Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Partnerské-ľúbostné vzťahy

Strana 10 z 17 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Matej Št 5 júl 2018 - 11:02

Je to zvláštne, ale v momentálnom období sa utvrdzujem v singláčstve (teda v živote bez partnerského vzťahu). Single-život mi zatiaľ čoraz viac vyhovuje a hoci som si myslel, že so stúpajúcim vekom mi to bude menej a menej vyhovovať a že budem nejak zrieť, že zacítim túžbu po rodine, zatiaľ sa tak nielenže nedeje, ale práveže sa mi viac a viac páči byť single. Mám pocit, že mám akosi menej problémov, keď som single, najmä v porovnaní s tými vôkol mňa, ktorí vzťahy majú. Ale to je relatívne, lebo oni jedným dychom hovoria, že zažívajú aj veľa krásnych spoločných chvíľ, nehovoriac o perspektíve, že nebudú v starobe sami.

Nemôžem si ale pomôcť, no zatiaľ som rád single a vyhovuje mi to. Veľmi dúfam, že to neznie sebecky, že reku sa chcem starať len sám o seba a že nemám priestor vo svojom srdci pre iných ľudí. To by som nechcel, aby si niekto myslel. Pre priateľstvá a kamarátstva mám lásky dosť, si myslím, ale pokročiť do vyššej úrovne (viazanie sa + nebodaj intimita) zatiaľ ešte nie. Shocked

Takto je to so mnou teraz. Mám Vás rád a o čo som ukrátený absenciou vzťahu, o to viac si vážim každé kamarátstvo, ktoré mám, medzi ktoré rátam aj všetkých Vás, priatelia tu na fóre. Ste super. heart A vôbec nevadí, že sa vidíme len takto virtuálne písmenkami, práveže o to viac viem byť s Vami úprimnejší a otvorenejší, lebo v reáli som o dosť introvertnejší.  kiss To môže byť pre niektorých z Vás ťažšie predstaviteľné, lebo ma poznáte zväčša ako ukecaného s dlhými príspevkami, ale fakt je to tak. Smile

Váš navždy kamarát
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  kimi2028 Št 5 júl 2018 - 15:26

Je určite fajn byť single. Je zároveň dobre nájsť si niekoho s kým by som si dobre rozumel. Verím tomu, že mi príde do života nejaká zaujímavá slečna. Momentálne tú slečnu akosi nehľadám, pričom by bolo určite skvelé vytvoriť s niekým dobrým pár. Som vyrovnaný s tým, že dievča si nenájdem pravdepodobne, ale skúsim hľadať. Môžem však ponúknuť len málo.Peniaze nemám, zdravie mám tiež v čude, navyše som tlstý.Very Happy Preto neostáva mi iné, ako zamerať sa sám na seba a tešiť sa svojim pokrokom, čo sa týka zdravotného stavu. Najnovšie môžem už čítať knižky a prekvapuje ma, že im rozumiem a viem dokonca o čom to bolo...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Meretseger Št 5 júl 2018 - 19:19

Tož prispejem svojou troškou do témy... Momentálne som dlhšie single, teda niekoľko vzťahov za sebou mám, ale najpravdepodobnejšie "vďaka" mojej hraničnej poruche všetky bezútešne krachli. A nachádzam si patologické "milované polovičky", čo klamú, využívajú, príp. ich splaším na psychiatrii, takže im, obdobne ako mne... hrabe Very Happy Najdlhšie som vydržala s jednou ženou rok, ale ak ma nechá ten druhý (tá druhá), tak ma to totálne rozkúskuje. S obľubou posielam druhých do kelu a potom sa k nim vyslovene hlúpo vraciam. Pritom je divné, že na to, ako im sťaby hraničiarka ubližujem, sa mi kopa z nich ozýva(la) i po rozchode, to ma fakt udivuje.
Mno a v súčasnosti by som rada premenila jedno kamarátstvo - navyše zatiaľ len internetové - na niečo viac, ale to je vo hviezdach... Ak z toho nič nebude, kašlať na to, asi to nechám na osud Smile Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Felix2000 Pi 6 júl 2018 - 11:08

@Meret: Pekne napisane. Ja som na tom tiez tak nejako podobne ako ty.

Treba len dufat a mozno snad sa dockame na toho praveho /pravu.

Pravda je vo hviezdach ako vravi Mulder v Akty x Very Happy
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Anonymka Po 23 júl 2018 - 21:42

Ja som bola jeden rok aj mesiac s chlapcom vo vzťahu, veľmi ma miloval, ale mal pochybnosti kvôli mojej poruche.
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Felix2000 Ut 24 júl 2018 - 10:46

Tak bol blbec ze ta nechal Sad Psychicka choroba je taka ista ako ina choroba.
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Doomguy Pi 14 september 2018 - 12:11

Mam skoro 26 a nikdy som nemal ziaden vztah. Vzdy som bol hamblivy introvert (necakane) a zacal sa socializovat tak od 20 -21, takze som stale s mnohymi veciami asi pozadu. Mam docela problem s empatiou. Niekedy mi iste veci dojdu az neskor, ked nad tym premyslam napr pred spanim, ze: "Aha, ta osoba sa mi chcela s niecim zdoverit" atd. Zevraj mam autisticke crty, asi preto aj casto v spolocnosti niekoho alebo aj viacerych proste vypnem a vyzeram divne alebo mam nevhodne poznamky (myslim to dobre). Kazdopadne, ked som furt sam, akosi nemam motivaciu hocico robit, vzdy ma nieco bavi, len ked to mozem zdielat s niekym. Ked sa s nejakou zoznamim tak vzdy mi dojde aky som luzer a preto zacnem na sebe viac pracovat, lenze to dojde aj dotycnej osobe a je to pass, zacarovany kruh Very Happy Lieky som bral, ziadna zmena, akurat som pribral 40 kg a nemohol sa mi postavit, co sance na najdenie partnerky nezvysi dajako, tho....Neviem naco to tu vlastne ani pisem, asi si potrebujem vyliat srdiecko. Crying or Very sad Ale nejako mi to nepomohlo. Citim sa ako crybaby, tak ma napadlo, ze prave ta hamblivost a malo odvahy od malicka malo za nasledok, ze sa u mna rozvinuli psychicke choroby. Takto nejak funguje prirodzena selekcia.

_________________
Čím viac sebevrahov, tým menej sebevrahov.
Doomguy
Doomguy
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 11.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Hudba, alkohol, kanna a vodnár :D

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  anjelik Pi 12 október 2018 - 9:17

anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Dušan Po 15 október 2018 - 9:43

ahoj,

trosku prispejem aj ja do tejto vaznej temy,ktora sa ma tyka, tak akurat do posobenia v armade,teda moje ne/lasky ma sprevadzali este za skoly,

mena zamenim aby som neuskodil dotycnym osobam,

moja jedna z prvych lasok bola magda,kazdy den po skole som sa tesil ze sa ideme hrat von na sidlisko s kamaradma a ked som ju tam vzdy uvidel,tak som sa zacal predvadzat,po niekolkich dnoch som k nej zasiel a spytal ci by nechcela so mnou chodit? a Tak sa aj stalo!bola velmi pekna a mne sa strasne pacila,zalubil som sa do nej,bola sice o rok/dva starsia ale nevadilo,nejaku dobu sme spolu chodili a potom sme sa po tichu rozisli,

marta,ona mala rada mna,ja nie,mne sa nepacila,ale ona bola do mna blazen,chodil som s nou len preto,aby sa hovorilo ,ze mam babu,raz som sa k nej nezachoval porozumene a na moje narodky mi kupila plysaka a ja som ho pred jej ocami na dialku zahodil do kontajnera,strasne som jej robil zle,neskorej vecer som plysaka vytiahol z kontajnera a ulozil na policku z knihami,mal som ho v uschove snad vecnost,ale chodenie s martou skoncilo,dodnes som sa jej neospravedlnil,ci nevysvetlil moju opohrvanost,

Henryeta,bola to moja spoluziacka,najkrasia z triedy,a tak raz pocas jednej hodiny sme sa dohodli na stretku,teda rande,bola uplne prekvapena a zlata ked som dosiel k nej domov po nu,na pocudovanie si pamatam prve rande s nou ako aj dalsie,vzdy nas sprevadzal jej pes-doberman,
pamatam sa ,ze mi raz povedala ,ze na sex je este mala,a ja jak som zareagoval,tak som zaeragoval,dnes chapem,boli sme este deti,
vzťah vydržal do konca zakladnej školy,

Cybil,bola kamaradova byvala a snou som sa stretaval a chodieval obcas,najviac sme sa stretavali u nej doma,nuz ale necitil som sa vzdy moc prijemne,nakolko to bola kamaradova byvala,tento vztah vydrzal len kratko,

ako vidiet s citania,popisal som tu len svoje detské lasky,nakolko tie tunajsie neexistuju,do armady som bol v spolocnosti kamaradov,medzi babami takvz teenegersky oblúbenec,mali sme sa rady,lubili sme sa,a to bolo jedno ci baby su z tej casti mesta alebo tej casti,chodievali sme po baroch,diskotekach,pili a tancovali sme priam vecnost,bola to doba nadherná,fajne,

po sluzbe v armade ma postihla choroba a dlho som bol sam o samote,co sa tyka partnerskeho lubostneho vzťahu tak z toho nezyslo nic,bolo vela otazok,ba aj odpovede boli,ale vsetko toto nestacilo,
a tak postupom casu som si zacal zvykat na solo,singel a na vaznejsi vztah som mohol len dufat so stastim,ale to stastie neprislo dodnes,miesto toho som svoje sexualne zdravie riesil dohodnutima stretkami cez internet alebo kamaradov,samozrejme lahke damy stoja aj nejaky penaz,a ja som si nie vzdy mohol dovolit s timto ID skakat do postele,viac v teme vyhladavanie spolocnosti...
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Anonymka Ut 6 november 2018 - 19:24

@Felix2000 nenapisala som, ze ma nechal. Ja som nechala jeho…
Viete, citim sa tazko, lebo asi sa zamilúvavam do kamaráta. Lenze nechcem s nim vztah, viem, ze nie je pripraveny na vztah. Sranda, ze ja som si to vsimla skor nez on. Ale nebol by to dobry vztah, kedze je nestály v citoch. No bolí ma z toho srdce. Ale budeme kamarati. Chcem byt s ním kamarátka, lebo ho mám rada, rada s ním trávim čas a robí ma to šťastnou. Možno niekto by na mojom mieste radšej od neho odišiel… aby sa nezamiloval viac. Ale ja to citim tak, ze chccem s nim travit čas aj keď si z toho nič nesľubujem. Je to tak, ako to má byt. Jemu sa páčia blondýky a ja blondýnka nie som. A bolo by mi to aj blbe s nim byt, pretoze som perfekcionistka a… chcela by som, aby to bolo do detailov perfektne. Ale mám ho rada…
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  matus Ne 27 január 2019 - 9:08

Obvykle nemam problem sa bavit ci uz o mojej chorobe alebo o samovrazednych sklonoch... ale o laske a vztahoch... citim akusi hanbu. Povedal som si ze ju budem ignorovat a aj tak tento prispevok napisem.

Subjekt1 : Bolo to este na strednej skole v poslednych dvoch rocnikoch. Vtedy som este nebol lieceny. Citil som k nej lasku a asi vzdy aj budem. Ono clovek ked raz niekoho miloval tak len velmi tazko na nu zabudne. Kazdopadne dni bezali a ja som sa nemohol prestat na nu mysliet. Jedneho dna sme sli k nej na party. Tam sme zacali pit vino a vymienat si pohlady. Take tie zalubene pohlady. A tu nastal problem... chcel som sa ukazat pred nou aj chalanmi kolko toho viem vypit (ano viem... trapne ale nerozmyslal som vtedy) tak som sa dostal do stavu kde sa cloveku nenahravaju nove spomienky a nic si dalej nepamatam. Na druhy den som zistil ze sme sa bozkavali asi 10 minut vkuse na jej posteli. Hned ako som sa to dozvedel tak ma zaliala taka hanba a taka lutost ze si to nebudem pamatat... Instantne som jej napisal spravu v ktorej bolo ze sa ospravedlnujem za moje vcerajsie spravanie a to bol koniec tejto kapitoly.

Zhodnotenie : Vedela o mojich problemoch ktore som mal a akceptovala ich. Obaja sme sa mali radi. Nebyt mojej hluposti a ukoncenia komunikacie s nou sme mohli byt spolu doteraz. Popravde nedavno mi napisala ako sa mam ale potom sama ukoncila konverzaciu.

Subjekt2 : V mekaci som pracoval celkovo 2x. Prvy krat to bolo na 3 mesiace pocas prveho rocnika vysokej skoly. Pocas tej doby som tam spoznal ukrajinku ktora ma uplne ocarovala. Pozval som ju von. Samozrejme som zazival extremny stres ale nejako som sa snazil aj tak prist a stretnut sa. Stretnutie prebehlo neplanovane. Mal som naplanovane kam pojdeme ale ona povedala ze nie ze pojdeme na vinko. To ma este viac rozhodilo z pohody. Spraval som sa divne a ten extremny stres ma nutil spravat sa tak. Snazil som sa ale udrzat to v norme. Ked sme sli platit tak rychlo zaplatila ona a ja som sa len zostal s vypulenymi ocami pozerat ze co sa deje. Potom sme sa rozlucili a sli domov.

Zhodnotenie : Iba ciastnocne vedela o mojich problemoch. Prislo mi to ze pozvanie prijala iba aby som sa neurazil. Zazival som pocas stretnutia taky silny stres ze ma to odradilo od druheho stretnutia. Opat moja chyba. Aj ju som miloval a nezabudnem na nu.

Subjekt3 : Najnovsi zazitok len pol roka stary. Emotivna, prekrasna studentka z Brna ktora prisla do Bratislavy na leto. Vymenili sme si kopec sprav a casto sa stretavali. Prvy krat ona oslovila mna a zacala sa so mnou bavit co mi prislo zvlastne ale povedal som si ze okej tak sa trochu porozpravame. Vzislo z toho ze je velmi komunikativna. Videl som v nej presny opak mna a ta jej osobnost ma absolutne pohltila. Opat som sa zamiloval. Skoncilo to tak ze som jej o tom co citim povedal a ona napisala ze som vedel ze po lete odide prec a taktiez napisala ze to neciti rovnako. Doteraz si obcas zavolame. Bude to zniet smiesne ale snivalo sa mi o nej v poslednej dobe.

Zhodnotenie : Vedela o mojich problemoch a hospitalizacii v nemocnici atd... Prvy krat to nebola moja chyba. Urobil som vsetko co bolo v mojich silach ale proste to tak necitila. Mozno to bolo tym ze odchadzala a nechcela vztah na dialku. Ale som proste nebol jej typ. Neviem.

Kazdopadne este mi dovolte vysvetlit pojem "zamiloval som sa". Pre mna to znamena nieco ine ako pre vacsinu populacie. Moje city su niekolko nasobne oslabene resp. takmer ploche ak by sme ich vyjadrili grafom. Napriek tomu zazivam "slabu" lasku. Nie, neocari ma telo... aj ked samozrejme jeden druhemu musi byt clovek atraktivny. Ocari ma mysel. A vsetky tieto slecny mali brilantne dobrotive a obetave mysle.

Aby som zhrnul este druhu vec tak napisem ze im podla mna nevadili moje choroby. Napr. subjekt1 som ocaril svojou hravostou a inteligenciou a choroba sla do uzadia.

Tolko k mojemu svetu. Nic moc hovorite si? A mate pravdu. Stale cakam na slecnu ktora by ku mne pasovala a chcela by byt po mojom boku. Mam taky vnutorny pocit ze potom by som mal pre koho zit a stalo by zato byt nazive.

Boli tu este nejake dotykacky a pokusy na mna od nejakych dievcat ked som bol mladsi ale vzdy som to ignoroval. Uz vtedy som pouzival logiku aj v laske. Ignoroval som tie pokusy preto lebo som vedel ze po skole pojdeme roznymi cestami a nechcel som ovplyvnit a zruinovat ich sny.

Thats all. Pekny den prajem. Smile
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Matej Ne 27 január 2019 - 10:08

Celkom pekné skúsenosti, @matus. Super! Moje skúsenosti sú už na fóre známe, nebolo nikdy nič, žiadne vymenené pohľady, tobôž žiadny nejaký bližší rozhovor, nebodaj skutočné rande, nikdy. Určite buď vďačný aj za tieto svoje zdieľané skúsenosti, dobre sa mi čítali, trošku som sa na ne podíval aj s maličkým závidením a rešpektom.  Smile Vcelku proste svedčia o Tvojom veľkom srdci, hoci cítiš city ako plochšie. Aj tak máš v ňom priestor pre veľa lásky a budem Ti priať, aby ho raz vyvolená slečna naplnila až po okraj. Yes Zaslúžiš si to. heart it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 17 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore