Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Šachy (Chess)

Strana 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Dušan So 24 marec 2018 - 8:15

dnes o chvilu posledny zapas v sezone a zacina turnajova sezona,

za sachovnicu si sadnem az v novembri,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 So 24 marec 2018 - 8:24

uff fajny to je dosť smutné, ale držím palce, aby si to dnes dal kamarát. verím, že dnes to ukážeš súperovi. neviem si predstaviť, aby som za šachovnicu vyše polroka nezasadol súťažne, ale tvoja voľba. inak zajtra i ja budem mať zápas, našťastie možno odohrám ešte 3 stretnutia a pokombinujem a potom pôjdem po nejakých turnajoch. Dal som si za cieľ zúčastniť sa 5 turnajov so zapisovaním tak som zvedavý, či to splnim..
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Dušan Ne 25 marec 2018 - 9:51

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 25 marec 2018 - 16:33

Dnes to bol ľahší zápas, ako by sa to vzdalo. Nastúpil som proti mladšiemu talentu, som na seba nahnevaný, že hral som to veľmi rýchlo. Mal som to hrať pomalšie a učiť sa pomalej hre, lebo takto ďaleko nezájdem v Bratislave. Partia sa skončila však mojim víťazstvom po necelých 20 minútach čistého času. Nebol som len kritický, tak napadli ma správne ťahy a tušil som ako sa táto pozícia má hrať. Mladý ťahal hlavne pešiakmi bez väčšieho odporu. S jazdcom, strelcom a dámou som prenikol na polovicu súpera a dostal mat po 16. ťahoch.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Po 26 marec 2018 - 10:07

Môj prvý šachový blogový príspevok: http://kimi2028.blog.cz/1803/uvod-do-mojho-sachoveho-sveta
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Doprastav - môj deň prvý

Odoslať  kimi2028 Pi 30 marec 2018 - 18:21

Tak mám prvé dva zápasy na Doprastave za sebou, musím napísať, že neúspešne. S dneškom nemôžem byť veľmi spokojný, čo sa týka výsledkov, keďže som uhral 2 nuly. Prišiel som si však zahrať a skutočne bola to paráda. Na úvod som dostal pomerne silného hráča. Hral som proti nemu značne pasívne a stal som o pešiaka menej už po pár ťahoch a vyzeralo to na rýchlu prehru. Pozíciu som však bránil znamenite a dokázal som sa udržať na stoličke 3 hodiny aj 45 minút, čo je už slušná porcia. V časovke sa robili veľké chyby na oboch stranách. Mal som aj rozhodujúcu prevahu, ale zahodil som ju. bolo to len o tom, kto spraví poslednú hrubicu. Posledná hrubica patrila mne a tak som prehral.

Druhú partiu som hral s jedným chlapcom. Tam už bola moja koncentrácia veľmi zlá a dá sa povedať, že od 18. ťahu som ťahal za krátky koniec. Mohol som to tiež uhrať, ale netušil som to, že ako to mám matovať. To, že tam niečo musí byť mi bolo zrejme pri partii. Súper sa ubránil a tak som prehral smolne aj po druhýkrát. Ukázalo sa, že k tréningu nepristupujem najlepšie. Dnes som svoje šance nevyužil a dúfam, že zajtra budem mať úspešnejší deň a si pripíšem 2 body. Chcel by som vyzvať ešte jedného silnejšieho hráča, aby sa mi tá Bratislava počítala.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Doprastav - môj deň druhý

Odoslať  kimi2028 So 31 marec 2018 - 19:28

Musím povedať, že dnes som mal dá sa povedať oddychový deň. Hralo sa mi pomerne dobre, lebo súperi neboli veľmi silní (elo 1350, elo 1270. V prvej partii som mal čierne a čakal som tuhý boj. Ten sa napokon nekonal. Veľmi rýchlo som získal figúru, ale do útoku sa išlo horšie. Nedalo sa veľmi útočiť, tak som vymenil 2x figúry a súper sa vzdal.

Druhá partia bola zaujímavejšia, bol to tuhý boj. Dopadlo to na šťastie podľa očakávaní veľké starosti som nemal. Súper skoro ničím nehrozil až na jednu vidličku s jazdcom, a to som si postrážil. Donútil som súpera, aktívnou hrou nechať kráľa v centre. Neskôr som na neho zaútočil a partia skončila väzbou na dámu súpera.

Zajtra budem hrať už len jedno kolo, do druhého sa nedám už žrebovať. Teší ma, že prídem možno len okolo 15 elo, ale vybojoval som si jeden ťažší zápas. To je pre mňa najpodstatnejšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 1 apríl 2018 - 12:10

Doprastav mám už za sebou, na posledné kolo už neprídem. Chcem aj trochu pochodiť po tej Bratislave, keď už som tu. Mám obrovskú radosť z toho, že mohol som byť tu. Cestovanie bolo náročnejšie, ale nevadí. Milujem cestovať aj preto sa cítim fajn. Keďže bola tá Bratislava hlavne o šachoch tak by sa zišlo poohľadnúť za svojim účinkovaním. Svoje účinkovanie na turnaji môžem hodnotiť pozitívne, keďže som mohol hrať s dvomi silnými šachistami. Na jedného som nemal ani náhodou, ale v prvom zápase aj favorit zápasu nehral najlepšie. Ten zápas som mal vyhrať, ale nepodarilo sa mi to.

Turnaj mi ukázal niekoľko slabých stránok, ako nezodpovedné správanie sa k vlastnému monarchovi na to som prehral všetky 3 partie. Nabudúce budem musieť hrať tak, aby som svojho monarchu neodhaľoval. Druhou slabinou bolo, že nedokázal som to prepočítavať dôsledne do patričnej hĺbky. To je však vecou môjho nekvalitného tréningu, ktorý prakticky veľmi neexistuje. Polhodina tréningu denne je len málo času. Treťou slabou stránkou bola pomerne pasívna a veľmi rýchla hra. Šachy sa dajú hrať oveľa aktívnejšie ako aj pomalšie. Na záver negatívom je stredná hra na plánoch v nej bude treba zapracovať.

Pozitívami turnaja sú otvorenia. Teší ma, že ma nezradilo žiadne otvorenie a hral som otvorenia pomerne aktívne. Na to, že som ich nejako podrobne neštudoval. Tiež kladne môžem hodnotiť to, že som odohral 5 partii, z ktorých som 2 dokázal vyhrať. Lepšie by bolo 2,5 boda, ale musím byť spokojný. Moja hra sa zlepšila o niečo, keď som dokázal 4 súperov pomotať tak, že sa dostali do viditeľne horšej pozície. Získal som ďalšie skúsenosti a dúfam, že s dobre nastaveným tréningom sa budem zlepšovať. Hodlám začať analyzovať detailnejšie partie a veľmi veľa si písať o nich, tým si vybudujem väčšiu lásku ku šachu. Bude ma ten šach viacej baviť, vážne by som mal zamakať na kartotéke vlastných partií. Skúsiť si aj niektoré aspekty hry obodovať. Jednoducho ohodnotiť podrobne svoj výkon. Pracovať na tom.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Matej Ne 1 apríl 2018 - 12:26

Kimi, s úžasom som sledoval Tvoje dni na turnaji a úprimne Ti gratulujem k dosiahnutým výsledkom. Je to skvelé, klobúk dole. Pre mňa ako nešachistu je to úplne top obdivuhodné. cheers Ďakujem Ti týmto aj za podelenie sa o Tvoje skúsenosti. Smile

Veľa úspechov Ti prajem aj do ďalších tréningov a súťaží, všetko dobré. Smile

Matej
cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Šachy (Chess) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Dušan Ne 1 apríl 2018 - 12:58

Nedela 01.apríla 2018 12:48

Túto sezónu som ukončíl s úbytkom na mojom ratingu cca.-29 bodov a to musim dodat ze mesiac marec bol plnebodovy,tam som ziskal v dvoch zapasoch najviac so vsetkych mesiacov a to +52 bodov co ma tesí,je povinostou hrat nad takýma hracmi ktori maju vysiie elo ako moje sucasne.Prehry pocas sezony pripisujem zlej koncentracii a mozno i psychologia ako autosugescia tam hrala rolu,sachy viem hrat,len keby som vo vyhratej pozicii nervozne rychlo nedychal,ci netriasli sa mi ruky,ono je to tak, ked hras vaznu partiu tak aj telo a hlava hraju ako o zivot.

Do buducej sezony sa udrziavat v kondicii nebodaj vo forme,a to hranim chessmastera na nb,plus treningy taktiky a knizne diagrami.

https://ratings.fide.com/card.phtml?event=14936968
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 1 apríl 2018 - 14:48

No fajny gratulujem ti ku dvom posledným veľkým úlovkom. Takto by to malo vyzerať, mal by som si zobrať z teba príklad v mnohom. Ja body strácam, často si vyberiem v partii slabšiu chvíľku, lebo slabých hráčov hrozne podceňujem. Nedokážem proti ním hrať dobre, aj keď nehrajú nič svetoborné a sú o dosť horší. Na našej úrovni vedia ten šach hrať skoro všetci a rozhodujú detaily. Práve môj slabý zmysel pre detaily ma veľmi brzdí. Veľmi ma potešili tie víťazstva proti slabším hráčom, lebo ukazuje to, že som na dobrej ceste ich porážať. Aktivita musí byť v každej partii, aby súper mal veľa problémov.

Inak ja som za takmer celý rok prišiel o veľa elo. Už mám elo skoro o priepastných 150 bodov nižšie. Ostávam pozitívny a verím, že odohrám dobrý turnaj a dostanem sa do fázy, kde prehrávať už až tak nebudem. Za víťazstvá mi to bude pripisovať viac bodov.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 4 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Dušan Ne 1 apríl 2018 - 15:01

ahoj @kimi2028

mne tie posledne dva zapasy vysli hlavne v tej koncentracii a tej autosugescii,jednoducho som si vytičil svoje elo a povedal som si ,ze takito hraáci s vecsim elom su ....pre mna slabími.vsugeroval som si myslienku ze, ze je povinnostou nad nima vyhravat i za cierneho,
kazdy robi chyby a i hraci s 1950 ci 2350 robia chyby ba dokonca i velmajstri,mam svoje elo ,mnou vytvorene a nehybe sa ním,a od toho sa odrazam k zapasu,

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore