Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 49 z 88 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 68 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 24 október 2016 - 22:06

Ahoj regina,
reálne neviem, či sa mám uraziť, alebo potešiť. Dúfam, že si si všimla, že téma sa nazýva: "Ako sa dnes máš?". Znamená to, že je priamo utvorená pre denníkový typ písania. Je tu úplne od začiatku.

Ešte je tu aj téma: "Zrovna v noci spíte? Napíšte!" Je vlastne určená záujemcom o písanie v nočných hodinách, ktorým je vyhradený práve tento priestor, kde sa môžu písomne realizovať počas noci a nadmerne nezaťažovať skôr odbornejšie sekcie.

Okrem iného je tu aj v minulosti presunutá téma "Vcelku ma to teší...", ktorá má najmä psychohygienický charakter, lebo aj na dni pod psa sa dá nájsť aspoň nejaká drobnosť príjemného charakteru. Osobne hlavne do tejto témy rád prispievam, lebo ma to tak trochu "trkne", že práve daný deň sa dalo čímsi "pochváliť" či snáď aj potešiť.

.................

Ahoj filipka,
teším sa nielen Tvojmu príspevku, ale aj dúfam, že častejšie prispeješ... Spisovateľ

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Ut 25 október 2016 - 9:07

Prepac, Tuto,

ze som ta rozrusila. Nemala som to v úmysle. Prvý odstavec mala byt pozitivna reakcia na tvoje vyjadrenie ku mne. Ziadny cynizmus ani sarkazmuz. Sorry, asi sme sa nepochopili.

Druhý odstavec bol reakciou na to, co napisal fajny o sebe: "blog uz nemam len som sa po nom pokukoval a potreboval bych nan cas a priestor a o com pisat,
toto forum mi sedi,mozem sa tu slobodne vyjadrovat,prispievat,odpovedat ci dat pripomienku,
je tu toho vela na co sa da reagovat ci vytvarat nove temy,ale tim uz dochadza aj dych,
vo svojom profile mam asi zo 20 oblubenych tem na ktore reagujem aspon raz za mesiac,ked nie raz za tyzden,
asi tak,
konec"

- mimochodom fajny prispieva denne len stale do nových a nových tem

ja som neriesila do ktorých tem prispievas ty, Tuto alebo niekto iný, reagovala som na fajnyho cinnost na fore a to takto: "Ono je mozno fajn Smile ak si niekto z fora spravi akýsi dennik, riesi si tu vsetky svoje problemy, postrehy, vyvolava diskusie o politike (co sa povazuje napr. za panske huncutstvo), proste tu vypluje vsetko co ma na dusi bez ohladu na kohokolvek, hlavne ze ostatni sú voci nemu ohladuplní. Jasne, ze ako clen fora ma na to plne pravo, vsak sa prisposobil podla moznosti... my ostatni sa tiez prisposobime komunite, ktora sa tu prave nachadza, avsak mozme aj upozornit, ze niekoho cinnost na fore je mozno kontraproduktivna, co som kedysi spravila a aj na to trvam. " prepac, nemenovala som konkretne a nenapisala som ze som kedysi upozornovala adminov diskusii a Mateja, ze sa mi konkretne fajny nepozdava a ten dojem mam aj teraz.

V predchadzajucom mojom prispevku som toiz popisala moj dojem z fora: Po case sa tu dozvedam hlavne ako sa ma fajny.
Kopa nových tem - mozno zbytocných (pozakladal ich hlavne fajny).
Pýtala som sa ho ci ma este svoj blog? Pretoze ten si nedavno tvoril pajcovanim tem, Vtedy vybublala otazka bezpecnosti nasich prispevkov, nakoniec islo vsak len o temy. Vidim, ze sa rozhodol nakoniec inak, ze forum sa stalo jeho vlastným polom posobnosti. Hoci tvrdi, ze s blogom prestal lebo nemal o com tam pisat, tu pise pozehnane, hodnoti svoj vikend, týzden, obcas aj den a nediskutuje v uz zalozených temach. Ved preco, nie, má moznost zakladat nove a nove. Myslim, ze sa tu citi fajn len sa "náhodou" nezorientoval, nik ho na to neupozornil, preraba si forum tak na svoj obraz, vnasa donho podla mna chaos.
Zda sa ze celkom fajn zvlada aj normalny zivot, mimo netu. Musi byt velmi sikovný a prisposobivý. Vsimla som si, ze si pýta hodnotenie svojho profilu v kazdom svojom prispevku, konkretne takto: I disagree fajne profiles it is perfect . Sorry, ze som si na jeho poziadanie dovolila vyjarit sa k nemu tu v tejto teme.
Vsetko som to zaradila sem, lebo momentalne je tu spústa tem a podtem, v ktorých sa uz tazko orientujem. Pisala som vlastne ako sa mam + som sa vyjadrila k tomuto I disagree fajne profiles it is perfect. Ziadost o hodnotenie jeho profilu je pod kazdým fajnyho prispevkom. Mala som to dat teda pod kazdý jeho prispevok?

toľko na vysvetlenie mojej vcerajsej cinnnosti, regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ut 25 október 2016 - 11:23

@regina

myslim ze mas komplex z jedneho nasho clena teda mna a nevies sa pisposobit jeho aktivitami vo fore,stvrtok a nedela tam totiz prispievam do 5 prispevkou,niektore temy su moje niektore vase,raz do mesiaca tiez 5 tem,
ak chces vediet ake temy su to tak pozri:

stvrtok:
1.zdravotny zivotny styl
2.zaujmy a hoby
3.tyzden v casopisoch,predmetoch a beletrii
4.tyzden v novinach a sporte z domova a sveta
5.tento tyzden som zanedbal

nedela:

1.co tyzden dal
2.vcelku ma tesi
3.vyhladavanie spolocnosti
4.chudnutie pri antipsychotikach
5.ciel na tyzden

mesiac:

1.psychicke zdravie
2.fyzicke zdravie
3.sexualne zdravie
4.ekonomicke zdravie
5.rodinne zdravie

no ja si myslim ze ak nechces citat a prispievat do mojich prispevkov tak to nerob,je to jednoduche a to ze ti je zo mna naprd je tvoj problem nie moj,
toto forum je to prave orechove,nakolko je to forum o chorobach F20 a ich pribuznych sa tu clovek potrebuje vyventilovat a pomaha to,dakde aj mato spominal ulavy ked sa mohol odreagovat pomocou tohto fora,
nemyslim si ze vytvaram neustale nove prispevky,ze som podozrivy,a vsetkych vas tu sledujem s nejakym nekalim zaujmom,umyslom,je to len tvoj divny haluzny blud-psychoza,neviem co ti mam este napisat,jednoducho si ma timi tvojima uvahami zaskocila a nasrala
konec


Naposledy upravil Matej dňa Ut 25 október 2016 - 18:10, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : nevhodný obrázok)
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ut 25 október 2016 - 11:32

a to co mam v podpise pod kazdym prispevkom je len na to aby si novy clen mohol kliknut a precitat tak v mojom profile poznamky o doktorovi,nic viac,ci da + alebo - je mi suma fuk,nemam ta rad,daj mi pooj
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ut 25 október 2016 - 11:54

pre info.

ucet som zalozil niekedy v july,vytvoril som do dnes 15 novych tem a prispel mnohokrat,ak ti toto sa zda pridrahe napis adminovi,a postazuj sa mu,ak budu nejake kroky voci mne vo forme banu,koncim,mazem ucet,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 25 október 2016 - 12:04

Ahoj regina a fajny!
Myslím, že nie je na mieste sa sváriť kvôli maličkostiam. Toto fórum je orientované na akúsi výpomoc v zmysle pomoci navzájom medzi nami chorými, najmä psychózami. Je zbytočné robiť a písať, záležitosti namierené proti sebe. Myslím si, že práve naše problémy by nás skôr mali spájať. Keď to nejde inak, tak sa jednoducho ignorujte. T.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 26 október 2016 - 16:41

Ahojte všetci!
Dnešný deň ma v zásade prekvapil, že sa mi nielen dobre darilo, ale aj sa zatiaľ cítim na 1 až 2 v Matejovom zmysle hodnotenia. Vybavil som viacero záležitostí, ktoré sa dali nejako pohnúť, a tak som spokojný. Zvláštne bolo, že hlasy boli len tak na dve minútky, zanadávali mi a zmizli kamsi (povedal by som aj neslušnejšie). Samozrejme, že kým nebude zvládnuteľná práca, tak to celkom super nebude, ale už sa zase v tomto zmysle rozhliadam. Veľa možností na osem a dvanásť hodín je v okresnom meste, ale v tomto mám už dosť negatívnych skúseností a neviem ako denné dochádzanie. Stále však sledujem niečo na 4-5 hodín, teda VPP.  Možno by som pokúšal aj niečo na osmičky, ale to by skutočne muselo "sadnúť". Matej mi aj v tomto zmysle spomínal... uvidím.

Zdravotne, v podstate dnes zatiaľ fajn, nejaké tie vážnejšie záležitosti neboli. Ak mám zarátať aj zubára a tabakizmus, aj tak je vcelku OKi.

Majte sa pokiaľ len možno čo najlepšie. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 26 október 2016 - 20:51

Tuto, je to paráda, že sa Ti pritrafil taký deň do pohody. Gratulujem, dobre sa to číta. Želám Ti, aby to pokračovalo a aby si sa mal fajn čo najčastejšie. Super!

***

Ahojte.

Dnes som mal zase "stavy". Polku pracovnej smeny som bol veľmi vyčerpaný, depresívny a hlavne vystresovaný, cítil som úzkosť a pocit, že nemám nič pod kontrolou a všetko sa na mňa valí. Pracovných úloh pribúdalo čoraz viac, až som pociťoval "zahltenie", nemožnosť úteku, cítil som sa pritlačený do kúta. Moje závislosti (jedlo, kofeín, obsesie-kompulzie,...) ma prenasledovali celý deň, až som sa opäť raz zaťal, že si ich utrpenie jednoducho vytrpím a budem ich trpieť, ale stoj-čo-stoj im nevyhoviem. A tak som od 14:30 nemal žiaden kofeín, ani som si neodtrhol jediný kus kože na prstoch. V jedle som skončil na úrovni 6900 kJ, no jedol som v návaloch, takže aj večera bola skôr naraz a ťažká - cítil som sa prežrane nepríjemným spôsobom. Poobede sa mi trochu nálada lepšila, čo sa odrazilo aj na zvýšenej komunikatívnosti. Dojatie 2

Mám teď dosť zahlienený a boľavý hltan. Nekašlem, ale je to tam v hrdle desné. Najprv som si dával Mucosolvan sirup, teď si dávam sprej Stopangin, ktorý sa mi zdá zatiaľ najefektívnejší. Spím

Zajtrajší deň plánujem bezkofeínový, bez-záderový, bez-impulzívne-žravý. Budú to muky, ale sú to muky aj vtedy, keď závislostiam vyhovujem.

Utrpeniu zdar. Čierne na bielom
Prajem Vám pekný čas, držme sa, priatelia. Vitaj

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 26 október 2016 - 23:22

Ahoj Matej!
Len, že toľko, aby si zajtrajšok v pohodičke zvládol a už Ťa tie záležitosti z dneška netrápili. A tak, ani sa nenazdáš a bude tu víkend a môžeš si do vôle oddýchnuť.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 27 október 2016 - 11:16

Ahojte fórumáci, či už píšuci, alebo čítajúci!

Vstával som až o deviatej, čomu som nie príliš rád. Najradšej by som bol zobúdzaniu okolo tej siedmej až ôsmej hodine, čo by sa dalo už ľahko upraviť na nejaké to pracovné zobúdzanie. Keď si to tak zhrniem, vlastne som reálne doteraz nič zásadnejšie neurobil, vlastne to teraz bolo o akomsi motaní sa po byte a pofajčievaní. Mám ísť na záhradu, asi kvôli lístiu, teda hrabaniu. Som rád, že momentálne tomu praje pekné počasie. Pravdepodobne m táto činnosť aj bude stačiť, teda prechádzku si dnes asi odpustím. Dnes v noci ma potešilo, že som zaspal s lekárom doporučenou dávkou Gerodormu a spalo sa mi dobre. Hovorím si, aby to tak aj naďalej pokračovalo...

Zdravotne sa celkom dá. Len snáď, že podozrievavo pozerám po oknách bytovky oproti. Trochu cítim únavu, ktorá nemá byť absolútne z čoho, ale na druhej strane to býva podstatne viac ako dnes. Keď to mám zatiaľ zhrnúť, dnešné dve hodiny sú OK. Uvidím čo ďalej.

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 29 október 2016 - 0:31

Ahojte fórumáci (píšuci aj čítajúci)!
Tento piatok to fakt nebol nejaký zázrak, alebo podobne. Vstával som až o desiatej, čo mi akoby zobralo kus s energie. Pozitívom stále je možnosť cigarety na balkóne, ktorý je tentoraz so zvýšeným zábradlím, takže, keď tam posedávam na mini stoličke, je vidieť len dym. (Prečo sa tak za ten tabakizmus tak hanbím?)

V podstate som veľa oddychoval, aj na moje štandardy viac, akoby som si sám prial. Je síce aj to pravda, že to dôležitejšie som urobil, ale predsa...

Zdravotne som si "užil" hlasy kde kade s veľmi nevyberaným slovníkom na moju osobu. Už som z toho celý zblblý, keby za tým stálo niečo fyzické tak by to bolo omnoho inak. Na druhej strane vzťahovačnosť na nákupoch a prechádzke prakticky akoby ani nebola. Tabakizmus je priemerný. Únava sa mierne zvýšila, z čoho vyplynula skôr pasivita ako niečo užitočné. A tak...

Pred pár desiatkami minút nám začal víííííkend, takže si ho užite a nezabudnite si aj dobre oddýchnuť. To praje Tuto

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 0181

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 29 október 2016 - 9:56

Ahoj Tuto. winking (@Tuto). Ďakujem Ti za prianie a že si na mňa myslel. Musel som Ti dať za seba zelený bod aj za to prianie, lebo ma povzbudilo, aj za posledný príspevok Tvoj, lebo si sa v ňom systematicky vyjadril k všetkému, pričom sa mi tam páčil hlavne Tvoj veľký nadhľad nad svojou situáciou. Vieš seba veľmi dobre riadiť a regulovať, viesť. Čo sa týka tabakizmu, vôbec sa zaňho nejak extra nehanbi. Nemusíš sa preň cítiť previnilo, v podstate aj tu v bytovke oproti, pokiaľ sa pozriem cez okno, tak veľa ľudí po balkónoch fajčieva. Vlastne ani neviem, kto sú, kam sa pozerajú, neviem zaostriť na ich tváre. Niekedy vybehnú len tak v tielku, cez leto sú polonahí a fajčia. Ale doteraz za tie roky neviem, kto to sú, ani som si nestihol utvoriť predstavu, kto kde kedy chodí fajčiť. Myslím si, že to ľudia u Vás oproti tiež neregistrujú a nevnímajú. Dokonca by som povedal, že ani nevedia, že na tom balkóne fajčíš, lebo ja oproti činžiaku často nevidím, či držia cigaretu. Dym nevidno z takej diaľky, takže len občas, keď potiahnu v ústach cigu, tak vtedy viem. Ale nemám nejak vôľu to sledovať. Myslím si, že ani susedia oproti u Vás to nemajú vôľu sledovať a je im to, kto u Vás fajčí, v zásade jedno. Embarassed Mrzia ma okrem toho tie vulgárne hlasy, čo mávaš. Ani neviem, čo k tomu napísať, je to určite des a to, ako to opisuješ priam neutrálne, to mi vzbudzuje voči Tebe rešpekt a obdiv. Prajem Ti hojne síl do ďalších hodín a dní. Si statočný a dobrý človek, určite hodnotný a dôležitý pre mnoho ľudí v Tvojom okolí, v Tvojom životnom priestore a nepostrádateľne aj tu na fóre. Všetko dobré! it is perfect Super!

***

Ahojte.

Dnes ako-tak dobre. V štvrtok a piatok som mal "stavy", ktoré som už bol opísal v minulom príspevku. Dominantnou črtou týchto dní sa mi stala nielen nekomunikatívnosť, ale najmä vystresovanosť a nervóznosť. Bol som strašne v strese, veľa toho bolo na mňa, nielen pracovných úloh, ale aj spústa negatívnych podnetov a valiacej sa negatívnej energie zovšadiaľ. V štvrtok som vysadil kofeín, tak kolegyne v kancelárii to pripísali na vrub abstinenčných príznakov - aj mi kúpili nejaké sladké malinkovky v snahe pomôcť mi akože cukrom. Padlo mi vhod, že to pripisovali vysadenému kofeínu, a nie mojej náladovosti. Občas sa mi nálada zlepšila chvíľkovo a občas bola veľmi zlá, nehovoriac o únave. Včera som však napriek vysadenému kofeínu mal pomerne dosť energie, ale schopnosť zvládať stres bola okato a nesmierne znížená. Na stres som reagoval typicky svojsky - nekomunikatívnosťou, uzavretosťou, mlčaním, rozoberaním v hlave všetkých možných negativistických domnienok a prípravou "na útok", teda akoby som si pripravoval argumenty do hádky a bitky. V štvrtok ma jedna smena vyštvala a poslala domov, lebo sa im už nechcelo roznášať tovar, ktorý ja spracujem. V piatok ale bola druhá smena, tá lepšia a pracovitejšia, tak som zostal na 2 hodinky nadčasovať a dorobili sme viaceré krabice a aj sa stihli rozniesť napriek množstvu zákazníkov. Super! Aj tak som odchádzal psychicky rozbitý, no dal som si za odmenu dobrú paradajkovú polievku z fastfoodu.

Na školu, žiaľ, nebol vôbec čas, lebo som potreboval psychicky regenerovať, takže som chodil spať už okolo 19:00 až 20:00. V štvrtok som zaspal oblečený v rifliach, proste tak ako som prišiel z práce.

Týmto všetkým sa nechcem ľutovať, alebo že by som neviem-ako extra trpel - iba som sa túžil trošku zveriť, že pociťujem výdatné zhoršenie v schopnosti zvládať a absorbovať stres. Strašiak A že bojujem vlastne s depresiou.  Zronený

Dnes odpočívam a snažím sa nejak dať dokopy. Čítam si knihu "Netrápte sa pre maličkosti, lebo všetko sú maličkosti" od Richarda Carslona. Ešte denný plán nemám zhotovený, ale asi deň nechám plynúť na voľnobeh a možno ho strávim aj ničnerobením.  Uf

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré! Vďaka za vypočutie. Smile Ste super.  Super!
M.
Šepkanie

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 88 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 68 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore