Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

paranoidná schizofrénia a prognózy

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Tomitos Po 13 marec 2017 - 19:30

ahoj dzuli08,

dakujem, ze mi odpisujete na moje otazky a som neskutocne rad, ze tu mozem zdielat spolocne s Vami
tento interaktivny priestor a ze ma beriete medzi seba (naozaj to dzuli pre mna vela znamena, ze si to vazis Wink ).

S tou predispoziciou som sa Ta samozrejme nechcel dotknut (ospravedlnujem sa), skor som myslel,
ze i ked Tvoja mamka je v sucastnosti v poriadku (co sa tesim) ale mala depresie, ked mala tazke obdobie
(to ma dnes asi kazdy druhy), urcita dedicna nachylnost na tieto nase psychiatricke zalezitosti tam u Teba
moze byt.

Prve problemy, ako pises, si mala v prvom rocniku na gymli, uf, to som bol este riadny pubertiak,
neviem si to predstavit - skor to asi dostanu ludia okolo 20-ky.
Nezavidim Ti, co si si musela uzit v tiede pocas studia na gymnaziu (asi caste absencie a mozno
i nepochopenie spoluziakov).
Moj stryko bol hospitalizovany 1-krat okolo 20-ky (1990 Pezinok), vtedy este neboli dnesne
pomerne kvalitne injekcie (bud rada, ze si mladsi rocnik Smile ), ale hlavne tabletkovy haloperidol (fuuj, videl som teraz na jesen na mamke, co to s clovekom narobi///ano, je ucinny, to viem, ale inak svintvo).

Ako a preco vznika schizofrenia & spol. samozrejme veda este nevie jednoznacne povedat,
genetika hra urcite hra svoju rolu, i ked su i seriozne studie, ze 60 % ludi so schizofreniou tuto
anamnezu nemaju. Ale ide iba o statistiku, zaujimali by ma vstupne data: ake velka je analyzovana
vzorka a co znamena identicka anamneza.
Napr. moja prastarka mohla mat nediagnostikovanu uzkostnu poruchu a potom nemusi prekvapit, ze
ja by som povedzme dostal v 50-tich neskoru schizofreniu ako mama atd..

A to sa, mila zduli konecne pomaly dostavam k meritu nasej veci: deti a potomstvo.
Moji priatelia a znami mi hovoria presne ako ty, ze sa nemam obavat, ze to su veci,
ktore sa nedaju predvidat: aj ambulantny psychiater mi povedat, ze nevie, ci
by uvazoval ako ja, ze je to akasi neucta k zivotu, ze to uz velmi planujem.
A ze by si na mojom mieste nasiel zdravu partnerku, ze si mam v jej rodine preverit,
ze u nej ani u rodiny nesmie byt nic z tychto nasich zalezitosti (teda ani malickosti).
Toho sa budem drzat ako mantry, ale aj tak...

Vies, mam vystudovany vedecky smer a dost som zvyknuty pracovat s realnymi argumentmi:
moze niekto aj opublikovat serioznu studiu, ze 60 percent ludi s F.20 nema v rodine
schizofreniu, ale nieco mala moja starka a asi aj praprastarka (robim si teraz prieskum v rodine, zaujimave sa dozvies),
ma stryko a teraz aj mama.
Urcite problemy na styl panickej poruchy a obsedantno-kompulz. poruchy na gympli som
mal aj ja (riesil som iba u psychologa), tak preco by tieto choroby mali obchadzat moje deti a/alebo vnukov?

Uvazujem cisto sedliacky, ze moje deti/vnuci mozu byt chore rovnako ako moji pribuzni.
V priruckach sa uvadza, ze pribuzni druheho stupna - teda synovci, sesternice atd. maju
sancu okolo 4 percenta dostat schizo, pribuzni prveho stupna (deti) okolo 12 perc.
Ale primar psychiatrie, kde bola moja mama hospitalizovana teraz na jesen mi povedal,
ze moja sanca (teda aj mojich deti) je 10 az 30 percent.
Takze statisticky minimalne pri desiatich detoch 1 chore dieta a
maximalne pri troch detoch 1 chore dieta.
Tieto udaje su zaujimave v kontexte, ked uvazim, ze moj otec
pochadza z 9-tich surodencov a mama z troch surodencov.
Mozno aj preto tie schizi prezivaju v nas a idu niekedy aj obgeneraciu.

Tak teraz a uvazuj, ci chcem alebo nechcem mat deti - zneistuje ma to.
K nasmu ambulantnemu psychiatrovi chodia aj
rodiny so schizofreniou (rodicia/deti).

Nechcem, aby moje potomstvo malo trapenia ako moj stryko (a starosti sme s nim mali tolko poslednych 10 rokov aj my),
musel do ustavu (co mu urobilo este horsie). Aj s tychto stresov ochorela mala, mala predispoziciu
a nasledkom tazkeho zivotneho obdobia (nezamestnanost, somaticke zdravotne problemy) dostala
tazku depresiu a nasledkom toho asi paranoidnu schizofreniu (tak to vyzera).
Musim si davat pozor aj ja - to je jasne.
Ale mam naozaj dilemu s tym planovanim potomstva.

Vazim si, ze chcem mat deti dzuli, to je ten spravny pristup k zivotu.
Kazdopadne budes potrebovat muza, ktory o vsetkych tychto zalezitostiach vie,
on aj jeho rodina je psychicky zdrava a bude trpezlivy.
Vzhladom na Tvoj vek este mas trosku casu.

Inak zduli, niekde na internete som zachytil, ze v Prahe pocita nejaky doktor cez rodokmen
pravdepodobnost vyskytu chorob, aj psychickych.
Uvazujem, ze si to casom dam vypocitat.
Chces potom kontakt, ked to najdem? mozno ma vysmejes, ale myslim to naozaj vazne.

Tomas


Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Tomitos Po 13 marec 2017 - 20:17

ahoj kimi2028,

dakujem velmi pekne za reakciu.

Mamke na jesen na psychiatrii pri prvej hospitalizacii dali na zaciatok pracovnu diagnozu
akutna prechodna psychoticka porucha (f23.0), na konci to primar zmenil na paranoidnu schizofreniu (f20.0).
Povedal mi, ze sa jej ta psychoza to do troch rokov zopakuje, co ma samozrejme nepotesil.

Preto si kladiem otazku, ako to naozaj je.
Ak mamke sadne medikacia, co zatial asi sedi, nemusi sa to vratit?
Asi treba aj vcas rozpoznat prvotne priznaky bliziaceho sa relapsu.

V profile citam, ze sa u Teba vyskytla f23.2, teda akútna psychotická porucha podobná schizofrénii.
Ak sa mozem opytat, bol u Teba nastup psychozy nahly, bez predchadzajucich priznakov?
Lebo u mamky nie, paranoju mala uz 2 roky, len sme nevedeli, co sa deje.
Skor suhlasim u mamky so zmenou diagnozy na schizofreniu ako nie.

Prajem Ti, aby Ti v buducnosti diagnozu nemenili na horsiu.

Srdecne
Tom


Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  kimi2028 Po 13 marec 2017 - 20:40

Fakt Tomaš trápiť sa s tými vecami je zbytočné a človek s tým nič nespraví. Svoje nemusí hrať genetika ako taká, ale skôr záleží na tom, aj tým akým štýlom bude žiť to dieťa. Väčšina psychóz vzniká z nezdravého životného štýlu (drogy,chľast, sociálna izolácia, stres, depresia). Potom je to fakt pomerne ťažké ukočírovať, pokiaľ príde všetko ako si naraz.

Svoju diagnózu psychózu podobnú schizofrenii neprikladám genetike, aj keď nejaké podobné anomálie sú aj v rodine, ale svojmu štýlu života v danom období. Sám priznám, že nežil som svoj život najzdravšie v danom období a môžem si za to sám, že mi "hrablo". Aj keď boli tam aj okolností týkajúce sa fyzického stavu po úraze a následnej operácii, ktoré som nevedel zmeniť. Psychiatri mi nepomohli veľmi, lebo tajil som svoje problémy a snažil som sa pôsobiť ten krátky čas normálne, čo som prichádzal do styku s personálom v nemocnici. Dokázal som oklamať lekárov, sestričky v psychiatrickej nemocnici, lebo chcel som sa dostať, čo najskôr domov. Bohužiaľ dostal som dlhšiu priepustku domov a tam som sa nedokázal pretvarovať vyše 60 hodín a prišiel po nej ďalší mesačný pobyt v nemocnici. very unhappy

Priepustka bola však na to dobra, že "svojim kamarátom susedom", ktorí ma vtedy celý mesiac trápili dal goodbye práve doma, v mysli som ich odsťahoval do Prahy (blud) a mám už odvtedy kľud. Odvtedy som hlasy nepočul.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  dzuli08 Po 13 marec 2017 - 21:02

Ahoj Tom,
v pohode ...až tak sa ma to nedotklo....ja aj v celku súhlasím s kimim. nemusí vždy ísť o genetiku...myseľ je veľmi ťažko prebádateľná oblasť a nikto do nej nevidí...čiže ja osobne usudzujem že mne sa to stalo z ničoho nič...ale predchádzal tomu nedostatok spánku s vŕtanie sa vo veciach minulosti, situáciách a zbytočné analyzovanie ľudí okolia atď. bolo toho aj veľa v škole vysoké nároky veľa učenia,ale dala som to s dvoma hospitalizáciammi. neviem či niekto vedel čo mi je so spolužiakov zopar som sa zdoverila, ale asi mám štasti a nos na ludí lebo ma nijak neodstrcli ani neodsudzovali.....viacerí moji rovesníci mali problémy, bol to ťažký vek.
Ono dnes človek vníma veci trocha inak ako kedysi, a veľa vecí čo sa považovali za "nenormálne" sú dnes v norme. Ja neviem, ako to je s výskumami atď ale viem jedno u nás v rodine nikto netrpí duševnou poruchou môjho kalibru...ale ja s tým žijem už pomerne dlho a som aj stým v celku vyrovnaná, no neviem či sa nájde niekto kto by so mnou dokázal žiť a mať rodinu. mala som priateľa, s ktorým som ešte v kontakte, a ten to o mne vie, ale tam nastali iné komplikácie. no ale ja si tiež vravím že mám ešte čas na deti....a ďakujem za tvoju ponuku ...no nebudem to takto verejne riešiť a ani momentálne nepotrebujem Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Dušan St 4 október 2017 - 12:57

neviem ci urobim dobre ak to sem spisem ale nemam v umysle uskodit jak sebe tak aj ostatnym,ide totiz o popis choroby trosku pod microscop.

co teda je paranoidna schiza?
uz ako som sponinal su to rozne psychozy vyvolane alebo sprevadzane nejakou bludnou halucinaciou,je dlhodoba alebo pri spravnej prevencii(medicina,zivotny styl,psychohygiena...) moze byt kratkodoba bez zasahu sanitky a nemocnici,tak isto sem patri onen velikasky blud,

ako sa psychoza prejavuje?
zalezi od prostredia v ktorom sa pacient alebo dlhodobo chory clovek nachadza,
medzi pacientom a okolitym svetom,dokonca jeho samym,sa nachadza-plava v myslienkach...ona chora dusa ktora moze byt v akejkolvek podobe,tvare,je to dusa vedoma a ked sa podari uhrat prvu fazu myslienkoveho procesu a to boj (mne to osobne trvalo niekolko rokof) potom nasleduje druha faza a to kompromis teda hladanie akeho si stredu ci dohody za jednu stranu a aj za druhu stranu,toto ked funguje sa da celkom stym zit....momentalne mi sedi zitie ohladom bytia,opakom su psychozy bytia,

skusme ten microskop:
nervova bunka,dalej len nerv,za pomoci neurotransmiteru prenasa informacie z jedneho nervu do druheho,a tu nurotransmiter v podobe chenmie (tekuteho dopaminu...) je cim si zavireny,co sa tyka mnozstva informacii,pripada mi ze je tam pridana alebo odobrata tato tekuta latka ktora cim si nabrala vedomie a ovplyvnuje cely myslienkovy proces,prenos informaci z jedneho neuronu do druheho,atd...chorou dusou by som tu oznacil preave  tento neurotransmiter,pripada mi ako by sam svojvolne si urcoval pravidla prenosu informacii a rozhodoval o nich.co sposobuje v niektorych pripadoch prave onu psychozu,teda bludnu informaciu za pomoci halucinacie.

ked to mam porovnat makroskopicky tak ludia so schopnostou ,ktoru kedysy nadobudol...a diagnozof F20.0. + to maju ztazene,neurotransmiterom tu moze byt prave ona chora dusa a v druhom rade svet,ludia naolkolo,

a ako ta ona dusa nabrala vedomie,?
tod otazka uz duchovna-satanisticka,pretoze jedinim podla mna rozumnym vysvetlenim je zahravanie sa s duchom a jeho vyvolanim,teda zoslanim na zem,a ak sme ho vyvolali tak by sme ho mali aj odvolat ale ako vidim tu je problem ze ako,a tato otazka je sama o sebe nevysvetlitevna jak s pohladu schizofrenie tak aj z pohladu duchovneho smeru
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty ahoj

Odoslať  pre antifajny St 4 október 2017 - 13:26

ahoj priatelu antifajny,

samozrejmu si nikomu (a ani sebe samému) neublizil,
je fajn,ze si vyjadril svoj nazor a skusenost.

Mas uplnu pravdu s tym dopaminom ala neuroprenasacom,
este nam je znamy pojem, nechce sa mi teraz hladat na wiki a hrat sa na znalca, asi tiez neuroprenasac serotonín.
To je to klinicky to, co sposobuje nase problemiky a problemiská.

Odhliadnuc od toho, mas pravdu, ze v pripade schizofrenie
stale veda nevie, ze preco a co a ako presne - je tam plno veci stale, ako sa
hovori medzi "nebom a zemou" (je to ale aj pri iných zalezitostiach, napr. homosexualita).
Hlavne sa myslim nevie, ako presne vznika schizofrenia, dedicnost (a prostredie) hra vyznamnu rolu,
ale preco sa objavuje aj u ludi, ktorí min. posledne 3 generacie tuto pliagu
v rodine nemali atd.

Takze s dušou (nazvať sa to môže samozrejme aj inak) ako takou
mame dočinenia....

Tomitos
Anonymous
pre antifajny
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Dušan St 4 október 2017 - 13:40

ahoj host,

o dedicnosti a pricini vzniku som informovany tak ,ze uz som to spominal - chory a chora maju deti...strom,je prvdepodobnost dedicstva vysia dajme tomu 85% ako chory a zdrava a naopak tam to moze byt aj do 15%

dalsia pricina je ten sposob zitia a bytia teda ulica a drogy?
niekto ich bere snad vecnost a nema priznaky niekto len par krat okusil a vraj z travy to chytil riadne,
u mna je to tak ze v rodine ani jedna napadnuta tato haluzka na strome,za to to ta minulost a sposob zitia bol nonstop na ulici,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty pre antifajny

Odoslať  Tomitos St 4 október 2017 - 14:31

ahoj antifajny,

nie som host, som Tomitos,
prihlasil som sa z mailu a hodilo ma ako hosta,
neviem preco. Matej mi iste vysveti.
Asi preto, ze som bol odhlaseny.

Drogy su jasne vysvetlenie, na tie som zabudol,
tie ale nepocitam, lebo to nie je (nemusí byt) prirodzeny vyvoj choroby.

Moje poznatky: udajne az 10 percent schizofrenii vznika ako
dosledok drog (a to aj lahkych, teda marihuany).
Bol som sokovany, lebo mam dost znamycha priatelov co hulia marihuanu,
a nikto nemal psych. problemy, resp. mi to nie je zname.

Je skoda, ze niekto ochorie v dosledku uzivania drog. Cloveka to aj zamrzi,
lebo mnoho ludi ochorie aj bez drog, z nicoho nic - tymto ludom pride nezodpovedne,
ze sa u niekoho prejavilia psych. choroba v dosledku drog.
Tym som ale nechcel povedat, ze si nezodpovedný atd,
nevztahuj si to prosim na seba.

Samozrejme, tvrde drogy sposobuju psychozy, i nevratne.
Poznam z ulice par známych, ktorí fetovali a maju ID a je to na
nich aj vidiet.

My, co mame dedičnú anamnézu, sa musíme drogám vyhýbať,
a to aj tým lahkým. Moze to u nas vyvolat poruchu, a to
i nevratnu.

Raz som na intraku zjedol marihuanove kolačiky
a bolo mi dost zle - začal som panikáriť a mať strach. Okrem toho sa mi
zdalo, ze moje srdce ma 7 tepien atd. (miesto 2+2 či ako to je). Embarassed

Ja osobne sa uz drog nedotknem, a to ani alkoholu
vo vacsom mnozstve, tiez mi nerobi psychicky dobre,
melie sa mi to potom v hlave ako v miešačke,
mam zle sny a premieta sa mi cely zivot
pri snivani. very unhappy

Antifajny, mrzí ma to, čo si zažil na ulici atď, pomaly by sa to
vsetko mohlo aspon trochu napraviť,

drogy uz nepotrebujes, potrebovat budes
stabilne zazemie, ak je to mozne.

Verím, že Ti forum bude napomocné,
ozvi sa castejsie a hlavu hore,
začína(š)me od znova,

Tomitos it is perfect

Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty kromě psychofarmak

Odoslať  ejirek Po 22 október 2018 - 12:21

je tu i možnost pracovat s paranoidními bludy způsobem prezentovaným v projektu, který právě teď běží na

https://www.startovac.cz/projekty/cesta-ze-schizofrenie/


_________________
eyrek
ejirek
ejirek
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 09.10.2014
Bydlisko Bydlisko : Choceň

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 200 (paranoidní schizofrenie)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: bez předepsané psychiatrické medikace

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Dušan Št 25 október 2018 - 14:18

Ahoj,

a kniha je na ceste,jelikož som bol neplanovito pol roka so zniženou dávkou psychofarmák a dalsieho zrádla,bych rad nakukol do kuchyne tejto knihy,s uputavky videa som sa dozvedel,ze sam autor sa venoval akejsi psychologickej cinnosti,skumaniu coho?
Ja jedine co som pocas znizenia davok robil bolo,skorej nebolo to co malo byt,proste som si plachtil dalej aj so zvysenima priznakmi choroby

kniha stoji 8,77€

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Screen10

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  kimi2028 Pi 26 október 2018 - 11:27

Tá knižka bude asi skvelá. Len presvedčiť rodičov, aby mi ju kúpili. Keď sa chcem vzdelávať o chorobe, tak považujú to ako sebatrýznenia. Pokiaľ som pochopil tak bude tam snaha myseľ zamestnať iným smerom. Čiže obratiť svoju pozornosť na niečo iné. Niečo som videl iné v jednom seriály, kde hlavný predstaviteľ mal schizofréniu a nebral lieky. Mal v dispozícii i psychoterapeuta, ktorý vymýšľal rôzne hádanky pre neho, aby nevznikali bludy. Čiže myslenie obrátiť iným smerom, ale vyskúšané to nemám...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

paranoidná schizofrénia a prognózy - Stránka 2 Empty Re: paranoidná schizofrénia a prognózy

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 26 október 2018 - 11:59

No to nemám ani ja vyskúšané,len viem, že pri štyroch dňoch bez liekov,to neni ono, už vtedy mám pocitelne,jak to nazvat,jednoducho ked ozubené kolečko začne škrípať,vrzgat,bo mu chýba vazelina,nemam to rád,v noci sa s tým nedá spať, oči,snenie a samotný orgán je tak dopovany a závislý od liekov, že sa tak povediac strachujem čo ďalej,

Pisal som tu,ze som pred nedavnom skusal po 300 rokoch krmenia timto svinstvom,uzival znizenu davku,ozyvalo sa forum,ozyval som sa ja,a po zamysleni sa som nabehol spet na vsetky lieky,

A už ma vôbec nenapadlo sledovať,ci praktizovat nejaké psycho zamyslenia, ohľadom znizenia dávok,
Nebol som na tento úkon uvedomeli,
Knihu som kúpil, uvidím čo ponúkne
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore