dal dačo, čo vytvoril, aby vyjadril niečo, čo ho vnútri trápi alebo čo sa ho nejako týka, či tak podobne. A to bez podrobného rozboru z hľadiska literárnej vedy, lebo potom sa tu trebárs i ja sám (pokiaľ mám hovoriť za seba) hanbím voľačo dať z vlastnej skromnej tvorby, lebo sa bojím, že by to bolo z hľadiska teórie literatúry úplne zle - čo aj veruže zrejme je. indifferent

Preto som za to, aby sa tu tvorilo v tejto sekcii slobodne a bez obáv z kritickej analýzy literárnej vedy, ktorej tu asi aj tak málokto rozumie (napr. ja vôbec, napriek tomu rád tvorím). I love you

Takže toľko môj postoj k sporu. cat

rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté - Stránka 2 Empty Re: Poézia - niečo aj od nás, niečo prebraté

Odoslať  filipka Ut 18 január 2011 - 14:41

Suhlasim s Matejom-nejde o literarnu sutaz, ale o vnutorne zivoty clenov fora a na tie by sa nemali vztahovat ziadne pravidla. Pis ako citis.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore