Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chcem sa pacit sama sebe

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Rastlenka Ut 29 marec 2016 - 16:57

Ahojte, rozhodla som sa zalozit svoju temu o chudnuti, resp. o zmene zivotneho stylu.

Ja som zacala priberat uz pred chorobou a urcite za moju tucnotu nemozu lieky, ale skor pocit nedostatku lasky, ktory nahradzam jedlom. Jest mi chuti, apetit mam velky, prinasa mi to prijemne pocity a je to najjednoduchsia cesta ako niekedy zaplnit prazdnotu.

Nejaky pohyb mam, kedze mam psika. Nuti ma to chodit na prechadzky. Dalo by sa aj viac. Minule leto som kazde rano, kym nebolo horuco, chodila behat a zvysovala som pocet koliecok az na 10x220m. Aj sa mi podarilo schudnut skoro 12 kg. Ale potom som sa prestala hybat a isli nejake kg naspat.

Pred tromi tyzdnami som mala na vahe 100kg. Dnes po sviatkoch 98 kg cca. Skusam jest vegansku stravu aj kvoli chudnutiu aj kvoli zdraviu aj kvoli zvieratam, ale nie je to este 100%. Chcela by som pridat opat nejaky sport, tak uvidim ako mi to pojde.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  opadané lístie Št 31 marec 2016 - 9:23

tiez by som sa chcel pacit sam sebe. mat nadvahu je pre mna nieco nove, hoci uz ju mam asi dva roky laughing , ale vzdy som bol dost chudy, kym som nezacal papat lieky. prve roky som vela nepribral, ale postupne sa to zbieralo a celkovo som doteraz pribral 20 kg. suvisi to urcite trosku aj s vekom (hoci som stale mlady) a s tym, ze sa uz dlhsi cas nevenujem ziadnemu sportu. snazim sa preto aspon stravou trosku s tym pohnut, ale casto mam slabu volu a jednoducho sa prejem, ked mi nieco velmi chuti. Rolling Eyes

drzim Ti palce, Rastlenka. mozes nas potom informovat, pre aky sport si sa rozhodla a ci sa Ti dari chudnut. winking
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Rastlenka Št 31 marec 2016 - 10:03

Ahoj, dakujem Smile Obcas sem nieco napisem, ze ako sa mi dari alebo nedari. Zajtra je prveho Very Happy
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Helen82 Po 18 apríl 2016 - 23:34

Ja mam 107,3 kg pri vyske 178 cm a mavala som pred chorobou 65 kg + -. Chcem sa zmenit, pacit a schudnut. Svagrine a kazdy okrem svokry, ktora ma depresie je kazdy stihly. Chcem byt aspon o 20 kg lahsia....
Helen82
Helen82
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 18.04.2016
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Zvolen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: bipolárna porucha, schizpafektívna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Depakine Chrono 500 mg 2xV, Tianeptin R, V

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  opadané lístie Ut 19 apríl 2016 - 10:23

ahoj, Helena. ja myslim, ze ten dolezity zaklad mas- tuzbu. od toho sa da odrazit. mozno by bolo dobre si nieco nastudovat o strave, ak si tak este neurobila. napriklad Matej si aj pocita prijatu energiu pomocou kalorickych tabuliek, ale o tom by Ti viac vedel povedat on. chapem, ze pri niektorych liekoch je schudnut takmer nemozne z roznych dovodov. cital som na forach, ze prave z depakine vela ludi pribera, ale neviem ci je to aj Tvoj pripad.

ja tiez chcem schudnut. na pohyb nemam energiu, tak sa snazim aspon stravou s tym trochu pohnut.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Helen82 Ut 19 apríl 2016 - 17:20

ono pri dvojickach mi stale moje odhodlanie na niecom stroskota
Helen82
Helen82
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 18.04.2016
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Zvolen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: bipolárna porucha, schizpafektívna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Depakine Chrono 500 mg 2xV, Tianeptin R, V

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Delena strava

Odoslať  Tatanka St 20 apríl 2016 - 18:52

A co takto vyskusat delenu stravu? Mamina kolegyna nou krasne a bez bohybu schudla z vysokej nadvahy,mne sa pomocou nej a pocitania kaloriii na kaloricketabulky.cz podarilo v kratkom case dat dole 4 kila. Problem vsak je, ze som to po case nechala.No nepriberam uz, odkedy som vysadila olanzapin. Zislo by sa mi dat dole aspon 10 kg nech som na tej vahe 65 - 63 kg. A nech sa pacim sama sebe viac Smile Drzim nam v nasom odhodlani vsetkym palce it is perfect

_________________
You never know how strong you are until being strong is the only choice you have. Bob Marley
Tatanka
Tatanka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 17
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 24.12.2015
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Rastlenka Po 5 marec 2018 - 1:42

Ahojte. Zobudil ma sen, bol neprijemny. Casto sa mi stane, ze sa zobudim na sen a ozve sa choroba resp. tie chorobne stavy. Davno som tu nebola a teraz mi vas " nahodou" google nasiel cez moj nick. Mozno ten sen ma chce posunut dopredu. Lebo aj co sa tyka vahy mojej, mam zhruba rovnako ako ked som pisala prvy prispevok do tejto temy. Tocim sa v kruhu, aj ked sa snazim sama sebe pomoct. Neviem, ci tu je tema na sny . . Ale chcela som si ho zapisat aspon do dennika. Idem na chvilocku pozriet, co tu nove:)
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Tuto Po 5 marec 2018 - 2:07

Ahoj Rastlenka!
Výklad snov bol dlhé storočia považovaný za niečo veľmi seriózne. V dvadsiatom storočí už patril skôr k šarlatánstvu. Momentálne je akási renesancia výkladu slov z psychiatrického a psychologického pohľadu. Viem, že sa tomuto venoval Prof. Hašto, bývalý primár psychiatrického oddelenia nemocnice v Trenčíne. Na druhej strane venoval sa najmä ostatným psych. ochoreniam a snom psychotikom pomenej. Niečo také ako snáre, "veštiace", horoskopy... sú v podstate na nič.

Verím, že Tvoj životný kruh sa preborí a Ty budeš víťaziť už len s všednými problémami. Tuto

..................................
PS: práve sa asi po štvrté pokúšam zaspať, mám v sebe lieky na spanie, takže ospravedlňte kvalitu príspevku

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Pre Tuto

Odoslať  Dušan Po 5 marec 2018 - 4:42

ahoj @Tuto,
nevim ci urobim dobre ked ti poradim tak ako nie doktor,z toho co citam si si dal uz 4 davku na spanie,
skus vysadit liek na spanie na jeden dva dni a potom si ho daj,
u mna to funguje jedine pri prilezitostnych zabavach,ked pijem,a zhodnotim ze mam dost alka v sebe neberem davku na jeden den,a na druhy den ked dam,zaspim jak babatko

ahoj baby

krasa neni len o tele ale aj o tvary ci hlave,no a prave hlava potrebuje taktiez svoju krasu ak to takto nazvem,narazam na to ze ked si viete upravit jedalnicek ako nakupovanie,varenie,davkovanie vam to dopomoze schudnut ci drzat sa a zit zdravsie,

ja som takto ako som tu na fore objavil výrok...zdravsi zivotny styl,schudol pred par rokmi behom pol roka na - 32kg,bolo to len cisto uz ako som pisal,nakupovanie,varenie a davkovanie.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Pekný vecer

Odoslať  Laurenka Po 13 apríl 2020 - 22:18

ahoj ja sa snazim schudnut uz par rokov stale sa mi horko tazko podari dat dole 4 kila a potom ich priberiem naspat a ak si uz nedamvobec ziadny pozor tak aj nieco viac.Chyba mi taka silna dlhodoba motivacia.Mam tera,82 kil pricom predsviatkami to bolo 2 kg menej.Mamtuzbu sa dostat na tych vysnenych 68 ale zaroven mam pocit ze to chce velmisilnu a dlhu sebadisciplinu co ja bemamPtri liekoch mi velmi chuti som schopna jest vsetko najmenej mi chuti maso ale to nie zas taja vyhoda lebo o to viac potrebujem mucnych zemiakovych a ryzovych jedal.Skusala som podla rad mojej psychiatricky jest viacej ovocia a zeleniny.Vyjde to dost draho a potrebujem stale cestovat do mesta.Doma mam len zavaraniny a kyslu kapustu a v obchode maju len pomarance jablka banany a kapustu aj to nie vzdy.Kupujem si aj nizkotucne biele jogurty ktore s vlockami zasytia dobre ale to su len ranajky.Najvacsi hlad pride na mna vecer.Ked si dam zdravy obed vecer sa to da vydrzat len s tvarohom.Ale pride mi to stale dokola to iste.Mam taky pocit ako sa tu spominalo vyssie ze to nie je o hlade ale o hlade po laske
Anonymous
Laurenka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chcem sa pacit sama sebe  Empty Re: Chcem sa pacit sama sebe

Odoslať  Tuto Ut 14 apríl 2020 - 14:05

Ahoj Laurenka!
Za seba len toľko, že mojou hmotnosťou sa síce nezaoberám až do takých detailov, ale mal by som. Tu na fóre je v tejto veci najzbehlejší administrátor Matej, a to s výbornými výsledkami. Chudnutie je pre nás veľká téma, lebo viaceré aj nutné lieky môžu spôsobovať a spôsobujú výrazný nárast hmotnosti. Vlastne tak nemalej skupine chorých pribudne problém s nadváhou, alebo obezitou. Budeme Ti povďační ak sa zapojíš do diskusie o priberaní či chudnutí. Tvoje poznatky a skúsenosti sa jednoducho rátajú... S pozdravom a prianím splnenia zadaného cieľa Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore