Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 43 z 88 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 65 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 25 september 2016 - 1:16

Ahoj CHINAMAN,
veru už ani neviem koľko krát som sa zamýšľal nad bicyklom. Mám ho v pivnici pravdepodobne zapadaný prachom Sad , vždy som s ním bol spokojný. Chcelo by to na pár km "vyvenčiť"

..................

Ahoj duli08,
je perfekné to s tou prácou a navyše si v obore. Prajem Ti, aby sa Ti darilo minimálne podobne, alebo ešte lepšie.

..............

U mňa nič tak zvláštne alebo jedinečné. To hlavné som napísal do témy "Vcelku ma to teší". Môžem skonštatovať, že žijem štandardne skôr nudnejším životom, ale tak trošku ma to aj baví. Najhoršia je momentálne fyzická stránka, lebo by som sa mal pohybovať, či športovať omnoho a oveľa viac. Už ani v diári ma neprekvapuje, že večer si dám nad cvičenie a chudnutie X. Snáď... Inak som dnes veľa čítal, vie ma to dobre odpútať od prípadných problémov. A tak si nažívam.

Dnes máme nedelu, určite si ju užite, lebo po nej sa blíži ten zhon pracovného týždňa.
Zdravím! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 25 september 2016 - 19:00

Ahojte všetci!
U mňa dnes taká nedeľná pohoda. V podstate len duo doma-záhrada. Nejako veľa práce nebolo, tak sa robilo v oddychovom tepe, čo mi aj tak trochu vyhovovalo. Bol to skôr taký relax spojený s pár prospešnými aktivitami. Momentálne by sa zišli nejaké tie jesenné dažde, lebo aj v studni je toho akosi pomenej. Mačky boli akési dnes prítulnejšie ako obvykle, tak som tomu bol rád.

Zdravotne pomerne dobre, psychopatológiu môžem skoro celú zhrnúť do drobností, až snáď na miernu únavu a prebúdzanie. Inak sa pomerne dalo. V chápaní Matejovej stupnice by som dal tak 1-.

S priateľským pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 25 september 2016 - 23:02

tyzden hodnotim na 1-,to minusko len kvoli tomu ze som nemal cas na svoje aktivity inac som styry dny po 5 hodin makal v zahrade,dokoncil som plot,poupratoval za sopu,porobil rynu z altanku,povynasal bordel na skladku,podotahoval sroby na altankovych stolickach,dokocil som budky pre vtakov a nasadil ich do zahrady,poupratoval v zahrade,vikend sa niesol v duchu aktivitami atak

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Ferplast-budka-natura-n4-detail
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 26 september 2016 - 20:40

Ahoj fajny!
Pekne si to všetko postíhal, určite je len dobre, že takto pracuješ a z toho máš pravdepodobne aj radosť.

...............

Ahojte všetci!
Dnes je fórum tak trochu pusté, snáď ešte pribudne nejaký ten príspevok.

Osobne sa mám fajn, hoci sa nič extra neudialo. Väčšinu dňa som trávil v interiéri, hoci menšie "výbehy" boli. Vonku sa schladilo, ale napriek tomu som chodil najmä v letnejšom šatstve. Dnes plánujem si zasa nadrobiť akp., v TV dohromady nič nedávajú, tak asi budem pozerať skôr do kníh.

Zdravotne v globále pomerne dobre, vzhľadom na to, že sa dnes odomňa nič veľké nechcelo, maličkosti som porobil a endogénna únava sa nekonala. Mierne ma štve ten môj tabakizmus, ale necítim sa na abstinovanie od cigariet. Takže ako čítate, žiadne horory. Do určitej miery ma trápi vzťahovačnosť, ale inak sa dá, jednoducho tieto záležitosti ignorujem.

Teším sa, keď tu bude čítať vaše riadky, pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 26 september 2016 - 23:33

Ahoj Tuto. Je fajn čítať, že si mal pomerne spokojný deň. Úplne Ti rozumiem, že sa necítiš na skúšanie abstinencie od cigariet. Na také zmeny a snahy je potrebný určitý vnútorný kľud, určité psychické podmienky. Verím, že príde čas, keď sa na vec budeš cítiť viac. Páči sa mi Tvoj záujem o knihy, ktorý je v Tvojom živote jednoducho zásadný a bez nich si Ťa ani ja, ani Ty seba, nevieme predstaviť. Je to asi jediná činnosť, ktorá napriek tomu, že vyzerá úplne pasívne, je aj tak obohacujúca a silne subjektívne prospešná. Preto sa jej určite drž a prajem Ti mnoho príjemných čítaných textov a písmeniek aj v ďalších dňoch. Maj sa pekne a želám hojne dobrého spánku. Embarassed giving a hug

***
Ahojte všetci.

Žiaľ, dnešný deň bol dosť ťažký pre mňa na psychiku. Celkovo už v noci som sa cítil zle, ráno som bol v depresii a pracovná doba mi následne plynula ruka v ruke s mĺkvosťou, nekomunikatívnosťou, smútkom. Bolo mi aj vyslovene zle, úzko. V nákladnom výťahu, kým som išiel dolu pre tovar, mi tiekla aj slza a musel som skrývať lesklé oči pred kuriérom. Embarassed Šéfka mi naznačovala, že "mi svedčí viacej, keď sa usmievam". Kolegyňa sa ma pýtala, či som ticho kvôli niekomu na pracovisku. Len som to zahovoril rečami, že "mal som zlý víkend" a že "cítim sa ešte z víkendu oťapene".

Niekedy okolo 15:00 sa to už zlepšovalo, slzy už neboli. Mal som ale naďalej stavy červene, mal som pocit odporu voči sebe samému, keď som náhodou išiel okolo zrkadla alebo odrazu. Celkovo bolo dnešné znechutenie a smútok orientované proti mne, proti môjmu telu, mojej osobe. Sám seba som nevedel vystáť. A vlastne, keď to tu takto opisujem, tak znovu cítim, že je to naďalej aktuálne aj teraz večer. Embarassed

Neskôr doma som sa najedol, zjedol som dnes 8 tisíc kJ, čo mi príde v norme. Prichystal som si veci, upratal a následne som si spravil študijnú seansu, s ktorou sa Vám, priatelia, zverujem dolu v téme o (samo)štúdiu. Večer o 18:30 som mal 2 kofexy. Dnes som si kúpil jeden obed, jeden sprej do topánok, 2 knihy v online-antikvariáte, čiže bol to pomerne nákladný deň. Zajtra trochu ušetrím, lebo budem obedovať len z domu 2 rožky. Natreté sú strašne kalorickým maslom Rajo, ktoré mi veľmi chutí a zasýti ma. Energeticky sú tie 2 rožky jak normálny chod obeda. Ale výhoda je, že sú finančne veľmi lacné oproti riadnemu obedu. Embarassed

Dnešok hodnotím na 2-. Dal by som aj 3-, ale študijnú seansu hodnotím ako úspešnú, tak zas ten deň nebol úplne zlý. Dokonca aj v práci boli ku mne milí a povinnosti dobre odsýpali, takže nemôžem kvôli depresívnemu útoku odsúdiť celý deň. Embarassed

Prajem Vám, priatelia, dobrú noc a príjemný utorok. Nech sa Vám darí. giving a hug
Ďakujem za prečítanie.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 27 september 2016 - 0:27

Ahoj Matej!

Mrzí ma, že dnes Ti deň priniesol nielen milé drobnôstky, ale aj problémy v práci. Myslím si, že spolupracovníčky Ťa už poznajú natoľko, že niekedy to nie je zrovna to, čo by si priali. Na druhej strane sa domnievam, že aj kúpa (antikvariát) má svoje čaro a asi Ťa to aj tak aspoň pomenej potešilo, že sa Ti podarilo zohnať to, čo si potreboval.

Ešte by som len dodal, že aby si na seba nebol tak prísny či už v zjedených kalóriach, alebo v sebasledovaní. Každý sme nejaký..., ale hlavne Ti aj tak držím palce.

S priateľským pozdravom Tuto it is perfect

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ut 27 september 2016 - 18:46

Ahojte bojovnici, dnes mam za sebou prvy den v staciku a mozem povedat, ze sa dalo. Ludia su tam vseliaky zato personal TOP. Pomerne dlho casu je medzi terapiami ktore som si kratil prechdzkou do bufetu s chalaniskom z davnejsieho pobytu v spitali ale aj pofajcievanim(( mam take obdobie...Verim, ze ked sa trocha otukam bude este lepsie. Bol som sa aj previest na bicykli. 

Matej obdivujem tvoju vydrz. Do coho sa pustis to ti ide podla mna senzacne.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 27 september 2016 - 23:02

Ahoj CHIAMAN,
verím, že sa na stacionári "oťukáš" a bude Ti tam dobre. V dávnejších časoch som chodil do stacíka v krajskom meste a bolo fajn. Podobne ako Ty som si chválil personál a po čase aj spolupacienti boli OK, teda aj viac ako len OK.

Držím Ti palce, aby si bol čo najskôr fit. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 28 september 2016 - 6:36

Ďakujem Vám, @Tuto a @Chinaman, za podporu. Ste super. Chinaman, želám Ti mnoho zdaru na stacionári, verím aj ja, že Ti bude prospešný a prinesie Ti zaujímavé pohľady, skúsenosti, možno aj kamarátstva. Smile Tuto, držím Ti palce u dnešného zubára, myslíme na Teba. community together

Ako som sa rozpísal v rôznych témach na fóre, tak som dnes ráno vstal už o 4:30 na živé sny. Neviem, či to súvisí s nábehom na depresiu, nechce sa mi ale o tom špekulovať, pretože ranné pesimum sa nedostavilo zatiaľ - skôr cítim kladné pocity, nádej, energizovanie, tešenie sa na dnešné aktivity a určite aj na kofolu. Mama spí v obývačke, tak už netrpezlivo očakávam, kedy vstane, aby som si mohol ísť cez obývačku do kuchyne spraviť raňajky, dám si kávičku a bude treba potom aj sprcha a vôbec ranná hygiena. winter Dnešný deň vnímam zatiaľ kladne. Známku stavu nebudem udeľovať teraz, lebo by som si musel dať kvôli svojej hnusnosti päťku. Embarassed Ale stop, nechcem rozoberať negatívne javy a pocity - musím sa sústrediť na niečo pekné, kladné.  Embarassed

Prajem Vám, kamaráti, príjemný štart do nového rána a pekný deň.  giving a hug A myslite na samé pekné veci, ak sa dá. Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll St 28 september 2016 - 9:33

Ahojte Wink

tak mam sa tak všeliak ....už mi ani nevadí to skore vstavanie....teraz ma trápia uplne iné veci teda teraz dosť riešim pracu....tak sa nad tym zamyslam....a zatial si nepripuštam myšlienky, že som na nič a že som zlyhala...a že možno nikdy nebudem pracovať very unhappy  ale nie preto, že by som nechcela ale nemožem.....nemôžem nič najsť bez nočných zmien...a to ma trapi.... very unhappy a vlastne ovela viac ma trápi to, že som si uvedomila že ani len 12-ku nezvladnem...takze tak....som sklamana zo seba...snad to prejde...beriem aj antidepresíva.....mozno 8 ako tak by som zvladla.....ale to je dost obmedzujuce vedieť ....

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 28 september 2016 - 14:01

Ahoj Matej,
tak dúfam, že Ti dnešok prinesie aj kladné zážitky a na jeho konci aj lepšie "hodnotenie" oproti skorému ránu.

.............

Ahoj Mischelll!
Myslím si, že s tou prácou budeš postupne v pohode. Sám viem, že tieto záležitosti nie sú vôbec jednoduché, ale na druhej strane ani jednoznačné. Niekde tam určite Ťa čaká zamestnanie, ktoré nielen zvládneš, ale aj s ním budeš spokojná. Určite sa nevzdávaj a poteš sa aj prípadnými menšími úspechmi.

.............

Ahojte,
tak ja som dnes celkovo ešte dohromady nič nezažil, teda okrem zubára. Dosť som zaplatil, robil mi hneď dva zuby. Vylámané zuby Dá sa napísať, že som to zvládol dosť dobre. Akp. som ešte poriadne neporobil, hlavne sa však teším na dnešné Zello. Myslím, že v rámci dňa bude ešte čo napísať.

Majte sa pekne, s pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 28 september 2016 - 23:31

Ahoj Mischelll,
pravdepodobne spíš, odpočívaš. Chcem len toľko, že za asi pol hodinku začne deň, ktorý prislúcha k Tvojmu menu:

Všetko najlepšie k meninám!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 43 Beautiful-day-With-beautiful-flower

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 88 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 65 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore