Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Matej, ozvi sa

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Matej, ozvi sa

Odoslať  filipka So 14 november 2009 - 16:18

Matej, prosim ta, napis, ako sa mas.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  ahojka Ne 15 november 2009 - 8:31

Veru už dávno si sa neozval. Chýbaš nám tu. Napíš ako sa máš?
ahojka
ahojka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 106
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 03.11.2009
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Michalovce

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Laura Ne 15 november 2009 - 10:07

Pridávam sa k filipke a Ahojke.Mohol by si sa ozvať.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Matej Ne 15 november 2009 - 21:36

Ahoj, moji drahí e-priatelia, flower

24 strán? 24 strán témy "Ako sa dnes mám"? Vy ste počas troch dní napísali vyše 180 príspevkov?? affraid No zírám. Niekedy to nestíham vôbec čítať, pretože mnohí z Vás vlastne chatujete a vskutku, časový odstup jednotlivých príspevkov je len niekoľko minút. Teraz som rozmýšľal, či mi to vadí alebo či som rád, že to tu žije. A rozhodol som sa pre druhú možnosť. Nemá mi to prečo vadiť, je to vlastne super, že pekne diskutujete a živo "hrkútate", ako to šikovne nazval Tomas. Very Happy No nie? sunny Takže Vám v prvom rade veľmi pekne ďakujem, že čarokrásne činíte toto fórum živým a zmysluplným. clown

Ako sa mám? Vlastne neviem. Nejak to ide podľa počasia asi. Raz tak, raz onak. AD Argofan 300 mg mi už zaberá a lepšie spím a lepšie je to s hygienickými návykmi (aspoň o trošku) a dúfam, že po utorňajšom sviatku aj čestne a poctivo začnem chodiť poriadne do školy. Lebo trebárs v piatok sa mi nechcelo a nešiel som. Neutral Bieda. Spravidla na mňa útočia, keď sa mám voľačo učiť, tri také hlavné prekážky:

  1. proste sa mi nechce - číra lenivosť, nechuť k robote, nedostatok vôle
  2. som v depresii alebo som znechutený
  3. som fyzicky strašne unavený

A veru, práve to ma trápi teraz najviac. A síce tá fyzická únava, lebo depresívne stavy ma už pomaličky celkom úspešne opúšťajú, ale unavený som stále. Doktorka vraví, že to je z tej depresie, že to nie je z liekov. Hm. Vraj o tom svedčí to, že som najviac unavený práve ráno a najviac energie mám večer. A predstavte si, zakázala mi spať cez deň - vraj si tým kazím biorytmus a to má zlý vplyv na liečbu depresívnej fázy. geek Ehm...

Takže vlastne sa mám o dosť lepšie, len mám strašne veľa zameškaného v škole, neviem či to dotiahnem do úspešného konca Crying or Very sad A tiež ma trápi sociálna úzkosť a spomínaná večná únava, ktorá vo mne živí neuveriteľnú a bezprecedentnú lenivosť. Och. pale

Inak, aj keď sa neozývam, ja som tu vlastne denne. Zapnem si to tu, neprihlásim sa, visím ako anonym a "tajne Vás pozorujem a dávam na Vás pozor", chi. lol! Takže bacha na mňa. king
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Laura So 6 marec 2010 - 11:16

Ahoj Matej.Tak ako sa TI vodí? Je to lepšie?Ak Ťa otravujem,nemusíš odpovedať.Práve teraz som čítala na nete,že sociálne siete možu byť aj škodlivé na psychiku,no to sa týka hlavne zadaných ľudí.No ak Ti je príjemnejšie momentálne nereagovať,tak sa s tým nezaťažuj,len nech sa Ti lepšie vodí heart
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Matej So 6 marec 2010 - 12:22

Laura napísal:Ahoj Matej.Tak ako sa TI vodí? Je to lepšie?Ak Ťa otravujem,nemusíš odpovedať.

Nie, neotravuješ, len mám taku naladu, že sa mi nechce vlastne nič. Celé dni sa len nudím, ako som niektorým z Vás napísal aj do súkromnej správy. Nič si neviem vychutnať, neviem sa v ničom nájsť, všetko ma príšerne nudí, znervózňuje. Koníčky, ktoré som mal, ma nebavia, a nové hľadať neviem, pretože ma tak či tak všetko po minúte začne znervoznovať a nudiť. Občas sa hrám PC hry, občas čumim telku a tak. Ale je to o ničom. Neutral

Takže nie je moc lepšie.. skôr sa to prehlbuje. V pondelok idem k doktorke na injekciu, tak jej to znovu budem referovať. A o dva týždne už idem na prvé sedenie k psychologičke. Hm. Neutral
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Laura So 6 marec 2010 - 14:03

Sedenie so psychologičkou Ti možno pomože.Neviem aké injekcie Ti pichajú,no ten nezáujem o svet može byť aj vedľajší účinok liekov,možno stačí maličká zmena v liekoch.Je to dobre,že spolupracuješ s doktorkou.A možno na jar, sa Ti vráti chuť do života.Nakoľko mám podobnú diagnózu,vždy mi hovorili,že je lepšie byť tichšia a pasívnejšia,ako zmietať sa v manických myšlienkach.U mňa bolo v hypománii dobre,ale keď to prerástlo do schizománie,či ako to mám nazvať,bolo to na nevydržanie.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Matej So 6 marec 2010 - 16:24

Laura napísal:.Neviem aké injekcie Ti pichajú...

Risperdal Consta 37,5 mg.
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Laura Ne 7 marec 2010 - 20:56

Risperdal som brala pred 7 rokov dozadu,ale orálne.Nerobil mi zle.Ako injekčný depot, je modernejší než Haloperidol,alebo Fluanxol.Verím,že Ti pomože,aj keď si ho tušim moc npreferoval.Čo sa týka priberania z neho,sú ľudia,ktorí sú trebars duševne zdraví,ale berú iné lieky z ktorých sa priberá,napr.proti rakovine,na štítnu žľazu,kortikoidy a tak ďalej a napriek tomu,zdravou stravou a s pomocou pohybu nepriberú.Chodím na také fórum o chudnutí a tam sú aj ináč chorí ľudia,ako ja,ktorým sa poarilo schudnúť.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Igor Št 25 marec 2010 - 22:34

Ani mňa skoro nič nezaujíma, pred posledným relapsom som mal aspoň koníčky, čítanie kníh, v lete šport. Ľudia okolo mňa tvrdia, že som lenivý, no nie som len apatický. Nemocnica mi veľmi nepomohla, tiež čumím do telky, trocha PC hry, trocha internet, ešte ako tak ma baví nakupovať, inak nič moc....
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  Igor So 27 marec 2010 - 23:19

A neviete niekto, bol Matej teraz v nemocnici???
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Matej, ozvi sa Empty Re: Matej, ozvi sa

Odoslať  filipka Ne 28 marec 2010 - 10:28

Pokial viem, v poslednej dobe Matej v nemocnici nebol, naposledy bol v januari ci vo februari.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore