Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 30 z 91 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 60 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger So 7 november 2015 - 12:54

Congrats, Matej it is perfect Drzim palce, aby sa Ti tieto ciele splnali bezbolestne:)

Fu, 8000 kJ? Shocked To si neviem ani predstavit. Ale tak bude treba dokopat sa k tomu... A vecere mavam praveze hrozne lahke ,pokial si nieco dam k jogurtu, tak je to uspech. Ale na druhu stranu som v PK mavala normalne teple jedlo, taka normalna porcia, a i tak som chudla. Mozno je to rozhadzanou cukrovkou... alebo som si fakt totalne dosr... metabolizmus. scared2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 november 2015 - 11:18

Matej napísal:
Nový cieľ do ďalšej soboty: 76,5 kg, 94 cm.

Dnes mám 77 kg a 95 cm. Pomaly to ťahalo na 96 cm, keby som "vyvalil bok". Smile Takže týždňový cieľ nesplnený. very unhappy

V podstate sa ani tomu nemôžem čudovať, nakoľko som nezvládal ľahkosť večerí a jedol som dosť sladkého. Niektoré dni zaznamenali aj 9500 kJ. Celkovo som rád, že som aspoň nepribral. Skúšal som "sladký režim stravovania". Teda jesť výdatnú sladkosť na olovrant a na večeru, namiesto normálneho jedla. Zraky mi padli na Siestu orieškovú, ktorá má len 750 kJ, takže olovrat+večera by mala sotva 1500 kJ. Na druhý deň mi však objem stravy chýbal a zlyhal som na večerných prežieraniach, ktoré sa žiaľ kvôli nadčasom v práci opakovali aj na tretí deň.

Zdá sa, že by som mohol mať "sladké poobedie" (Siesta na olovrant+Siesta na večeru) len obdeň. Totiž na ďalší deň by som mal objemovo normálnu stravu, ktorú by som sa snažil držať pod kontrolou, aby neprerástla do spontánneho prežierania a šialených chutí.

Takže opatrenie na ďalší týždeň: mať obdeň sladké poobedie.

No fasa. Smile
Nový cieľ do novej soboty: 76,5 kg a 94 cm. it is perfect Vlastne zostáva pôvodný. Zostávajú aj opatrenia, menované v príspevku vyššie. Smile

Do boja, priatelia! Smile A ako sa Vám darí zápasiť s chuťami a tukmi?  Wink
Mne celkovo to ide veľmi pomaličky - za tento rok 2015 som dal dole 2,5 kg a 3 až 4 cm. Čiže len trošku.  affraid Ale rok ešte nekončí! Zostávam optimistom, že ešte do Silvestra nejaké výsledky budú.  Yes  Applause

M.
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka So 14 november 2015 - 17:50

Matej, mne sa veru chudnutie pomocou orieškovej Siesty príliš nezdá, sorry lol! Nechceš radšej namiesto vymýšľania takýchto fínt normálne zdravo jesť?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 november 2015 - 19:23

Joj, ako veľmi by som to chcel. Ale keby som dokázal normálne zdravo jesť, tak by som nemusel vôbec riešiť chudnutie. Skrátka ja som furt hladný. Nezasycujú ma bežné jedlá a bežné porcie. 9 tisíc až 10 tisíc kJ je u mňa často nutnosť, inak som veľmi agresívne hladný. Tú Siestu som skúšal preto, lebo je málo kalorická a jej cukor ma dokázal výborne zasýtiť na celý večer aj poobedie. Avšak zas mi tam vadila tá máloobjemovosť, takže som na druhý deň večer už zlyhal nekontrolovanou pažravosťou.

Strašne závidím ľuďom, ktorí bežne bývajú zasýtení a najedení. Dokonca často vedia povedať sami od seba jedlu nie, napr. zabudnú raňajkovať, alebo zabudnú na olovrant. To sa mne nemôže stať, ja keď nejem aspoň každú hodinu dačo, tak hneď to udrie do hlavy a do psychiky.

Som závislý od jedla a ťažko teda mi je normálne zdravo jesť. Kiežby som normálne zdravo mohol jesť. very sad2

very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav So 14 november 2015 - 19:31

Matej, možno by si fakt ocenil tú knihu Jidlo na prvním míste:
http://uloz.to/xusKZadj/dallas-a-melissa-hartwigovi-jidlo-na-prvnim-miste-zip

tam to berú aj vedecky, aj zo skúsensoti, aj experimentom na čitateľoch + to najdôležitejšie experiment každý sám na sebe. A zdôvodňujú tam prečo sú také agresívne hlady a ako to funguje a že je možné to zvládnúť proste zmenou. Chvíľu to potrvá - sľubujú ale že za 30 dní sa to dá zvládnuť. Vzhľadom k tomu, koľko ľudí to prečítalo a používa verím, že je to dosť stabilný prísľub toho, že by to fungovalo aj u teba. Ty si tiež tak vedecky založený človek - počítaš si kalórie vymýšľaš teórie... tak by ti to azda pasovalo.

Ja som teda prečítal zatiaľ do polovice knihy. Skončil som kapitolou čo nejesť a pomaly pokračujem kapitolou čo jesť teda... a riadim sa tým tak nejak rámcovo. Stále predpokladám, že som v tej "teoretickej" časti, kde mám pochopiť čo a prečo a očakávam nejakú "výzvu" tak a toto robte 30 dní... ale aj bez tejto výzvy teda cukor obmedzujem výrazne. a pár ďalších vecí.

Držím palce!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 november 2015 - 20:59

Vďaka, X, za knihu. Už som si väčšinu z nej aj prebehol v priebehu uplynulej hodiny. Vyzerá to veľmi dobre, no opäť narážam na svoju neslobodu - totiž žijem u rodičov a mama chce, aby som jedol jej jedlá. Ona totiž nevie variť iba pre 1 osobu (pre otca), ale spraví toho vždy plný hrniec, pričom otec chce jedno jedlo jesť iba jedenkrát. A aby to nemusela vyhodiť do smetiaka, tak chce, aby som to zjedol ja. very sad2 Čiže paleo-stravovanie sa tu dá realizovať veľmi ťažko. Ja by som napr. z etických dôvodov bol rád vegetariánom, alebo sa stravoval úplne inak. Ale nedá sa. Ešte 8 rokov to potrvá podľa výpočtov, kým budem mať vlastný byt. very sad2

Dnes 11 100 kJ zjedených. Crying or Very sad A aj tak som hladný.

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Ne 15 november 2015 - 9:17

ja som sa, zial, vratil k svojmu zivotnemu maximu spred minuleho roku, a teda 84-85 kg. very unhappy
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ne 15 november 2015 - 9:39

Ja neviem ako to máš doma. Či vôbec nejde dohodnúť. Tiež neviem či je až taký problém to "dat" na 30 dní. Keby aj 30 dní sa čo to vyhodilo, je to lepšie ako z teba si urobiť smetnu bednu. Mne sa páči, že táto kniha nie je len o paleo. Je tam aj vegetariánska verzia ale hlavne, že si sám skusis za tých dní dní čo ti robí dobre a čo zle... 8 rokov stravy "lebo mama" mi príde dosť veľká cena keď aj samého by ťa ťahalo k inej strave trošku... ale nechcem pôsobiť zlo v rodine. Len ak si to vezmes čisté prakticky - z pohľadu mamy môže byť jedno či jedlo skončí rovno v kosi/záchode alebo až potom čo v tebe spraví sarapatu. Ja sa tie teraz idem potykat s tým, že asi nebudem jesť čo bude variť moja žena, alebo si len povyberam. Ale už som sa aj ju s tým zmieril...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 15 november 2015 - 21:14

Idem to znovu skúšať, tento raz podľa racionálnej stravy ako kedysi. Teda vyšvihnúť príjem na minimálne 8500 kJ bez výčitok svedomia, nakoľko môj bazálny metabolizmus+aktivita dosahujú okolo 11 tisíc kJ. Pri 8500 by som mal chudnúť približne 0,5 kg týždenne. Podľa Veselého stránky "chudnutie-ako.sk" mám nadváhu 5 kg. Takže teraz sa idem prepráskavať zeleninou, budem si ju aj osviežovať zdravšími tukmi alebo trochou soli. Doteraz zbaštiť 8500 až 9000 kJ znamenalo neúspech, teď to bude štandard, vďaka ktorému si môžem dovoliť 4 normálne chody a jednu drobnú sváču. Z tekutín pijem veľké množstvo silne sýtených minerálnych vôd s nízkym obsahom sodíka (asi 3-4 litre denne). Chudnutie nemá byť útrpné, jak mi v posledných mesiacoch bolo. Idem na to konštruktívne, pragmaticky a hlavne s pokojom. Veď na tom až tak v skutočnosti nezáleží... si hovorím. Shocked

Začínam hneď dnešným dňom. Dnes som zjedol 8400 kJ zhruba. To je v limite, takže super. Metabolizmus by som nemal mať spomalený, nakoľko som zvyknutý dlhodobo veľa jesť (nad 9000 kJ) a extra nepriberám aj tak. Takže zdá sa, že lieky mi spôsobujú nie spomalenosť metabolizmu, ale iba zvýšenú chuť do jedla.

Idem sa s tým lopotiť. Držme si palce. Smile
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Matej

Odoslať  tailori Ne 15 november 2015 - 21:40

Ahoj, sice jsem nikdy nepotřebovala hubnout, ale mám na sobě i členech mé rodiny vyzkoušené,že když vysadíš pšenici a cukr,jde hubnutí úplně samo a nemusíš nic počítat a tak.Cukr, pokud máš potřebu sladit,můžeš nahradit stevií, nebo javorovým sirupem,pšenici nahradíš žitem,nebo pohankou, nebo ovsem.Ale já se třeba obejdu úplně bez doslazování, stačí mi třeba v tvarohu chia semínka a oves a jablka, a je to sladké dost.
tailori
tailori
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 17 november 2015 - 16:32

Ahoj Tailori. Skúsim veru tú pšenicu a cukor obmedzovať. Smile Darí sa mi ich nahradzovať zeleninou, napr. včera v robote som sa mal na olovrant jednu veľkú tučnú uhorku. Dnes som si dával na olovrant okrem polievky aj zopár šťavnatých rajčín. Very Happy Nakúpil som tiež do zásoby mrkvy, ale kaleráb a ďalšie uhorky v Bille akurát nemali... Shocked

Dnes sme sa s otcom dohodli, že ide chudnúť. Už sa chystá na to roky, ale je troška pohodlný a nerozumie racionálnej strave a kilojoulom. Takže som sa mu stal mentorom, založil som mu účet na "kaloricketabulky.cz" a zapisujem mu tam stravu. On na počítači a internete nevie robiť, takže tieto zápisy a výpočty budem robiť ja. Teď má 103 kg a 121 cm pás, pri 184 cm výške. V jeho 61 rokoch veku už má znížený metabolizmus, s aktivitou len okolo 9500 kJ, celkovo sme si stanovili spolu limit 8000 kJ, takže snáď aj pri jeho výške taký chlap dokáže nebyť hladný. Uvidíme. On máva pevnú vôľu veľkú, lebo dokázal zo dňa deň seknúť s alkoholom a neskôr aj s cigaretami. Ale čo sa týka jedla... no čo povedať, chutí mu. Smile Seba vníma ako veľkého chlapa, ktorý vraj veľa má jesť, ale veru s takým bazálnym metabolizmom nečudo, že sa vyšvihol už na 103 kg. Má to zložitejšie, jednak sa málo hýbe (kvôli mozgovej príhode), a jednak kvôli veku. No ak by sa mu darilo držať limit na 8000 kJ, tak do konca zimy môže byť relatívne chudý a možno už ani na tlak lieky nebude potrebovať hádam... Very Happy

Budem ho kontrolovať a dozerať. Viem, budem otravný, ale on tak trochu chce ísť do toho, sám mi to navrhol a veľmi by chcel byť chudší. Len je ťažké mu prekonať to, čo nazýva pohodlnosťou. Yes

Mne sa zatiaľ darí od tej nedele držať racionálnej stravy. V podstate mi to navrhla filipka a inšpirovala ma, že nemám šalieť nejakými fintami, ale skôr sa vrátiť k overenému tradičnému... racionálnemu. Pretty good V tejto súvislosti ďakujem filipke! Applause

Držím Vám, priatelia, palce. Urobte si z chudnutia koníček a zábavu. Niekto to počítanie kilojoulov vníma ako nejakú záťaž, alebo niečo úzkostlivé, znervózňujúce. A pritom je to taká super sranda. laughing

Všetko dobré.
M.
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ut 17 november 2015 - 17:05

No u mňa v tomto chudnutí bieda. Ako mi bolo naznačené, v montérkach na bokoch majú byť po dva gombíky, mne už dva odleteli pri väčšom nadýchnutí  Embarassed. A to ešte mama narobila báleše a to som úplne mimo po stránke stravy. Nechcem ani moc počítať kalórie, aby som sa nedopočítal.

Matej, že pozdravujem otca, a že ho obdivujem s tými cigaretami. Nemal by nejaký tip pre mňa, teda vlastne by stačilo obmedziť... (?). Držím vám palce, aby vám to vydržalo a boli ste aj úspešní.

Za najhoršie považujem, že sa pri mojich návalových hnutiach mysli ohľadom chudnutia nechytám práve športu. V práci sa mi trošku svalstvo dalo dohromady, ale stále nič moc. O systematickom tréningu môžem len snívať. Keby som však zabral, mohli by byť výsledky pomerne rýchle. Trápi ma to a myslím na to. Raz sa mi to už podarilo, ale potom som zase nabral tuk. Stačili tri mesiace a bol som celkom fajn.  very sad3

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Losing-weight-drinking-lemon-water-mississippi-rate-62290
prek.: Motivácia, občas žiadna nie je.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 30 Tumblr_mt0wqvOzZN1rkwrneo1_1280
prek.: Dôvod trénovať: Lebo silná myseľ je vychovaná silným telom
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 30 z 91 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 60 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore