Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Práve som vstal

Strana 5 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Prave som vstal

Odoslať  regina St 7 september 2016 - 7:44

vstala som o 5,45 hod., tentoraz uz bez budika vychystat syna do skoly.
Ked o necelu pol hodinku odisiel, dala som si ranajky, sla som na net, pustila si nejaké pesnicky, popozerala, čo ma zaujima. Je 7,45 hod. pomaly sa oblečiem, nakrmim domacu zver Smile, vychystam sa a pockam na synovca, ktorý ma cestu do krajskeho mesta a berie nas  s mamou k lekarovi. Cítim sa fajn, vyspata, spokojná, verim, že už aj stabilizovaná.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 644
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Ne 11 september 2016 - 9:30

Zaspal som asi o 4:00, pričom som vstal asi o 8:40. Spolu som teda naspal asi 4 a pol hodinky, čo sa mi zdá ok. jumping

Cítim sa odpočinuto, ale nejaký povzbudzovač už tradične nebude chýbať. Smile
Hurá do nového dňa. cheers


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Po 26 september 2016 - 6:24

Netuším, či sa mám tešiť, alebo smútiť, ale pred pol hodinou som sa zobudil a neviem čo s tým, Dal som si aj malé raňajky a pozoroval, ako sa pracujúci ponáhľajú na smenu. V spánku som toho príliš nedal, je možné, že si počas dňa ešte zdriemnem... Tuto

Spím

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto St 28 september 2016 - 5:14

Ako to? Neviem. Jednoducho je už päť preč ráno a neviem akým zázrakom som hore. Je možné, že ma zobudil zub, ktorý nie je zrovna v dobrej kondícii a zároveň vedomie, že idem k zubárovi.

Vstal som niečo okolo štvrtej a neviem, či je to dobré,alebo nie. Cítim sa však odpočinutý a nemám zvlášť chuť ďalej spať. Pripadá mi to tak trochu ironické, že píšem o akožeprobléme spania z opačnej strany ako som zvyknutý.

Vzhľadom na to, že keď sa rozozvučí zubárska vŕtačka, naskakujú mi zimomriavky. Dlho som sa zubára nebál, ale po jednom zákroku nemenovaného doktora stomatológie mi už všetko nie je jedno.

Joj. Tie zuby. Ach, to vstávanie.

Pekný deň a pohodu v ňom praje Tuto
Dobré ráno!

Práve som vstal - Stránka 5 Good-morning-message-tablet-computer-screen-office-table-49408226
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej St 28 september 2016 - 5:38

Aj ja som akurát vstal, resp. zobudil som sa o 4:30 so silným snom z robotného prostredia. Totiž, ako nakupujem na nete tie knižky z antikvariátu alebo ten taurín, tak mi chodia výpisky, esemesky, že objednávku vybavujú, zásielku posielajú. Celkovo mám dojem, že táto komunikácia e-shopov je so zákazníkmi často na dobrej úrovni, takže zákazník vie, v akom stave má objednávku. Niektorí to riešia mailom, iní pridajú aj SMS. Zobudil som sa s tým, že navrhnem šéfke, že budem zákazníkom posielať z firemného telefónu esemesky a informovať ich, v akom stave je ich objednávka, že či sa kniha objednala, či je už na ceste, kedy asi príde. Lebo objednávanie cez kamennú predajňu je des a hrôza, oveľa lepší je v tomto náš e-shop. No ale stále sa nájdu desiatky ľudí každý týždeň, ktorí si nechajú objednať knihu práve u nás pri pokladni a často čakajú aj 2-3 týždne, kým to reálne dôjde. A navyše sú niektoré distribúcie, ktoré nás vopred neinfomujú, či kniha je na sklade, alebo nie, takže len za týždeň príde od nich tovar a môžeme len tipovať, či objednávka v nej bude alebo nie. Vtedy nás ide poraziť, lebo zákazník čaká 2 týždne a nakoniec mu zavoláme, že aj tak z toho nič nebude a je to akože vypredané. Chcel by som posilniť renomé našej prevádzky a nejak by som posielal sms, kde by som zákazníkov informoval stručne o stave objednávky. V momentálnom období to nepredstavuje až takú záťaž, nakoľko v notesi máme asi tak 20 objednávok, ktoré sa v posledných 2 týždňoch dajú považovať za aktuálne. To sa dá. Horšie je to na Vianoce, kedy som vyťažený a aj objednávok je veľa. Vtedy sú však vyťažení aj kolegovia/kolegyne, takže viem, že trebárs minulé Vianoce sa dosť obtelefonovávanie zanedbávalo a dokonca často došlo k situácii, že kniha neprišla, bola vypredaná alebo rozobraná, a pritom sa zákazníkovi nedalo vôbec vedieť, že už na ňu nemá čakať. A to ju často chceli práve pod stromček dať. Keby som sa tejto agendy trochu ujal, tak by som sa mohol pre túto vec alokovať, a mohlo by to byť lepšie.

Naplnilo ma to akousi nádejou, že by som mohol byť užitočný a že by som podporil povesť prevádzky. Už dlhšie som túžil mať prehľad o zákazníckych objednávkach, nakoľko práve ja vybaľujem a nahrávam tovar, takže by som mohol hneď pri krabiciach vytriediť to, čo mal niekto objednané. Dáva to logiku, že? Šéfka mi toto už dávnejšie nepodporila, lebo mám ako telefonista zlú povesť, zdám sa jej neobratný pri telefonovaní, čo mi naznačili viacerí (niet divu, keď mám pri tom úzkosť). Ale toto by bola vec esemesiek, takže by to bolo, myslím, ok. Smile (Ale zas kolegyne robia inak dobrú prácu, obtelefonúvajú veľa, pričom túto agendu by som im ponechal samozrejme naďalej, určite nie som typ, ktorý by šiel dobrovoľne do telefonovania).  Embarassed  Wink

A takéto sny sa mi teda snívali teraz nadránom. Som sa priam zobudil celý energizovaný, že hurá, idem do toho. Trochu ma to aj psychicky povzbudzuje, hoci neviem, či moje skoré zobudenie o 4:30 s nemožnosťou spať nesúvisí s poslednými tendenciami k depresii. Fajny a Tuto ma povzbudili v téme o tauríne, pričom asi som proste človek s poruchou, ktorý si svoje ochorenie musí kompenzovať vonkajšou podporou, vrátane stimulantov v rozumnom množstve. Teším sa, keď mi prinesie kuriér tie taurínové kapsule. Musím vydržať asi ešte 2 dni. scared Na jednej stránke písali, že schizofrénie sa nedajú liečiť, dajú sa iba kompenzovať, že reku taký je stav súčasnej medicíny v tejto oblasti. Ale vďaka Bohu aj za to. Veď to nie je ani zďaleka málo, nie?

Uvidím, aký budem mať nový deň, trochu sa naň aj teším. V robote neočakávam nič ťažké, proste sústava po sebe idúcich úloh, tak snáď to zvládnem. Uvidím, ako na tom budú nálady. Asi si pôjdem do supermarketu pred smenou kúpiť kofolu bez cukru, nech mám trošku inú chuť na jazyku a zároveň osvieženie (dokonca kofeínové). Smile

Držme sa, priatelia, ďakujem Vám vrúcne za vypočutie môjho ranného buntošenia.


Naposledy upravil Matej dňa St 28 september 2016 - 6:03, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : doplnenie textu, oprava preklepu)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej So 1 október 2016 - 17:52

Práve som vstal, spal som asi od 14:30 do 17:30. Trochu ma to mrzí, lebo tým pádom poobedie rýchlo zbehlo. Wink Čo už. winking Nechcem si z toho robiť výčitky, hoci cítim z toho pocity viny. Teraz sa oddám nejakej PC-hre alebo čítaniu. Prajem Vám pekný večer, priatelia. it is perfect Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Ne 30 október 2016 - 5:52

Práve som vstal, je 5:40. Úplne som zabudol, že sa mení čas, tak som myslel, že už bude 7 hodín. Dosť výrazne ma bolí hlava, tiež z toho soplím, občas zakašlem. Spravil som si 1,5 litra ovocného čaju (bez kofeínu) s 3 cukríkmi (t.j. 3 sacharínovými tabletkami ako náhrada bieleho cukru). Zdá sa, že mi 3 sacharíny na 1,5 litra čaju stačia. Aj tak má tento objem asi 500 kJ. Exclamation Ale to je jedno. Dôsledky vysadenia kofeínu ešte stále prežívam veľmi živo a aktuálne. Noc som mal zhruba pokojnú, bez bolesti, bez soplu, ale za to často prerušovanú, dosť som sa budil.

Prajem Vám príjemnú nedeľu. Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Ut 1 november 2016 - 9:08

Túto noc som mal trošku nekvalitnú. Zobudil som sa už okolo 3:20 a nemohol som zaspať. Tak som bol medzi 3:20 a 4:20 na počítači, až som počúval v posteli hudbu v sluchátkach. Ešte predtým som bol hore okolo 1:00. Skrátka som sa budil a mal som pomerne ľahký spánok. Vstal som teď o 8:00. Dúfam, že nekvalitná noc nebude mať fatálnejší dosah na tento nastávajúci deň a že budem mať dosť energie. Nemám si to už čím kompenzovať, tak musím dúfať len v prirodzené zdroje energie, akým je najmä práve ten spánok. Smile

Prajem krásny utorok všetkým! flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej St 2 november 2016 - 5:18

Dnes som sa zobudil akosi sám od seba pred chvíľou, asi o 4:40. Spal som kontinuálne asi 6,5 až 7 hodín, pričom včera poobede som zdriemol asi na 1,5 až 2 hodinky. Zdá sa, že mi to stačí. Trochu síce zívam, no unavený som len trochu, aj to hlavne z dôvodu včerajšieho večerného cvičenia (trochu svalovica). Cítim dosť smäd, ale nechcem buntošiť do kuchyne, keďže do kuchyne sa u nás človek dostane cez obývačku, a tam spí teraz mama. A do mojej šálky čaju v izbe spadla muška. Very Happy laughing A okrem toho ide o čierny čaj Pigi, obsahujúci čiastočne kofeín, a jemu sa teraz pri abstinencii vyhýbam, redukujem ho na minimum. Dokonca mám pocit, že keď som sa ho včera sem-tam napil (napr. pri liekoch), tak som bol po ňom unavenejší. Asi to mám tak už vsugerované, že veci s čo len troškou kofeínu sú fuj-fuj. Polícia

Stáva sa mi teraz už pravidelne, že sa budím v noci vyspatý. Buď sa budím viac ráz v noci (aj štyrikrát) a musím sa uvelebiť nejak inak, napiť sa, a následne sa snažiť opäť zaspať. Alebo sa zobudím nadránom, pred piatou, pred šiestou, a už sa cítim ako-tak vyspaný, že reku môžem ísť vstávať. Osobne toto považujem za prvé obrovské pozitívum vysadenia kofeínu - že dokážem mať natoľko hlbší spánok, že som vyspaný už po 7-8 hodinách a nepotrebujem viac spať, takže často nevyužijem ani služby budíka na telefóne. Dúfam, že tento trend bude pokračovať. Ak by naozaj pokračoval, skúsil by som robiť počas "čakania na kúpeľňu a robotu" aj čosi užitočné, napr. si čítať knižky do školy. To by bolo velice fajn, ak by som mal na to energiu už tak zavčasu ráno. Cvik 1 Lebo doteraz mi bolo ranné vstávanie skôr ťažké a budík ma musel vyslovene vyhnať z postele, a nie ešte aby som ja dobrovoľne si o nejaké hodinky privstal a robil dačo.

Veľmi dúfam, že toto pozitívum nezostane len zvláštnou anomáliou a nepravidelným javom súvisiacim s niečím iným, ale že to bude pokračovať na pravidelnej báze. Pretty good Applause

buntošiaci matej
Huge smiley Vybavené

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Pi 4 november 2016 - 7:10

Dnes som vstal sám od seba okolo 5:50. To považujem za super. jumping Večer som si ešte čítal knihu a zhasínal som lampu asi o 21:50, zaspal som asi do polhodiny, takže som spal aj niečo vyše 7 hodín. Zdá sa mi to postačujúce, čiže znížená potreba spánku po vysadení kofeínu naďalej pokračuje. Spánok som cítil hlbší, menej živosti snov, relatívne neprerušovaný. Spím

Dnes ma čaká trochu dlhý deň, ale snáď bude v pohode. Zírám Hlavne nech fungujú terminály na kasách! Error

Želám Vám blahodárny piatok, kamaráti, majte sa dobre. Držme sa. community together
pig

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej So 5 november 2016 - 7:52

Dnes som vstal opäť asi o 6:00. Bez budíka. Normálne sa zo mňa stáva ranné vtáča! jumping Do siedmej som sa viac-menej motal, buď v kúpeľni, alebo v rozhovore s mamou. A potom som bol na fóre. Ešte trochu zívam, ale vyzerá to, že energie by som mohol mať azda kontinuálne dosť, resp. dúfam v stabilné tempo. Spal som asi 8 hodín. Spím

Dobré ránko, priatelia. Dojatie 2

matej
Muzika

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 5 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej Ne 6 november 2016 - 7:26

Dnes samovoľné zobudenie o 6:15. Teda po siedmich hodinách, zhasínal som lampu o 22:50. winking

Pokračuje teda ranné vtáčatstvo - verím naďalej, že práve vďaka vysadenému kofeínu. Very Happy

Vo včerajší deň som dosť veľa spal. Neviem, či kvôli počasiu, alebo kvôli únave z týždňa. Skrátka som driemal aj doobeda, aj poobede - sumárne možno aj 5 hodín. Bál som sa, že či zaspím večer, ale o nejakej 22:00 som si začal čítať v posteli a do 22:50 mi oťaželi viečka a po zhasnutí lampy som prešiel do ríše snov. Sny som mal pokojné, na pozadí snov mi spravidla hrá v hlave nejaká hudba, ktorú si po zobudení dokážem ešte často hmkať. Okrem toho som dosť rozmýšľal o svojej súčasnej práci a o udržateľnosti súčasného životného štýlu v dlhodobej perspektíve. Polhodinku som ešte teda premýšľal, a reálne som vstal z postele o 6:45.

Rodičia hovoria, že možno v mojom rannom vstávaní nie je ranné vtáčatstvo a kofeín, ale skôr nezvyknutie na zimný čas. Totiž aj otec vstáva o hodinu skôr, než obvykle - je zvyknutý, že o pol ôsmej bývalo už pol deviatej. Ja si chcem ale určite udržať mienku, že je v tom zakopaný ten kofeín, lebo keď som ho bral, tak by som bol schopný vyspávať aj 10 hodín a bez budíka by som ani nevstal. Embarassed

Prajem Vám krásnu nedeľu, dobré ránko. cyclops
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore