Kauza fajny I.

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Kauza fajny I.

Odoslať  fajny za St 17 august 2016 - 12:52

Domov a zamestnania

Co sa tyka mojho zivota po niekolkych hospytalizaciach, som vyskusal niekolko zamestnani nuz dlho som nevydrzal,este pred tym mi bol v roku 2004 priznany invalidny dochodok na hranici chudoby,ktori je aj dodnes,miera poklesu v zamestnani hodnotena na 75%,to znamena ze mam doporucene nepracovat a obsluhovat stroje,totiz lieky co berem znizuju koncentraciu a sustredenost,utlmuju mysel,robil som u kamarada vo firme ktora bola zamerana na vodu,plyn,kurenie,pomocnika pozvecsa s makitou v ruke,spoznal som dobry kolektiv,s ktorima som cosi zazil popri robote,robili sme v trnavskom okrese a bratislavskom,u sefa v zahrade som stravil polovicu mojho posobenia vo firme,dalsou robotou bola uloha skladnika v sony,po par tyzdnoch ma vyrazili,a mam tusak aj preco,totiz na chodbe som stretol bezpecaka,v minulosti bachara,tem ma urcite spoznal,a dal vediet vedeniu spolocnosti,najdlhsie som robil vo firme ktora vyrabala a montovala plastove okna a dvere,tu som robil niekolko krat dlhodobo,neskorej kratkodobo,musim povedat ze v dielny to bola hotova psychiatria najme rano,totiz som uzival lieky ktore som mal naordinovane na rannu,co dodnes nechapem,ved mali sa podavat predsa vecer pred spankom,cele rana a dni som bol prispaty,psychozny a aj psychoticky,,celkovo o psychozu neslo,riesil som tam sam vztahy,nejako mi nesedilo par kolegov,s ostatnima som bol pravidelne v kontaktu,hlasy a bludy boli mierne,musel som ich prekusavat a prezit,trpel som nedostatocnim spankom a niekedy som chodieval fakcit makat az ked som sa dobre vyspal,majster ma potom nahanal a preklinal,ale vsetko v ramci srandy,s nim som nemal problem,s kolegami aj majstrom sme chodievali po sichte na pivo,spoznal som tu super ludi na niektorych spominam nerad,jeden cas som robil v skloplaste upratovaca,kde ma po dlhsej dobe prichitila psychoza a ja som musel ist do nemocnice,
Ku mne domov ma chodil navstevovat treti kamarad,ktori sa k nam do cinziaku nastahoval aj so svojou zenou a dcerou,pracuje vo volkswagene ako sofer na repase,dovaza a odvaza auta na a z parkoviska,jeden cas pred vojencinou som tam robil,tiez,tento kamarad je vyuceny polnohospodar,zaujina sa o elektrotechniku co nedavno aj dal o sebe vediet,ohromnim nakupom,poznal mojho otca a mamu a vzdy ked dosiel na navstevu bolo s kym a o com debatovat,je fanatik do filmov ako aj bol moj otec,nosieval a pozicavial si od nas filmy ci uz v minulosti VHS tak aj pred nedavnom CD/DVD/BD
Medzi casom som kupil prvy pocitac neskorej som si podla mojich kriterii dal zostavit druhy vykonejsi pocitac,mam snim skvele na srandu spomienky,ale aj budy a haluze,totiz jeden cas som bol presvedceny,ked som si zakupil origos softver windows 7,ze ma pocitac prenasleduje a ovlada moje myslienky a cini,v noci sa zapinal a vypinal,mal som pocit ze chodim den co den k mojmu technikovy so skrinkou,s tym, ze ma poruchu,ktoru treba odstranit,opravit,neskorej sa mi podarili tuto psychozu zahnat a dlhsi cas bolo s pocitacom pokoj,spominam aj na internet,mal som fibernet od orange na opticke kable,psychoza je nevyspytatelna vec haluza a blud,musel som na chodbe pred dverami stipackami odstrihnut kabel,to bola ale ulava,totiz som mal pocit z prenasledovania a sledovania pouzivatelov internetu ako hackerov,
Vzdy ked mi dosiel dochodok tak to co mi ostalo po zaplateni vydavok a uverov som vrazal do zabavy,konkretne som hraval automaty a zadlzoval sa,bral som jednu kreditku za druhou a dostaval som sa k bankrotu,pamatam sa ze jeden cas som chodieval do senku s tatkom a tam som sa s nim hadal ako hrat,gameblovat automat,vzdy ked som vyhral som rychlo utekal do tesca ci kauflandu kupit nieco cenne,lebo som vedel ze o tie prachy dojdem,totiz v tej dobe na moj pocit ma ovladala automatova mafia a ked som v duchu prepocitaval peniaze,tak sa mi tato haluz prejavovala,uvedomoval som si jej ale pokuseniu som neodolal,
Vdalsom obdoby rok2007 prisla kriza ja a moj tatino a mamucha sme boli bez prace dlhodobo,zili sme len s mojho dochodku,kde som neplatil uvery a cakal ako sa situacie vo finale vyvinie,nejedli sme raz snad aj tri dni,co mama schudla o 15kg ja tiez aj tatko,poziciavali sme si peniaze,neskorej som mamuchu zamestnal v sestrinej robote,kde som segre navrhol aby vyhodila tu alkoholicku a na miesto nej zobrala mamu,tak ako sa dalo sme prezivali a nasi sa rozhodli ze predaju byt,bolo mi to oznamene a ja som sa potesil,nastahovali sme sa sem k babke a tatkovmu bratovi,medzi tym nepochopitelne babka pri stahovani umrela,a tatino dostal nejaku zakernu chorobu,kde mu priznali invalidny dochodok,prisposobili sme si dom,strycovi to nevadilo,polovicku domu nam daroval aj na papiery,
V novom byvani a okolim sme splynuli ako dve zpriaznene duse,povyplacali dlhy,
Vsimol som si ze zmena utociska mi psychicky prospela a bludy a haluze boli snad o polovicu slabsie,na co som bol spokojny,ale stale to neni ono,neviem sa z touto chorobou zmiernit,dost toho mi zo zivota zobrala a nehala mi tu tak malo,zacal som si na tablete vytvarat poznamky neskorej vypisovat myslienky,hlasy a bludy a hodnotit psychoz a jej stavy,tusim raz ci dva razy som sa dostal opat do nemocnice,medzi tym nam tatino odisiel na onen svet a ostali sle len ja a mama spolu so strykom,

Naposledy upravil fajny dňa Št 18 august 2016 - 3:58, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 839
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 16
Bydlisko Bydlisko : Slovensko/Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za St 17 august 2016 - 12:53

Zaver

Aby som dopisal tuto kauzu tak hned prejdem k jej zaveru a zhrniem svoj psychicky a fyzicky stav,
Ako ste sa docitali v mojich prispevkoch tak som si doma zriadil rezim podla ktoreho sa riadim a zaplnam tak volny cas aby som predisiel psychoze a jej stavom,vzdy to skoncilo osprostenim svojho ega a hospitalizovanim v nemocnici,na posledy sa mi podarilo psychozu prekonat sam a vyhnut sa tak sanitke,po dvoch hodinach som sa ovladol a dostal do dusevnej pohody a to vdaka nejakej duchovnej sile ktora vykonavala u mna vo vnutri kontrolu jak mojho tela a psychiky,tak aj zivota aky vediem,dost mi pomohli poznamky v tablete a ustrizky nad kancel.stolikom nalepene na stene,a z tohto dvovodu som zaviedol tyzdenny psychohygienny rezim,totiz keby som ho uchovaval len v hlave,coskoro by mohlo dojst k jeho znehodnoceniu,co je napisane to je napisane,to sa nezmaze ci neprepise,pre istotu som si ich poistil i vypalenim na CD medium,do USB kluca a na HDD externy disk,
Po tatinovy som zdedil multimedialnu kniznicu prevazne filmou a hudby a aj sam si ju doplnujem stahovanim s internetu o filmy,hudbu,longplay game video a eBook,
Citam lahku sci-fi + horor,casopisy elektro a pc-revue,studujem,opakujem si a chcem ucivo z matematiky,fyziky,chemie,moj obor silnoprudova a slaboprudova elektrotechnika,vypoctova technika a informatika,filozofiu a psychologiu,dejepis ako osobnosti a legendy,slovensky jazyk a literatura,cudzie jazyky ako anglistina,nemcina,francustina a rustina,rano citam noviny,mam zavedenu hygienu,niekolko krat do tyzdna po dobu par hodin prace v dome a zahrade,chcem a chodim na sipkovu a sachovu ligu a s tym spojene treningy,prehliadacove hry,v plane mam aj kondicku a aj s behom na jednu hodinu,nasiel som forum kde mozem slobodne prispievat a odpovedat na akukolvek temu,zello dialogy,mam upravenu stravu,chodim na nakupy,zabavy ako pivo a kamaradi,mam vyhradeny cas pre priatelku ako ja u priatelky ci opak priatelka u mna,pred spanim si precitam eBook,
Co sa tyka prace,bud sa mi nechce alebo si neviem zohnat,to by som potom musel poupravat tento rezim cco mi bude dost chybat,
A co sa tyka vyhladavanie zenskej spolocnosti a sexualneho zdravia tak tu mam problem jak ekonomicky tak aj zdravotny,neviem sa odhodlat,vymanit sa z tohto kruhu,je to komplikovane a asi do staroby budem sam a opusteny,

Naposledy upravil fajny dňa Št 18 august 2016 - 3:59, celkom upravené 2 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 839
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 16
Bydlisko Bydlisko : Slovensko/Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za St 17 august 2016 - 18:01

Ahoj fajny!
Myslím si, že si napísal výbornú kauzu. Dobre sa to číta a dokonca aj záverečná kapitola oslobodzuje celý Tvoj príbeh optimizmom do ďalších dní. Prajem Ti, aby Tvoje pokračovanie v živote malo čo najlepší nádych. Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4391
Reputácia Reputácia : 430
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.