Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zákulisia zamestnania

Strana 7 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan St 27 december 2017 - 16:24

od nového roka,teda uz odnes hladam a zacinam rozposielat zivotopisy o prácu,

jednak finacne nezvladam splacat výdavky,som cca-26€ mesacne,a toto mi mal byt ten spustac,nakopnutie smerom k cinnosti a to pracovnej,

pred par tyzdnami ci mesiacmi som sa zamestnal ale nevydrzal som ani dva tyzdne,je pravda ze som si zvykal tazko nie na nove prostredie ale na to co je potom ,teda 5 hodin volneho casu pre mna,mal som mensie nocne psychozy,zvazoval som odchod a aj tak urobil,

plusy vidim hlavne v tych výdavkoch,konecne vlastna strava a aj vlastne stravovanie,cigarety,odbremenit maminu,plus dalsie ak zbyde na kulturu,pamiatky,ci dovolenku ako aj dalsie,nuz nebudem tu ich vypisovat,viac menej ide o sporenie vo forme iDepositu na konkretnu cinnost ci ciel,na ucte mam takto otvorených zo 13 idepositov,

niekde som sa docital ze vlastne bytostne Ja,sa predovsetkym krystalizuje pracovnou cinnostou a to najme v kolektive,a az potom na druhom mieste je utocisko ,nami bezne a to domov,totiz osobnost cloveka sa formuje jeho profesiou a znalostami,skusenostami atd...,

mne sa osobne este nestalo ze by som do kolektivu nezapadol a nebodaj nerobil s tym nic,ja som skorej typ cloveka ktori sa vie rychlo aklimatizovat tak povediac,a ulohy ci normy splnam na 99%,s ludmi nemal som som a ani nemavam problemi ci konflikty,ak ano tak sa to hned vyriesi v prospech oboch zainteresovaných,

som optimisticky naladeny clovek,flexibilny i ked v kutiku duse tak povediac bojujem,hladam kompromis medzi mnou a svetom,ano ,je to F20.0,ktoru mam v stiepenu v mysli ako upozornenie ze byvali doby aj horsie aj lepsie,psychozy z ktorich som sam sa nevedel vymotat,v poslednej dobe vsak su na ustupe a ak pridu tak fajny vie co a ako tomu predist,nedavno som sem zavesil moju hormonalnu teoeriu priciny vzniku paranoidnej sychizofrenie,a bol to prave serotonin-nazyvany aj hormon stastia,ktori ma dostal z bludneho sveta do realu,

praci sa nebojim,ale som v takej kondicii ze vo futbale v rebricku panuje moje telo na poslednom mieste s hodnotou a to neexistujuca,predo mnou je katastrofalna kondicka,

ak by mi robota vysla a aj sadla jak po casovej,tak aj po psychickej ci fyzickej stranke,prislo by s tym par malych zmien v mojom zivote,o ktorich len pisem,hovorim ci sa nad nimy zymyslam,
raz som isiel so sachovym koelgom v aute a pri debate z jeho ust padla veta ze "5 hodin volneho casu,to je realita,normalny zivot",reku ze to ma pravdu a ja som sa len tak zamyslel,co robim ak som b ez roboty tich zvysnych 10 hodin?No je to neustale prepisovanie dennych uloh a vecne mi nesedia ale su splnitelne,vyvazujem nic nerobenie s akoze povinnostami.Zaujimam sa o skolu,sachy,sipky momentalne pauza,multimedialnu kniznicu,hry a nic nerobenie,
setkich tichto pet poloziek sa nadalej rozvetvuje na niekolko ukonov,o ktore mam zaujem,

nedvno som pisal aj o nenaplnitelnych cieloch a aj keby tyzden trval 14 dni bolo by toho stale nedostatok volneho casu.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan Št 12 apríl 2018 - 12:53

ahoj,
zajtra idem na pohovor tu u nas na konci mesta,pri base,

je to upratovacia firma ISS Facility Services a práce sa konaju v jons manvile,po starom skloplast,
pred cca.10 az 12 rokmi som tam pracoval,ale choroba ma dohnala na liecenie,vtedy bol kolektiv fajn a aj praca okrem piatku, kde sa chodilo do jedneho podniku zeskrabovat usadeniny vo velkych kaliacich vanickach,
mylim si ze z prijatim nebude problem a ani lekarskou prehliadkou,navyse hladaju dvoch do kolektivu kvoli dochodcovsky odchadzajucim,

dam vediet zajtra ako to dopadlo,
majte sa a zamestnavajte sa nejakou cinnostou jak v praci tak aj na doma,je to dobre jak na hlavu tak aj prre telo.

https://www.profesia.sk/user_details.php?action=show_reaction&job_applicant_id=38245779
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  kimi2028 Št 12 apríl 2018 - 15:09

Ahoj fajny môj kamarát, budem ti držať zajtra palce, aby si bol úspešný pri tom pohovore. S tými činnosťami súhlasím. Každý by si mal čas nájsť pre svoju prácu, ale aj pre zdravie. Hlavne na to zdravie dnes veľa ľudí zabúda, pričom je najdôležitejšie. Len málo ľudí sa venuje správne sebe samému. Chcel by som rozbehnúť svoj rozvoj naplno. Mal by sa skladať so šachov, futbalu, posilovne, či plávania. K tomu by som chcel pridať nejaké to štúdium zaujímavých knižiek, keďže pociťujem vedomostnú zakrpateľosť. Uvidím, koľkým veciam sa dokážem venovať po oficiálnom potvrdení svojej invalidity.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan So 14 apríl 2018 - 16:03

ahoj,

tak tento týzden som v pomysliach v robote,nesie sa cele dni nic nerobenim z pohladu dennych uloh,teda akp.povinnosti,a aj som si ho upravil,kedze v utorok mam nastupit,kde bude prebiehat podpis zmluvy a skolenie BZOP,jedno mi vrta hlavu ze ma teamleaderka upozornovala na spinu a ze ludia odtial kvoli tomu odchadzaju,nuz tak som si objednal v obchode s pracovníma odevamy aj prsiplast ci pracovny plast za 8€,mal by byt postacujuci,totiz mám nove drahe monterky a nechcem tam chodit ako cigan,pozicia je ako upratovac - upratovanie a cistenie kancelárii,socianych a výrobných priestorov.Vraj sa tam dost cistia aj potrubia kde je vela spiny a prachu teda aj sklenneho vlakna,neviem,nemam dobru prestavu o tejto cinnosti,toto bude asi jedna z nevyhod v praci,

ale nepredbiehajme,
pred 10 rokmi som v tej firme pracoval par dni ,ale to bolo 10 rokof a vselico sa mohlo pomenit,v pondelok ma cakaju chemické vysledky a EKG + pecenove testy,jedinou poziadavkof noveho zamestnavatela bola lekarska priehladka o chemicke faktory,ako bezne cistiace prostriedky,tu tiez by nemal byt problem a za lek.prehliadku si zaplatim 15€,

este musim prejst skolenim a som pracovno cinny dochodca,

tretia vec ,ktora by mohla ovplyvnit zamestnanie je moje odhodlanie robit,faktory ako spanok,stavanie v skoru hodinu,kolektiv a samotná praca,
na tieto faktory si musim navyknut a popripadne sa nimi den co den prekusavat dalej ,ak vyplynie z toho ze nebudem mat dobre pocity z nich,budem musiet zvazovat faktory,minimum pre uchovanie prace beriem 2 pozitívne faktory zo styroch.

motivaciou je zase odmena v podobe financi a mala zmena zitia v mojom prachom zapadnutym zivorenim,pardon zitim,
uz mam pripravene svoje vydavky a sporenie,a konecne mozem pokojne spavat a aj zdravo sa stravovat,totiz budem mat zabezpecenu chalupu v pripade ze v nej budem sam a taktiez by sa mi mohlo podarit znizit cholesterol v krvi a trochu by som mohol pochudnut,

co sa týka fyzickych,spolocenskych aktivit,tak si viem predstavit min.jednu behom mesiaca co mi bude uplne stacit,ostatne aktivity,konicky teda denné ulohy budu sice casovo o nieco skratene ale budem vo svojej praci s nima dalej pocitat,

zajtra idem na futbal,trnava hrá dvojzapas s ruzomberkom,kupil som cez net dva listky a pozval som aj kamarata nan,

co este,snad nech sa vam dari aj ked si takpovediac neuvedomujete kazdy den chorbu tak ako ja,mam na mysli ze nemyslim na nu kazdy den,podla mna nasla sa spravna liecba ale aj lieky,

ale nehovorme hop a ani trop,

viem co narobi nove prostredie pocas 10 hodin,
novy ludia a prostredie, MHD a samotne pracovisko,
nuz musim len dodat ze sa hned nemienim vzdat a budem bojovat a hladat kompromis,musim sa tak povediac usadit a vytvorit si svoje pracovne utocisko a prepracovat pracovne bytostne ja.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan St 18 apríl 2018 - 8:24

tak a je somnou amen!


lekarsku mam vybavenu a kto mi ju preplatí?,totiz novy zamestnavatel prestal so mnou komunikovat,volal som tam vcera a aj dnes,dokonca som bol zbaleny na vratnici,a nepomohla ani klapka 892,po polhodine cakania som to vzdal,teda prehodnotil,s tím ,ze ma nechcu a takimto sposobom mi to dali najavo,

vo mne prevladaju myslienky ,ze co sa mohlo stat,ci nieco im vadi,
pro pohovore v piatok som im oznamil ze som invalid,splným dochodkom a pytali sa aj konkretne,tak som im povedal len nekvalitny spanok a zle stavy po nom.

na pohovore si pytali odomna udaje,vrchna pani si aj odfotila obciansky a zdravotnu karticku,druha vypysovala udaje,ale isto viem, ze som podpisal len papier na ktorom bola lekarska prehliadka,ten druhy dokument co vypysovala som zatial nepodpisoval,aspon si myslim,pretoze nemam kopiu,dufam ze nejde o nejaky podfuk.

aj som tím dvom paniam oznamil ze som v minulosti tam par dni pracoval,
myslim si, ze im vadi moja diagnoza,

v novej teme sa pokusim vylicit moju predstavivost pred a po chorobe
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  kimi2028 St 18 apríl 2018 - 11:23

Fajny nebuď smutný, hoci ti to nevyšlo. škoda toho, lebo toto by som ti doprial, aby si bol v tejto veci úspešný. Dúfam, že v budúcnosti to ešte niekde skúsiš a budeš mať viac šťastia. Inak téma, ktorej si sa chcel venovať predstavivosti pred a po chorobe ma zaujala, keďže mám podobné problémy. Tiež momentálne moja predstavivosť ako aj tvorivosť je na bode mrazu a netuším, že čo s tým. Bohužiaľ osobnosť je až príliš zmenená. Musím sa však viac venovať svojim koníčkom, aby som nemyslel na to.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  rasto Po 25 jún 2018 - 13:27

ja som sa pred nedavnom chitil pracovat ako pilcik s motorovou pilov poviem vam ze som to vobec nezvladal svah strmi ako strecha stale opilovat stromi hore a dole tim svahom plus este praca stov motorovov pilou a ked k tomu pripocitam este výstup do prace 200 metrov hore strminov vyniest bendzin olej do pily plus ruksak s jedlom a 2 litre vody v nom a tu pilu vydrzal som 6 dni s prestavkami a rozhodol som sa ze koncim.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 487
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Dušan Ut 26 jún 2018 - 8:39

ahoj,
zajtra idem na dalsi pohovor a lek.prehliadku,
dufam ze prejdem a od štvrtka by som mohol robit
ide o robotu mimo mesto s ubytovanim
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 5 august 2018 - 17:16

ahoj,

na uod chcem vedeniu fora podakovat za mensie upravy v profile,

jelikoz muklovina nieje pre mna a slabo platena som sa rozhodol ,ze si zalozim zivnost,

najblizsie ceiele su nasledovne:



1.muklovina
2.sporenie
3.vzdelavanie a studium eletechniky a podniku
4.kurz a skolenie o ele.vyhlaske §21 §22
5.zalozenie zivnosti
6.idealny rozpocet
7.buducnost firmy
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Matej St 8 august 2018 - 22:32

@antifajny

Je to ťažká cesta smerom za úspešnou živnosťou. Ale prečo nie, výzva je to zaujímavá a odhodlanie máš, ako aj predpoklady zvládnuť tú vyhlášku a iné potrebné vedomosti. Je veľmi dôležité mať v živote nejaký cieľ, alebo smerovanie, nejakú cestu, po ktorej sa kamsi s nádejou kráča. Preto určite dávam palec hore a držím Ti v tom všetkom prsty. Super! it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  Hulk DF 365 1 St 29 august 2018 - 22:23

Ahoj,
Moje vízie k ceste nezávislosti a voľnosti ohľadom práce sú enonuno,
Ale skutky v podobe snahy a plánov sa dopracovať k živnosti priam smradľavé lenivé,
Totiž z 15 hodín voľného času x 7 dní sa venujem asi tak na jedno až desať percent,

Viem,že keď niečo uverejňujem,sa daná téma,myšlienka u mňa Dáko pozmeni,zmení,upraví,

Tak stručne,mám biznis plán a chcem ho odštartovať behom jedného/pol roku,

Nájsť si zamestnanie
Psychologická istota
Rozpočet so sporením na rok xxxx/xxxx
Školenia a kurzy
Samostudium
Kúpa materiálneho vybavenia a auto
Založenie živnosti
...

Potrebujem jediné,aby moja vôľa,odhodlanosť a hlavne psychiatrické "nechce sa mi" ma začali chápat a zvykať si na životné zmeny,
Jednoducho ,keď to chcem ,tak to dosiahnem i napriek veľkej námahe v podobe boja a výsledného kompromisu,
Predsa takto nemôžem žiť!,že serem na všetko,ono nechce sa mi, by furt lehnilo,zdalo a hralo hry.

Hlavná vec ,že mám na stene a v pocitaci rozpísaný denný režim,ktorý ako sa zdá, hlasu
s výrazom" nechce sa mi", úplne nevyhovuje,ma ho na háku,

Nuž priatelia,držte mi palce a ako vidím budem musieť bojovať i s malým kompromisom,
Nie nadarmo sa hovorí,že life je jeden veľký boj,priam nekonečný,preto kompromisy urobiť až sa dosiahne cieľ.

Dik za precitanie
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Empty Re: Zákulisia zamestnania

Odoslať  EnaXnaY Št 30 august 2018 - 15:43

antifajny napísal:Ahoj,
Moje vízie k ceste nezávislosti a voľnosti ohľadom práce sú enonuno,
Ale skutky v podobe snahy a plánov sa dopracovať k živnosti priam smradľavé lenivé,
Totiž z 15 hodín voľného času x 7 dní sa venujem asi tak na jedno až desať percent,

Viem,že keď niečo uverejňujem,sa daná téma,myšlienka u mňa Dáko pozmeni,zmení,upraví,

Tak stručne,mám biznis plán a chcem ho odštartovať behom jedného/pol roku,

Nájsť si zamestnanie
Psychologická istota
Rozpočet so sporením na rok xxxx/xxxx
Školenia a kurzy
Samostudium
Kúpa materiálneho vybavenia a auto
Založenie živnosti
...

Potrebujem jediné,aby moja vôľa,odhodlanosť a hlavne psychiatrické "nechce sa mi" ma začali chápat a zvykať si na životné zmeny,
Jednoducho ,keď to chcem ,tak to dosiahnem i napriek veľkej námahe v podobe boja a výsledného kompromisu,
Predsa takto nemôžem žiť!,že serem na všetko,ono nechce sa mi, by furt lehnilo,zdalo a hralo hry.

Hlavná vec ,že mám na stene a v pocitaci rozpísaný denný režim,ktorý ako sa zdá, hlasu
s výrazom" nechce sa mi", úplne nevyhovuje,ma ho na háku,

Nuž priatelia,držte mi palce a ako vidím budem musieť bojovať i s malým kompromisom,
Nie nadarmo sa hovorí,že life je jeden veľký boj,priam nekonečný,preto kompromisy urobiť až sa dosiahne cieľ.

Dik za precitanie

Vieš prečo sa hovorí, že pánBožko sa vždy veľmi smeje keď mu hovoríme o svojich plánoch? Wink

Lebo ten keket urobí všetko preto aby ti tvoje plány nevyšli Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Zákulisia zamestnania - Stránka 7 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1084
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore