Práca a choroba

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Práca a choroba

Odoslať  joozef za St 24 august 2016 - 14:19

Pracujem ako výpomoc 2 týždne v mesiaci pohotovosť na telefone NON STOP, keď niečo treba tak idem spraviť. Dva víkendy normálne v práci. Nie je to náročná práca- zvládam. Cez leto v dovolenkovom období ako náhrada za hlavnú silu. Zatiaľ je to takto rok a pol.
joozef
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.08.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektívna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: invega

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  G_Taurus za Pi 26 august 2016 - 9:58

Tak to já pracuji v chráněnné dílně jako grafik na poloviční úvazek. Manželka mě v tom i rodina podporuje, zatím se daří do roka mám tak 3-4 výpadků tak na týden dva. Jinak to zvládám dobře.

V té reklamce jsem už přes 2 roky a mám to tu rád, je tu super kolektiv, dobrý šéf.

co víc si přát.. přeji všem aby dělali co je opravdu baví Smile
G_Taurus
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 09.08.2016
Vek : 33

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: paranoidní schizofrenie
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rivotril, Olanzapin

Návrat hore Goto down

Odoslať  jarko za Ne 7 máj 2017 - 23:13

Ahojte ja som pracoval rok na 8 hod dalo sa to zvladnut ale poziadal som na skratenie na 6 hod. Dovod bol ten ze z prace som chodil o 15 00 a ja potrebujem byt v posteli o 20 00 takze malo casu bolo. Teraz som o 1 hod doma a je to lepsie.
Zaujimalo by ma ty co robia v normalnej firme na 8 hod a maju plny dochodok ze co nato povie posudkova komisia ?
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Po 8 máj 2017 - 10:39

Moja psychiatrička mi navrhla ID, ale pritom robím na 8 hodín a ešte aj končím školu. Vravela, že by sme sa mali pokúsiť o polovičný, asi 40% na diagnózu "reziduálna schizofrénia". Neviem, či to chcem, a neviem, či to aj prejde, keďže aj psychologický posudok bol relatívne priaznivý v zmysle, že priveľa vážnych príznakov nemám. Ešte som stále nebol zaniesť ten posudok, otáľam s tým. Mnohí ľudia nedostali ID pri oveľa závažnejších problémoch, než mám ja. Tak som bol aj lekárkou prekvapený a neviem, či to aj naozaj chcem, nakoľko by som to musel nahlásiť svojej šéfke, aby to oznámila personálnemu oddeleniu. Hrozím sa toho, že by zrazu náš kolektív asi 10 ľudí, ktorí tam spolu pracujeme, mal sa dozvedieť tieto veci. Aj keby som ich zatajil, šéfka a jej šéfka musí vedieť minimálne samotný fakt, že mám ID, a to je hrôza si predstaviť. Totižto nejde o cudzie osoby, ktorých názor mi môže byť ukradnutý, ale ide zároveň aj o moje blízke kamarátky, s ktorými trávim 8-9 hodín denne, teda veľa životného času a veľa životných tém. To sa nedá porovnať s nejakou fabrikou, kde je všetko neosobné a kde človeku môže byť šumafuk názor svojho nadriadeného, s ktorým má len čistý, neosobný vzťah.

Takže som v pomykove. Embarassed

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4043
Reputácia Reputácia : 443
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Escitil (15 mg), Orfiril Long (500 mg - 0 - 500 mg), magnézium, tryptofán

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 20 máj 2017 - 10:18

@Matej napísal:

Takže som v pomykove. Embarassed

Momentálne som v rozpoložení, že ID nechcem, neverím, že si ho zaslúžim a že by bola moja schopnosť pracovať obmedzená viac ako 40%. Iste, peniažky by sa mi strašne zišli, hoci by išlo o akúkoľvek skromnú sociálnu výpomoc. Ale necítil by som sa dobre vo svedomí, keď viem, že mnohí, čo majú závažnejšie stavy (obzvlášť fyzické) a nedostali ID, alebo by mali mať ID plný a majú len málo percent uznaných - a ja by som mal mať svojich 40% uznaných. Neznie mi to férovo. Samozrejme, keď budú problémy, a bude treba péenka alebo nemocnica, alebo iné problémy, odchod z firmy z dôvodu zdravia, alebo tak, tak s lekárkou to poriešim. Ale v súčasnej situácii by som svoj status nechal tak a neriešil ho.

Asi ste si niektorí tľapli po čele, že ako ho môžem odmietať, keď mi ho niekto navrhuje dobrovoľne. Ale jednoducho príde mi to vo svojom svedomí férovejšie. Navyše mi tým odpadá konfrontácia so šéfkou, ktorej by som ID musel nahlásiť, aby ho nahlásila personálnemu oddeleniu kvôli zmenenému výpočtu odvodov. Máme tam dosť osobné vzťahy, nerád by som také niečo cez ňu riešil a z princípu by som musel, hoci by som samozrejme mohol akokoľvek zatajovať príčinu ID. Ale to je skôr sekundárny dôvod môjho postoja, primárnym zostáva to moje svedomie. Zatiaľ prácu ako-tak zvládam, mám samozrejme kopec problémov, ktorých príčina je v mojej povahe a azda aj v mojej chorobnosti, a ovplyvňuje to moje tamojšie stavy v negatívnom zmysle slova. Ale nelimituje to moju schopnosť pracovať, nebola zatiaľ nutná žiadna péenka, pracovné návyky mám podľa tatina dobré, v nemocnici som už nebol 7 rokov, psychologický posudok nespomína závažné obmedzenia, skôr afektívne a schizoidné. Nadčasy, zodpovednosť, spoluprácu v kolektíve mám relatívne pod kontrolou, darí sa mi do tejto situácie sem-tam vyčleňovať čas aj na externé štúdium, ktoré je tým pádom síce nekvalitné pre mňa, ale vcelku to vyzerá na Mgr.-vzdelanie už o týždeň, vydržal som to kombinovať 2 roky, tiež bez péenky, riešil som stavy skôr dovolenkami, ponocovaním, odklad diplomovky som poriešil s lekárkou len posunutím o púhych 7 dní. Spitomin mi celkom na ukľudnenie pomáha, hoci neviem, čo je to za liek a aký je jeho mechanizmus účinku, mám pocit akoby išlo o placebo.

Takže zatiaľ takto. Do budúcna zostávam možnosti ID otvorený, ak budú u mňa pádne dôvody a limitácie, ale zatiaľ to ešte nechám tak. Veď lekárka ma nemôže nútiť. Aj som bol včera u sestričky po recepty na 2 mesiace, nepočkal som si na psychiatričku, takže som jej ani neodovzdal psychologický posudok. Nepotrvá dlho a už bude ten posudok azda aj po časovej platnosti. Smile Plánujem ho jej odovzdať samozrejme, ale vyjadrím sa tak, že by som do toho nešiel a svoj status nechal zatiaľ tak, ako je.

Embarassed Embarassed Embarassed

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4043
Reputácia Reputácia : 443
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Escitil (15 mg), Orfiril Long (500 mg - 0 - 500 mg), magnézium, tryptofán

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.