Kauza Meretseger

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Kauza Meretseger

Odoslať  Meretseger za Pi 2 október 2015 - 10:10

Tož som si povedala, na základe prečítania Tutových "dobrodružstiev", že by som moožno tiež mohla niečo spísať, hoci to samozrejme nebude také hardcore...

Neviem, čím presne začať (a zrejme to celé bude trochu chaotické, ako moje gameplaye), tak začnem od začiatku.

Narodila som sa predčasne, nejaké dva mesiace pred termínom, a pri hmotnosti cca 450 g a bez reflexu cicať som skončila na nejaký čas v inkubátore, kde vraj do mňa museli pchať hadičku a tak nejak ma kŕmiť. Skutočne si však na to nespomínam. Inak však bolo všetko v norme.

Údajne som bola bezproblémové, živé dieťa, ktoré má prvú spomienku prekvapivo až zo štvrtého (tretieho) roku života. Toto bol totiž jeden zo zlomov, ktoré ma postretli.
Mám troch bratov, ktorí majú iného otca než ja. Ten je v pohode, môj i otčim, hoci ani jeden s nami nežije. Môjho otca si mama z nejakého dôvodu nevzala, zato sa vydala za jedného spočiatku očarujúceho chlapa a bla bla. Ten sa však rýchlo zmenil na tyrana, ktorý nás všetkých mlátil, hádzal predmetmi, pamätám si, ako som raz videla mamu bezútešne plakať na posteli a hlboko ma to zasiahlo. Tento *** nás prenasledoval i na dovolenku do Budmeríc a v noci mlátil sekerou do drevených dvier domčeka, kde som sa ja chúlila pod stolom a bála sa ako nikdy v živote. Našťastie ho odviedla polícia.
Asi nikoho neprekvapí, keď poviem, že mňa sexuálne zneužíval.

Tento *** má zásluhu na tom, že sa mi vplyvom stresu vyvinula cukrovka a pošahala osobnosť. Vraj pri súdnom konaní, keď ho pustili do jednej miestnosti so mnou a detskou psychologičkou, som prejavovala takú hrôzu, že ho museli okamžite odviesť. Dostal súdny zákaz približovať sa k nám, čo pochopiteľne porušoval a mňa uniesol. Jediné, čo si z toho pamätám, je to, ako som uňho doma hrala Tetris. Ďakujem bohu, že viac nie.

Keď mu otec mojich bratov dal opakovanú príučku a okrem toho proti nemu stálo celé mesto, postupne dal pokoj.

V štyroch som teda ochorela, také tie typické príznaky typu smäd, že som chcela piť z mlák, chudnutie, až tak, že to bolo podozrivé v škôlke a teda to povedali mojej matke, ktorá inak podľa mňa mala mnoho vecí ohľadom mňa na háku, i na to zneužívanie došla moja stará mama. Jedna z vecí, ktoré jej dodnes neviem odpustiť.

15.3.1996 mi bol diagnostikovaný diabetes a na dlhší čas som bola hospitalizovaná na Kramároch. Správala som sa hrozne, kradla som iným deťom jedlo, stále som chcela sladkosti, odmietala som pohyb, keď ostatní behali s ošetrovateľom hore-dole po schodoch. Asi boli celí happy, keď ma dobre kompenzovanú prepustili domov.

Na svojho otca si spomínam do siedmeho roku, potom nás navždy opustil. Nie, nezomrel, ale moja "úžasná mamička" ho vyhnala. Neskôr som na fotkách v rodinnom fotoalbume zistila, že mu povystrihovala tvár.

Inak nemôžem povedať, že moje detstvo bolo až také príšerné. Učila som sa vynikajúco, chodila na tanečnú i súkromne na angličtinu, vymodlila si morča a trpasličieho králika, mala paradoxne dobrý vzťah s bratmi. Prečo paradoxne? Nuž, najmladšieho už dlhšie nenávidím a ten stredný ma v desiatich rokoch začal takisto zneužívať.

Neskôr som si uvedomila, keď to prestalo po pár rokoch, že mojej matke to bolo úprimne jedno. Musela o tom vedieť. Ale keď ma ten *** pred niekoľkými rokmi znásilnil a bola som nútená povedať jej to, aby mi ako právnička pomohla, obvinila ma, že si to celé vymýšľam a chcem ho iba vyhnať z bytu. Nalomilo ma to.

..........................................

... pokračovanie onedlho...

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 804
Reputácia Reputácia : 160
Dátum registrácie : 18.09.2015
Vek : 26
Bydlisko Bydlisko : Z SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Elicea, Lamotrigin, Trittico

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kauza Meretseger

Odoslať  Meretseger za Pi 2 október 2015 - 11:26

Ako-tak normálne som fungovala do 17-tich, na prelome 16-ky a 17-ky som dokonca začala s cosplayom Lary Croft. Tomb Raider som pritom začala hrať v desiatich rokoch (a prvý diel dokončila o 10 rokov neskôr, no hanba).
Potom ma opäť kontaktoval ten prvý trojhviezdičkový *** a ja ako prvotriedna naivka som sa dala nachytať. Tentoraz sa správal ukážkovo, hoci niečo v ňom bolo slizké. Keď sa to dozvedela moja matka, osvetlila mi minulosť a ja som ho poslala, kam patrí.

Na Vianoce 2009, krátko pred mojimi 18. narodeninami, ma celá republika vysmiala za moje cosplaye. Spätne si musím priznať, že boli úbohé, ale až takýto primitivizmus som si od ľudí nepredstavovala, po konštruktívnej kritike ani chýru, ani slychu. Drvivá väčšina mi proste vulgárne nadávala. Hoci mi to v istom zmysle pomohlo, nalomilo ma to.

Jedným z mojich obhajcov bol i chalan z Blavy. Vďačne som mu odpísala, potom sme nadviazali rozhovor i na ICQ. Keďže k sexu mám veľmi zvláštny vzťah, nerobili mi problém virtuálne súlože a začala som ho vnímať trošičku ináč. Mimochodom, s takýmto niečím nemám problém ani dnes, s tým rozdielom, že teraz si z dotyčných úchylov robím nehanebnú srandu.

Toto však úchyl nebol a súhlasila som s reálnym rande. Videli sme sa potom doslova párkrát, ale ja som sa šialene namotala, možno i preto, že to bol prvý muž, čo sa tváril, že ma má rád úprimne. Okrem toho som od neho dostala prvý bozk, no kto by sa nenamotal...

Keď mi onedlho pri mojom vyznávaní lásky zmätene odpísal, že ma predsa pokladá len za kamarátku, nastal ďalší zlom a ja som sa 4.8.2010 začala rezať. Najprv som to hádzala na mačky, potom sa to už nedalo, ale rezala som sa veselo ďalej. Viedla som za to s matkou celú dobu krvavé (doslova) hádky, ale tak či tak ma táto závislosť drží s prestávkami už päť rokov.

V škole ma v maturitnom ročníku začali šikanovať kvôli tomu, že som odmietla ísť na stužkovú, navrhla, aby sme za tie prachy išli radšej napr. do zahraničia a mali tak skutočný zážitok na celý život. Polovica až 3/4 triedy ma vysmiala, začala buzerovať, vyháňali ma z triedy kvôli pichaniu inzulínu, celá škola ma ohovárala kvôli cosplayom a sebapoškodzovaniu. Triedna tomu všetkému s úsmevom prizerala a za nelichotivé vyjadrenia na Facebooku sa mi ona i vedenie začali vyhrážať trestným oznámením.

14.9.2010 som začala chodiť k mladému, peknému, sympatickému školskému psychológovi. Okamžite som sa platonicky zamilovala. Keď som o niekoľko týždňov chcela vyskočiť v noci z okna, poslal ma k prvej psychiatričke.
Akonáhle som dostala lieky, slabý Zyloram a Chlorprothixen, priotrávila som sa nimi, ale nič sa mi nestalo. Ani to nik neskúmal, pretože som v tej dobe trpela ťažkými depresiami a v niektoré dni som nebola schopná vyliezť z postele, najhoršie to bolo po dobu jedného týždňa, keď som do seba pchala jedlo iba preto, aby som nebola v ťažkej hypoglykémii, ležala v posteli ako mŕtva ryba a uvažovala nad samovraždou. Na tú som inak prvý raz pomyslela v 12-tich.

V roku 2011 som sa úspešne dostala na všetky VŠ, kam som sa hlásila, napokon nad psychológiou v Bratislave a Trnave zvíťazila história v TT. Príliš som však do školy nechodila, nezvládala som kvôli psychike, a jediné, čo ma skutočne bavilo, bola latinčina.

Na jar 2012 som sa dostala do slušnej hypománie, avšak priamo na terapii som sa odporúčala do zombie-stavu disociatívneho stuporu a prvý raz sa dostala do Pinelovej nemocnice v Pezinku.

................................................

... pokračovanie onedlho...

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Meretseger za Pi 2 október 2015 - 12:29

Po dobu 3,5 roka som si "nahonobila" cca 10 pokusov o samovraždu a 9 pobytov na psychiatrii, z toho raz na týždeň v TT, inak vždy v PK. Každopádne, prvý pobyt bol úžasný. Ovládala ma hypománia, hraničná porucha bola v úzadí, na uzavretom som strávila dva dni (z toho jednu noc v sieťovej posteli, kde mi skoro švihlo). No a najlepšie z toho celého bolo, že som si tam našla veľkú lásku. Nie, doktor Vido to nebol:)

V PK som strávila 5 týždňov, nasadili mi Abilify a život bol príliš krásny na to, aby sme ho prespali. Keď som však prišla domov, psychiatrička mi ho vyhodila so slovami "Mňa nezaujíma, čo vám nasadili v Pezinku!" Okrem toho ma psychológ vyrazil. Nenávidím ho za to.

S priateľkou mi to vydržalo rok a bolo to jedno z najkrajších období môjho života. Ona sa už do PK viac nevrátila, keď ma však opustila kvôli inej, zosypala som sa a dobrovoľne šla do Pinelky. Okrem toho som 21.8.2012 začala chodiť k súčasnej klinickej psychologičke.

Zo školy ma vyrazili, keď som sa kvôli štúdiu v 2013-tom pokúsila skočiť pod vlak. Inak som v rámci TS stvárala všeličo, trávila sa liekmi, inzulínom, chcela skočiť pod vlak, pokúsila sa veeľmi neúspešne podrezať si v liečebni žily, etc. Prvé dva spôsoby sa mi takmer vypomstili v januári minulého roka.

Chodila som v tej dobe s jedným chalanom, ktorého som potom z Pezinka veľmi inteligentne poslala k čertu, avšak už veľmi hlúpo som sa s ním potom zas dala dokopy, pričom jemu išlo len o moje peniaze a celkovo bol ten vzťah absolútne toxický. Dvakrát ma dohnal k TS, prvý raz lieky + inzulín, druhý raz vlak.

Prvý pokus ma takmer zabil, a nebyť mojej rozlúčkovej SMS svojmu lekárovi, už tu nie som. Odkedy som na FB napísala rozlúčku a pohltala lieky, až po prebudenie na internom v Skalici, nepamätám si ani chlp. Tri dni na ARO v umelom spánku, avšak keď som sa tam prebrala, vraj som im všetkým veeľmi vulgárne nadávala. Chudáci.
Tento pokus mi vyniesol významné zníženie IQ, pošahanie pamäti, niečo ako epileptické kŕče a zatiaľ najdlhší pobyt v PK, 3 mesiace.

Bola som resuscitovaná, intubovaná, pripojená na umelú pľúcnu ventiláciu, či ako sa tomu hovorí. Po prebraní na internom som bola priviazaná k posteli, našťastie len obväzmi, tak som sa pomocou príborového nožíka, ktorý sa povaľoval na stolíku, vyslobodila. Mala som halucinácie, po stenách liezli tarantuly veľkosti dospelého človeka a trpela som paranojou.

S daným chalanom som sa inak rozišla až nedávno, potom, ako sa mi otvorili oči... a potom, ako som zrušila zasnúbenie. Som prvotriedna naivka a úplný idiot.

Aby som to trochu skrátila, v inej téme som spomínala pripútavanie k posteli. To mi začali robiť opäť na internom v Skalici, keď som sa tam ako blbá po hádke s mamou dorezala. Keď som sa tam ocitla kvôli ťažkým epileptickým kŕčom a horúčkou takmer 40 stupňov, priväzovali ma jedna radosť, ale vždy som sa vyslobodila, až kým na mňa nevytiahli remeň a pripútali ma tým. No a s tým som už nenarobila nič.

V PK som sa ocitla naposledy v júni a júli tohto roka, na neuropsychiatrii. Týždeň ma držali na uzavretom, pretože sa jednalo o môj druhý pokus s vlakom, ktorý už vyšetrovala i polícia. Keď som v poslednej chvíli uskočila, rušňovodič vyšiel von, začal mi nadávať a revízorke nakázal zavolať políciu. Ona ma označila za zdrogovanú.

Polícia dofrčala rýchlo a na priecestí ma už vrúcne očakávali dvaja policajti. Začala som pred nimi utekať, ale jeden ma rýchlo dobehol, zrazil k zemi a ako šteňa dovliekol k tomu druhému. Začali sa vypytovať, ako sa volám, koľko mám rokov, etc., a ja na to len: "A čo mi spravíte, ak vám to nepoviem? Zastrelíte ma?" Ten druhý ma tresol po zadku a vyhlásil, že mi spravia toto.
Dovliekli ma k autu, ktoré sa medzitým zmenilo na dve, pribudli i policajti. To som už zneistela, a na otázku, koľko mám rokov, som poslušne odpovedala, že 23. Policajt: "To nie. Ešte raz." Ja: "23, a myslite si, čo chcete!"
Hodili ma o auto, pretože som na výzvu nastaviť ruky len zdesene ustúpila, nasadili putá a viezli na stanicu do Kútov. Policajt sa ma pýtal, či boli tí prví nejakí zlí, tak som zamrmlala, že nie, čo nepočul, zabrzdil tak, že mi skoro vyleteli obličky nosom a zavrčal: "Niečo som sa ťa pýtal!" Tak som mu odvrčala: "Nie, a vy by ste tiež mohli byť slušnejší, veď žijete z našich daní!" Len sa zasmial, že z mojich teda určite nie.

Na stanici ma prehľadali, dali mi fúkať, vypočuli, pripútali k lavici a zavolali sanitku. Smer SI a následne PK, samozrejme. Tam som strávila dva mesiace, vrátila sa na konci júla, odvtedy sa 2× porezala, 1× predávkovala inzulínom a rozpísala druhú knihu. V prvej sú zážitky z prvých pobytov v PK, táto je skôr o HPO. Tož uvidíme, čo bude.

A tak...

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Pi 2 október 2015 - 22:22

Ahoj Meretseger,
Tvoj príbeh je zaujímavý, rád som si ho prečítal, hoci aj mal smutný podtón. Veru, naše kauzy nie sú v žiadnom prípade veselé. Želám Ti, aby to už len išlo k lepšiemu a ďalšie prípadné riadky Tvojho osudu boli zaliate optimizmom, nádejou, aj celkovým zlepšením. 
So želaním toho najlepšieho Tuto

Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4391
Reputácia Reputácia : 430
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  Michal za St 7 október 2015 - 9:41

Ahoj Meretseger, 
Na Tvoje riadky sa nedalo nereagovať! Pokúsim sa vyjadriť moje postrehy/pohľady co možno najpresnejšie a zároveň bez pozlatka a bez zbytočného mudrovania.Uff,bude to ťažké...
Predtým ako som si vyššie napísané precital som mal určitý obraz kto asi si a prečo to máš také aké máš... Áno boli tam z mojej strany jednoznačne predsudky. Donekonečna som špekulovalo, ci som urobil dobre keď som Ti fórum spomenul. Sám seba som sa pytal:A čo keď "ta holka" zareaguje tak ci onak, čo keď napíše to alebo to. Úplne hlúposti. Teraz vidím úprimného, bezprostredného človeka, ktorý síce poriadne trpí, ale napíše to priamo, neodbocuje, ani sa netvari tak alebo tak. Je za tým evidentne veľká bolesť, ale tiež by som chcel takto komunikovať, vedieť vyliať svoje trápenie takto otvorene. Pre mňa je práve toto hlavný Tvoj prínos pre mňa. Nechcem tým povedať, že ja alebo ostatní tu klamu. Ale čo sa týka konkrétne mňa, je pre mňa dosť často vlastne nemožné vyjadriť ako veci vidím ja. V takej chvíli si myslim:Toto mi nebude nikto veriť alebo Pomyslia si, že to vidím úplne čierno atď. 
Tiež som si položil otazku:Ako by som zareagoval, keby som zažil, musel zažiť to, čo Meretseger? Netvrdím, že sa viem vcítiť, lebo to nie je pravda. Ale odpoveď bola jednoducha:Toto by som nevydržal, nedokázal by som zostať "psychicky aj fyzicky"  zdravý. Odpoveď jednoduchá, lenže vôbec rozmýšľať nad Tvojim príbehom minimálne desivo mrazi...
Respektujem Ta a zároveň som úplne sebecký rad, ze nie som na Tvojom mieste. Vďaka takým ľuďom ako si Ty, si začínam vážiť to dobre co mam k dispozicii! 
Držím silno palce a ďakujem! 
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 268
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 31
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Meretseger za St 7 október 2015 - 18:52

Fuha, chalani, tak co vam poviem...
Tuto, dakujem Ti za prianie i za Lary, myslim, ze tu prvu som este ani nevidela.
Michal, cim viac premyslam, co Ti odpovedat, tym menej to viem. Trochu ma mrzi, ze z Tvojej strany boli predsudky, hoci neviem ake, ale kazdy mame nejake predstavy o druhom. A, koniec koncov, co si i mysliet o dospelej zene s dusou decka, co zanietene robi cosplay Very Happy Ale to ja len tak. Co sa tyka vyjadrovania, ako si si urcite vsimol, moja retorika je desna (zello) a slovne veru velmi casto neviem, co a ako to chcem vyjadrit. Chudak moja psychologicka. Ale viem, ze pisat viem, a ze dokazem i o bolestivych veciach.
Pokial ide o to, ostat psychicky a fyzicky zdravy... Nepodarilo sa mi to. Ako si na tom s anglictinou? (Prepac, ak si mi to uz pisal.) Ak dobre, na FB mam poznamku s nazvom "I'm sorry".
Michal, pribeh kazdeho z nas je "niecim smrcnuty", inak by sme neboli tam, kde sme teraz. Takze sa nechcem lutovat (beztak to robim viac nez dost) a pisat o sebe, aka som chudinka. Nerobi to dobrotu. Tak ci onak, som rada, ze si teda hadam i vdaka tomuto zacal vazit to, co mas, tak by to malo byt.
Takze vdaka, chalani, drzte sa!

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Michal za St 7 október 2015 - 20:42

Meret,tie predsudky boli preto,lebo ako uz iste vies,moja sestra ma HPO.Absolutne som nechapal,coze to "stvara" preco je v jednej sekunde (zdanlivo) uplne pokojna a o sekundu na to praskne skleneny pohar o zem,hystericky sa rozplace a utecie do svojej izby pricom celou silou tresknutim zavrie dvere.Nenavidel som ju za to presne preto,lebo som ani vzdialene nevedel co preziva...Zial,fungovalo/funguje to aj opacne.Mam neodbitne presvedcenie,ze ma poklada za lenivu trosku,ktora si oblubila chorobne stavy...Z mojej strany mi prostrednictvom Teba prisli vysvetlenia,pohlad z druhej strany.Prehodnotil som svoje postoje a vidim,ze segra so mnou neprerusila kontakt z nejakej arogantnosti alebo podobne.Proste ma problem(y),ktory(e) ja nemozem precitit ani keby som sa pokrajal...
Co sa tyka "dospelej zeny s dusou decka",co by si povedal na skoro 29-rocneho chlapa,ktoreho nesmierne hnevaju tak tazko pubertalne prejavy ako...Prepac nemam odvahu tu toto konkretizovat...hambim sa...
Co sa tyka slovneho alebo ineho prejavu:tak ako skresluje forum,tak skresluje aj zello.Mozes sa spytat ostatnych zellakov,ako som fungoval alebo skor nefungoval pred polrokom ja ci uz na fore alebo na zelle...Teraz sa staviam do pozicie akoze geroja,ku vsetkemu mam co povedat a este sa pri tom tvarim aky som len inteligentny a fundovany...je to klam...
Moja anglina je v pasme priemeru alebo mierneho podpriemeru.Byvali doby,ked som bol v Aj o dost lepsie.Byvali...
Musim sem napisat aj to,co ma teraz znova dobre s**e- pisanie akychkolvek prispevkov je pre mna utrpenie lebo som tazkopadny,smartfon nesmartfon je na**d.NEODPORUCAM!Musim koncit,aby ma zase samovolne neodhlasilo,lebo sa uz nezdrzim nasilia namiereneho na tento nestastny telefon...
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Michal za Št 8 október 2015 - 8:54

Este dodavam velmi dolezitu vec,aby nedoslo k nedorozumeniu: bojujem zo vsetkych sil,aby som Ta(Meret) neporovnaval s mojou sestrou.Ty si Ty,ona je ona.Ale je to tazke- neporovnavat...
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Meretseger za Št 8 október 2015 - 15:14

Kedysi mi hovorili, ze mam na svoju chorobu, ci skor poruchu (HPO) velmi dobry nahlad, uvedomujem si svoje chyby. A snazim sa pracovat na nich. Ale potom sa to opat zvrhlo a som zas typicky priklad hraniciarky, co sa leeen stale lutuje. HPO-ckari su dost na jedno kopyto, ako som si tak vsimla...
Takze v pohode, ked ma porovnavas.

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  xkrchnav za Ne 11 október 2015 - 17:31

Silná kauza, Meret... som rád, že prispievas sem aj na zello. Drz sa.
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1567
Reputácia Reputácia : 108
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Zobrazit informácie o autorovi http://krizovatkaduse.osvobodse.cz

Návrat hore Goto down

Odoslať  Meretseger za Ne 11 október 2015 - 17:52

Aj Ty sa drz giving a hug

Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Ahoj Meret,

Odoslať  Lucka za Ut 12 apríl 2016 - 10:51

veľmi Ti fandím.
Láme to srdce, čítať Tvoje riadky, ale ide z toho aj ohromná sila.
Verím, že každého človeka, čo si to prečíta, sa Tvoj príbeh dotkne.
Mám bývalú spolužiačku, tiež má HPO, roky sme sa nerozprávali, lebo som na ňu zanevrela, mala som pocit, že ľuďom len naschval ublížuje.
Už ho nemám. Došlo mi, že v podstate o nej naozaj viem len veľmi málo na to, aby som sa urážala.
Som tu nová, práve mám v nemocni najmladšieho brata. Veľmi som sa oňho bála, ale keď vidím, akí ste tu všetci silní, nebojím sa o neho tak. Ďakujem.
Keď Ti bude nafigu, zas napíš.
Si veľmi silná, ja v tvojom príbehu nevidím žiadnu sebaľútosť, skôr len bolesť a tú silu.
Nech si raz šťastná, verím, že raz budeš. Budem držať palce.   heart
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 50
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

Návrat hore Goto down