Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kauza Matej

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty moderator

Odoslať  Ma?a St 30 marec 2011 - 20:12

Moderator, bud pozehnany, na tvoje prispevky sa tazko odpoveda, pretoze ty komunikovat nechces. ty chces ponizovat a zosmiesnovat. Pekny zbytok vecera.
Anonymous
Ma?a
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty Re: Kauza Matej

Odoslať  frances farmer St 30 marec 2011 - 20:29

tak v tomto plne súhlasím s Tutom. neuraz sa Maťa, ale tvoje príspevky som nemohol ani dočítať do konca, lebo sú to sprosté fanatické, nelogické a trápne reči o rovnako hlúpych bludoch, typu boh a podobne.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty Re: Kauza Matej

Odoslať  Tuto St 30 marec 2011 - 20:45

Ahoj všetci
Na tejto debate si každý môže po praktickej stránke overiť, kam vedie debata o náboženskej otázke a vecami tým spojenými. Jeden je urazený a druhý nič nezískal. Ostatní sa trochu pobavili, možno niektorí sú pohoršení. Hlavnou vecou je narušenie témy a možno v malom aj rozdelenie fóra.

Svoj vecný názor na problematiku vplyvu religiozity som vyjadril už na začiatku debaty. Mojím cieľom nebolo odsunúť toho druhého, ale upozorniť na nebezpečenstvo, ktoré v sebe skrýva podsúvanie akože liečebných postupov zo strany nekompetentných. Dá sa ľahko predstaviť, že hocikto z nás by skutočne úprimne uveril spomínanému "liečebnému" postupu a nebodaj vysadil lieky a začal sa chovať podľa vzorca, ktorý predpisuje "liečiteľ" alebo priam "spasiteľ".

Možno ste sa s niečím podobným aj stretli, alebo stretnete. Majte však na pamäti, že práve psycho obory a medikamenty nám pomohli a to je tá cesta možno aj k vytúženému uzdraveniu. Je veľmi pravdepodobné, že v prípade "liečiteľských" a "spasiteľských" postupov sa nám, v prípade vysadenia liekov, môže pohoršiť a skončiť to katastrofou.

Osobne verím, že všetci z vás sú natoľko rozumní, že pochopili moje správanie, tak ako ho teraz prezentujem. Moja snaha bola zameraná na zisk toho pozitívne pre nás všetkých. Pri svojej liečbe postupujte zodpovedne a tak aby to bolo vždy pre váš prospech. Ochorenia, ktoré nás tu spájajú nás predurčujú aby sme si pomáhali a v určitom zmysle aj chránili. Osobne mám myšlienku, aby každému toto fóru vedené naším Matejom vždy išlo len na úžitok a nie inak.

......................................................

Maťa,
nehnevaj sa na mňa. Ja som starý diskutér a takéto debaty som v mnohom už "preskákal". Prosím uvedom si, že pravdepodobne nepatríš k tým odborníkom, ktorý by mohli skutočne prispieť k vyliečeniu našich chorôb, porúch. Ja viem, že som bol na Teba až priostrý, ale na Matejovi mi už aj trochu záleží a viem si predstaviť, že by mohol zabehnúť do niečoho jemu neprospešnému. Jednoducho: Svoje som si napísal, je na Tebe aj ostatných ako to zoberú.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty moderator

Odoslať  Ma?a St 30 marec 2011 - 21:03

Ja sa na Teba absolutne nehnevam, ani nie som urazena, ako si myslis. Viem z coho som sa dostala, ako a to mi nikto nevezme. Mozem iba dakovat Bohu a to je moje uprimne vyznanie pred Vami, ze sa nehanbim za mojho Pana Jezisa Krista, ktory ma vyslobodil a vobec neviete ako. Mate o tom nejake skreslene predstavy ani sa nezaujimate o pravdu, iba odmietate evanjelium hoci by Vam znacne Boh mohol pomoct vo vasich chorobach..Viem, ze nie som psychiater, ani som nechcela ja pomahat, chcela som Matejovi odporucit to co pomohlo mnohym rovnako chorym ludom ako sa bola ja..Tiez som vysokoskolacka,premyslam, vobec nie som fanaticka, co odmieta lieky, proste len verim, ze clovek je trochu viac komplikovana bytost, ako tomu verite vy a nie vzdy pomoze sila ludska, alebo ludsky um a vedomosti...Keby to tak bolo, psychiatrie by boli menej navstevovane kazdym dnom..Viem, ze aj toto moje tvrdenie mozete zosmiesnit, a vobec ma to neprekvapi. Tak sa majte a prajem Vam vela uspechov..

Matej- ak by si chcel, mozes sa mi ozvat, ja sem tam pridem a kuknem ci si tu...Viem, ze som sem nahodou neprisla..A prajem Ti krasne, slnecne dni a hlavne vela lasky, radosti ktora posilnuje.
Anonymous
Ma?a
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty Vedci verili, aj veria

Odoslať  Ma?a St 30 marec 2011 - 23:18

Trosku sa zamyslite hoci ste na tomto fore, ze boli aj väcsi ktori sa mohli pysit vedomostami, ale sklanali sa pred Stvoritelom a Jeho Synom Ježišom Kristom. A uz nebudem rusit vase kruhy. it is perfect
Johannes Kepler (1571-l630)
Astronom, objevitel zákona pohybu planet. - "Bůh je veliký a veliká je jeho moc, nekonečná jeho moudrost. Chvalte ho svou řečí nebe i země, slunce, měsíc a hvězdy! Ať ho, pokud jen mohu, velebí i moje duše - jeho, Tvůrce a Pána! Jemu buď chvála a čest i sláva na věčné věky. Amen."

Blaise Pascal (1623-1662)
Francouzský filozof, matematik a fyzik. - "Víra řiká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim."

Max Planck (1858-1947)
Německý fyzik, zakladatel kvantové teorie, nositel Nobelovy ceny. - "Pro náboženství znamená Bůh základ, východisko; zatímco pro vědu vrchol, ukončení každého světonázorového hloubání."

Albert Einstein (1879-1955)
Německý fyzik, tvůrce teorie relativity, nositel Nobelovy ceny. - "Na celém světě je skutečné jen jediné místo, kde není ani stopa temna. Je to osobnost Ježíše Krista. V něm se před nás postavil Bůh nejzřetelněji."

Arthur Schawlow (*1921)
Americký fyzik, nositel Nobelovy ceny za výzkumy v laserové spektroskopii. - "Naštěstí máme Bibli - a zvláště Nový zákon, který nám říká tolik o Bohu ve všeobecně přístupných pojmech."

Eugene Cernan (*1934)
Americký astronaut s českými a slovenskými předky; velitel Apolla 17 (poslední pilótovaný let na Měsic). - "Jsem nadšen vědeckým pokrokem, ale vím a pevně věřím, že jednu část člověka nenahradíme nikdy. Je to právě ten duch, ktery sídlí v mozku. My sami bychom neuměli vybudovat vesmír, v kterém bychom mohli žít. Bůh je opravdu skvělý inženýr."



Súčasní vedci
Aj keď si to často neuvedomujeme, veľa súčasných vedcov je takisto veriacich. Raketový inžinier nemeckého pôvodu Wernher von Braun, bol v rokoch 1960 riaditeľom Marshalovho centra pre vesmírne lety (Marshall Space Flight Center) a do roku 1972 administrátorom pre plánovanie v stredisku NASA. V jednej knihe hovorí: "Zisťujem, že je rovnako ťažké rozumieť vedcovi, ktorý neuznáva existenciu zvrchovanej racionality v pozadí existencie vesmíru, ako pochopiť teológa, ktorý popiera pokroky vedy. A určite neexistuje vedecký dôvod, prečo by si Boh nemohol uchovať rovnakú dôležitosť v našom modernom svete, akú mal predtým než sme začali skúmať jeho stvorenie teleskopom, cyklotrónom, a kozmickými vozidlami."12
James Irwin založil evanjelickú „Nadáciu pre vysoké lety“ (High Flight Foundation) len rok potom, čo kráčal po mesiaci. Neskôr viedol expedíciu High Flight, ktorej cieľom bolo hľadanie Noachovej archy na vrchu Ararat v Turecku. Keby sa mohol porozprávať s Bohom keď bol na mesiaci, opýtal by sa ho: "Pane, je to správne, že sme prišli na toto miesto?" A podľa neho, Pán Boh by odpovedal: "Áno, je to správne, ak česť vzdáte mne."13
Walter Bradley je samostatný výskumný asistent v strojárskom inžinierstve na univerzite A&M v Texase, ktorý dostal viacero miliónov dolárov v grantoch na výskum. Posledných päť rokov prednáša o vedeckých dôkazoch o existencii Boha a vedie prednáškové turné po väčšine významných amerických univerzít.14 Henry Schaefer kvantový chemik na University of Georgia, je päťnásobným kandidátom na Nobelovu cenu a pred nedávnom bol uznaný ako tretí najcitovanejší chemik na svete. Časopis U.S. News & World Report z 23. decembra 1991 cituje jeho slová: "Význam a radosť v mojej vede nastáva v tých občasných momentoch, keď objavím niečo nové a poviem si: 'Teda takto to Boh urobil!' Mojím cieľom je pochopiť malý kútik z Božieho plánu."
Nedávno v jednej knihe odpovedalo 60 popredných vedcov, vrátane 24 držiteľov Nobelovej ceny, na otázky o vede a Bohu. Jedným z nich bol Arthur Schawlow, profesor fyziky na Stanford University a laureát Nobelovej ceny z fyziky z r. 1981. Hovorí: "Zdá sa mi, že keď človek prichádza do styku so zázrakmi života a vesmíru, musí sa pýtať „prečo“ a nie len „ako“. Jediné možné odpovede sú náboženské. . . . Potrebu Boha nachádzam vo vesmíre i v mojom osobnom živote."15
Už dávno žalmista napísal jednu vzácnu inšpirovanú vetu: "Nebesia rozprávajú slávu silného Boha, a dielo jeho rúk oznamuje obloha." (Žalm 19:2). Príroda nás vyzýva, aby sme uznali jej Stvoriteľa a pozýva nás, aby sme skúmali jej tajomstvá. V kontexte tejto výzvy a tohto pozvania tu nemusí byť žiadny konflikt medzi biblickým kresťanstvom a vedou, medzi vierou a rozumom. Vedec môže byť naozaj kresťanom.
Anonymous
Ma?a
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Matej - Stránka 3 Empty Re: Kauza Matej

Odoslať  frances farmer Št 31 marec 2011 - 14:23

áno, to sú všetci, ktorí sa prichýlili nakoniec k tomu najjednoduchšiemu bludu, ktorý tu existuje po 2 tisíc rokov, lebo ich posledné východisko bol strach z ich nedocenenia. tak podporili svoju reprezentatívnosť pred masami - a kde inde? v náboženstve, pretože tam je pomätených más najviac.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore